• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Odessa Tıp Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

Odessa Devlet Tıp üniversitesi 1900 yılında kurulmuştur. Avrupa üniversiteler birliği üyesi olan üniversite, Ukrayna’nın en büyük Tıp üniversitesidir.
Eğitim 800 muallim, 18 akademisyen, 105 profesör ve hekim, 407 doçent ve profesör asistanı vasıtası ile yürütülmektedir.
Odessa Devlet Tıp üniversitesi dünya üniversiteler sıralamasında 2007 yılında 107 nci sırayı almıştır.
57 farklı ülkeden 1500 yabancı öğrencinin eğitim gördüğü üniversitede toplamda 4500’ün üstünde öğrenci bulunur.
Eğitim sırasında öğrenciler zamanımızda geçerli olan bütün çağdaş tıp teknolojilerini kullanmaktadırlar.
27.000 metrekare saha üzerine kurulu olan Tıp üniversitesi, 18 blok, 48 klinik, altı memleket, 1 milyon kitaplı kütüphane, basım yayın kompleksi, bilgisayar merkezi, spor salonu, ve Karadeniz kıyısında yer piyasa uygar bir dinlenme tesisinden oluşmaktadır.
Odessa Devlet Tıp üniversitesi eğitim dili Rusça ve ingilizce’dir.

“Bizim işimizdeki en mühim prensip, ilim ve tıbbın insani, yüksek derecede entelektüel, hekimin sırf hastalıkların iyileştirilmesinde insanlara yardımcı olmakla yetinmeyerek, tıpkı zamanda, hassasiyet gösterip, yüksek moral aşılaması ve bireylerin pozitif gelişimi için de çalışma isteğine sahip olabilmektir.”

Bu türden hisleri özümsemiş, hekim olarak topluma hizmet sunmada istekli olan adaylara kapım açık. Bizim yerleşkemiz, tesislerimiz, eğitimcilerimiz ve programlarımızın hepsi öğrencilere hedeflerine ulaşma yolunda en yüksek fırsatları sunmak için belirlenmiştir. Geniş ve uygar tesislerimiz öğrencilerimize nezih bir eğitim ortamı sağlamaktadır.

Geçmişimizle, çalışanlarımızla, şimdiki ve gelecekteki mezunlarımızla gurur duymaktayız! Ukrayna ve yurt dışına uzmanlığımızı yayacağız! Sizleri bekliyoruz! Hoşgeldiniz

Valeriy Nikolaevich Zaporozhan

Ukrayna AMS Akademisyeni, Rektör

Ukrayna Devlet ödülü sahibi

1996 Senesinden bu güne kadar, Odessa Devlet Tıp üniversitesi sürekli şekilde Avrupa ve Uluslar arası üniversite Birlikleri ile aktif aza şekilde işbirliği içindedir. 2001 Senesinde, UNESCO Uluslar arası Bilimsel Komite üyeliğine seçilmiştir.

Oseda Devlet Tıp üniversitesi öğretim aşamasında, dünyanın maksimum üniversitelerinin en son bilimsel tekniklerini ve uygulamalarını kapsamlı bir şekilde kullanmaktadır. Bu büyük katkı önde gelen üniversiteler ve akademik merkezler ile olan yakın birliktelikler sayesindedir: Washington üniversitesi (ABD), Polonya Tıp Akademisi (Polonya), Milano üniversitesi (italya), Deneysel immünoloji Ensititüsü (isviçre), Uluslar arası Hipokrat Fonu (Yunanistan), A. Schweitzer Uluslar arası Tıp Akademisi (Polonya), Rusya yürek Bilimsel-üretkenlik Kompleksi (Rusya) vb.

OSMU nun Rusya, Belçika, Hollanda, ABD, Almanya, Avusturya, cenup Afrika Cumhuriyeti vb ile olan müşterek program ve projelere katılımı, ilerleme ve uygulamanın yeni eğitim ve tıp teknolojilerinin öğretimine ve tedavi süreçlerine uygulanmasını, hibelerin elde edilmesini, en çok ilim ve eğitim merkezlerinde öğretmenlerin yıllık eğitim almasını, yüksek teknolojili tıbbi cihazların direkt temin edilmesini, bilimsel ve akademik literatürün müşterek yayınlanmasını ve gibi yenilikleri mümkün kılmaktadır.

