Kazakistan Yüksek Lisans

Kazakistan, Kazakistan Cumhuriyeti, Türk Yurdu olan kardeş ülkelerimizden biridir. Orta Asya coğrafyasında son derece önemli bir ülkedir. Türksoy Ülkelerinden biridir. Kardeş ülkelerimiz arasındadır.

Kazakistan'da Eğitim

Yurtdışında Eğitim Rehberi

Kazakistan, Kazakistan Cumhuriyeti, Türk Yurdu olan kardeş ülkelerimizden biridir. Orta Asya coğrafyasında son derece önemli bir ülkedir. Türksoy Ülkelerinden biridir. Kardeş ülkelerimiz arasındadır. Başkenti Astana olup, komşu ülkeleri, Rusya, Türkmenistan, Özbekistan, Çin’dir. Resmi dil olarak, Rusça ile Kazakça’dır. Kazakistan, kendine özgü coğrafyası, doğal güzellikleri ve sıcak insanları ile son derece özel bir ülkedir. Ülkemizle Kazakistan arasında son derece yakın ilişkiler bulunmaktadır. Ülkemizden öğrencilerimiz de eğitim almak için kardeş ülkemizi tercih etmektedirler.


Kazakistan Üniversiteler kalite bakımında giderek yükselmekte ve dünya üniversiteler sıralamasında da önemli yerlere gelmektedir. Dikkat çeken özellikleri ve eğitim noktasında prestijleri bakımından, tüm dünyanın ve ülkemiz öğrencilerinin de dikkatini çekmektedir. Asya Ülkeleri ve ülkemiz başta olmak üzere, yurtdışında da çok sayıda öğrenci Kazakistan Üniversiteleri’nde lisans ve yüksek lisans eğitimleri almaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, Kazakistan Üniversiteleri’nde yüksek lisans eğitimi almak için öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.


Kazakistan’da Yüksek Lisans Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Kazakistan’da yüksek lisans eğitimi iki sene olarak düzenlenmektedir. Bu eğitim süresinde, ilk sene öğrencilerin yoğun bir ders programına alınmaları söz konusu olmaktadır. İkinci sene ise tez danışmanları ile tez çalışmaları yapılmaktadır. Arkeoloji, dinsel bilimler, kültürel çalışmalar, edebiyat ve tarih, dil bilimleri ve felsefe alanlarında kendinizi geliştirebilirsiniz. Yüksek lisans programları olarak, bilgisayar ile matematik bilimleri, eğitim ve öğretim çalışmaları, hukuk ve mühendislik eğitimleri, sağlık ile tıp bilimleri, seyahat ve turizm bölümleri, medya ile sosyal çalışmalar, uygulamalı ve kuramsal bilimler, işletme ve yönetim çalışmaları gibi alanlarda master eğitimlerinizi alabilirsiniz.


Kazakistan’da  Yüksek Lisans YÖK Denkliği Var Mı?

Akreditasyonu olan Kazakistan Üniversiteleri, ülkemiz eğitim kurumları ve üniversiteleri ile eşgüdümlü olarak eğitim uygulamalarını sürdürmektedir. Okullar YÖK tarafından kabul edilmekte olup, YÖK denkliği açısından öğrenciler de avantajlıdır.


Kazakistan’ da Yüksek Lisans YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Eğitiminizi tamamladıktan sonra, ülkemize dönerek hem özel sektörde, hem de kamu alanında çalışabilirsiniz. Yüksek lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra, doktora eğitiminize devam edebilirsiniz. Ayrıca akademik kariyer için hedeflerinizi çok daha net olarak belirleyebilirsiniz. Bunun için YÖK denklik onayından geçmeniz gerekmektedir. Yapılan inceleme sonucunda, YÖK denklik sınavına girmenize karar verilebilir.


Kazakistan’da Yüksek Lisans Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Kazakistan Üniversiteleri’nde yüksek lisan eğitimi alırken, öte yandan ülkemizde  tatil zamanlarınızda ya da farlı şekilde örneğin internet üzerinden çalışabilirsiniz.


Kazakistan’da Yüksek Lisans Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Eğitim masrafları açısından, en avantajlı ülkelerden biri şüphesiz ki Kazakistan’dır. Yüksek lisans okul harçları ve genel anlamda yaşam giderleri dahil olmak üzere öğrencilerimizin 6.000 ya da 7.000 TL gibi son derece uygun bir rakam harcaması yeterli olmaktadır.


Kazakistan’da  Yüksek Lisans Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Kazakistan Üniversiteleri’nde bir sınav uygulaması olmadan kayıt olabilirsiniz. Buna göre, ülkemizde ya da herhangi bir ülkede lisans eğitimlerinizi tamamladıktan sonra, yüksek lisans eğitimi almak için Kazakistan Üniversiteleri’ni tercih edebilirsiniz. Lisans diploması ve notlarınızı içeren transkripti belgenizi almanız son derece önemlidir. Okullarda eğitim dili olara, Rusça ve Kazakça eğitimlerinin ardından, eğitim İngilizce verilmektedir. Bu durumda, öğrenciler üç dil öğrenme avantajını yaşamaktadır.


Kazakistan’da Yüksek Lisans TOEFL Puanı İELTS Puanı YDS Puanı Gerekli Midir?

Kazakistan Üniversiteleri, uluslararası sıralamalarda olan kurumlardır ve buna göre, uluslararası sınavları da geçerli saymaktadır. Öğrencilerimiz, TOEFL, İELTS ve YDS sınavlarına girdiklerinde, aldıkları puanlar da okullar tarafında geçerli sayılmaktadır. Belgelerinizi eklemeniz yerinde olacaktır.


Kazakistan’da Yüksek Lisans Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Kazakistan’da avantajlı özellikleri ve bir Türk Yurdu olması ile çok sayıda öğrencilerimiz lisans ile yüksek lisans eğitimleri almaktadır. Birçok öğrencimiz eğitimlerine devam etmektedir.


Kazakistan’da Yüksek Lisans Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Kazakistan’da yüksek lisans eğitimi almak için, öncelikle lisans eğitimini tamamlamalı ve diplomanızı da almalısınız. Notlarınızın yüksek olması yüksek lisans eğitimlerinizde her zaman avantajdır ve eğitimlerinizde buna çok dikkat etmelisiniz. Seçmek istediğiniz bölüme karar vererek, diploma ile transkript belgelerinizle ön kayıt işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Lisans eğitimlerinde temel eğitim şeklinde derslerinizi aldığınız dallarda yüksek lisans yapabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1