OSMU ilim adamlarının yabancı iştirakçiler ile beraber gerçekleştirmiş olduğu hibeler arasında şunlar sıralanabilir: Uygulama-bilimsel hibesi Odesa sahasında birincil tıbbi ve sıhhi yardım modelinin oluşturulması (AıHA, ABD), Eğitim hibesi Anneden çocuğa HıV bulaşma profilaksisi(ıNıCEF, BM çocuklar Fonu), Eğitim hibesi Doğum uzmanı jinekolog ve Aile hekimlerine yönelik şekilde – Aile planlaması ve üreme sağlığı programına uygun eğitmenler ve eğitim metotlarının hazırlanması (JHPıEGO, ABD), bununla beraber öteki pek çokları.

OSMU sürekli şekilde “Vidrodzhennya” fonunun programlarına, Uluslar arası kulüp Rotarynin etkinliklerine, Uluslar arası gelişim Amerikan Acentesinin (ASCONA) programlarına ve Uluslar arası Psikosomatik Tıp Derneği ile olan işbirliğine iştirak etmektedir.

Ukrayna – Hollanda pratik-bilimsel hibesi olan Yüksek Tıp Eğitimi Ensitütülerinde Aile Hekimliğinin öğretilme Sisteminin Geliştirimesi (MATRA).

lider ilim insanlarımız, üniversitemizin doctor honoris causası (Fahri Doktoru) olan, 42 uluslar arası müessese ve üniversitenin saygın doktorlarıdır. Onlar yıllık şekilde öğrencilere ve öğretmenlere dersler vermektedirler. Onların arasında; Nobel ödülü Kazanmış Olanlar – Prof. Rolph Zinkernagel (isviçre) ve Prof. Yevgeniy Chazov (Rusya); Prof. Juliano Di Bernardo (italya), Spiros Marketos (Yunanistan) ve Georgiy Kryzhanovskiy (Rusya); Polonya Tıp Akademisi Başkanı Prof. Casimir ımiyelinski; çok sayıda üniversitenin Rektörleri – Prof. Stefan Doel Trachtenberg (George Washington üniversitesi, ABD) ve Ton That Bach (Hanoi milli Tıp üniversitesi, Vietnam) ve diğerleri bulunmaktadır.

Hazırlık Kursu sadece Rusça Orta seviyesindeki herhangi bir UG kursunu benimseyen öğrenciler için zorunludur. Bu kurs süresince Biyoloji, Kimya, Fizik ve Anatomi bu gibi temel konular Orta seviyede Rusça ile öğretilmektedir. süre (sene şekilde) 1 sene

Odesa Devlet Tıp üniversitesi yabancı öğrencilere aşağıdaki lisans derslerini sunmaktadır:

genel Tıptaki UG kursu 6 yıl süreli olup, orta düzeydeki ingiizce / Rusça / Fransızcada yürütülmektedir. Orta seviyedeki Rusça kursunu benimsemiş olanlar 6 yıla ilave olarak, bir yıllık Hazırlık kursunu (Rusça dili kursu) alacaklardır. altı yıllık UG kursunun yapılmasından sonra öğrenciye, Hindistandaki mt.B.B.S y denk olan, Tıp Doktoru derecesi verilmekte.

Diş Hekimliği / Stomatolojideki UG kursu sırf orta seviyedeki Rusçada gerçekleştirilmektedir. Kursun süresi 1 yıllık Hazırlık kursuna (Rusça dili kursu) ek 5 yıldır.

Eczacılıktaki UG kursu da sırf orta seviyedeki Rusça dilindedir. Kursun süresi 1 yıllık Hazırlık kursuna (Rusça dili kursu) ilave 4 yıldır.

Lisans derslerinin akademik oturumları Eylül ayının inde başlamaktadır. 1 yıllık yeni öğrenciler için derslere son katılma tarihi Kasım ayının 15 dir.

Bölümler

Tıp Doktorluğu

(Rusça Orta) altı sene

Tıp Doktorluğu

(ingilizce Orta) altı sene

Farmasötik: B. Farma (Rusça Orta) 5 yıl

Stomatoloji / Dental: BDS

(Rusça Orta) 5 yıl

Stomatoloji / Dental: BDS

(ingilizce Orta) 5 yıl

Bilimsel, çağdaş, teoriye dayalı uygulamalı bir eğitim sistemine sahiptir.

öğrencilerin spor-kültür konusunda sosyalleşmelerini sağlayan olanaklar sunulmaktadır. Jimnastik, masa tenisi, futbol, basketbol, tenis bunlardan bir kaçı..

Ukrayna’da kaliteli eğitim sistemine sahip olmak ve öğrenci olmanın keyfini yaşamak istiyorsan kararını süre kaybetmeden vermelisin…