Yurtdışında Beden Eğitimi ve Antrenörlük Eğitimi

İçindekiler

Üniversite Eğitim Rehberi

Yurtdışında pek çok alanda lisans ve yüksek lisans yapılabildiği gibi Beden Eğitimi ve Spor öğretmenliği konusunda da eğitimler alınabilmektedir. Ülkemizde çok fazla bilinmese de Spor öğretmenliği, antrenörlük eğitimi olarak da geçmektedir. Ancak ülkemizde daha spor öğretmenliği olarak bilindiği bir gerçektir.

Yurtdışında yüksek standartlarda yaşam imkanı sağlayan birçok ülke spora da önem vermektedir. Dünyanın farklı ülkelerinde birçok başarılı sporcu ve antrenör yetişmektedir. Uluslararası müsabakalara ünlü sporcular yollayan birçok yurtdışı eğitim kurumu büyük başarılar elde etmektedir. Beden eğitimi ve antrenörlük eğitimini ülkemizde üniversite okuyarak almak isteyen birçok öğrenci sınav stresi ile karşı karşıya kalmaktadır.
Enerjinizi sınava girmek ve yeterli puan almak için kullanmanıza gerek olmadan yurtdışında beden eğitimi ve antrenörlük bölümünde eğitim alabilmeniz mümkün olabilmektedir.


Yurtdışında Beden Eğitimi ve Antrenörlük Bölümü Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Avrupa Birliğine üye birçok üniversite beden eğitimi ve antrenörlük alanında uygun maliyetlerle sınavsız eğitim imkanı sunmaktadır. Eğitim süresi toplam 4 yıldır. Bu süre sonunda tanınan bir diploma ile ülkemize geri dönebilirsiniz.


Yurtdışında Beden Eğitimi ve Antrenörlük Eğitimi Yök Denkliği Var mı?

Hem uygun hem de ucuz maliyetlere beden eğitimi ve antrenörlük alanında eğitim veren yurtdışı üniversiteleri denkliği ülkemizde tanınmaktadır. Kaliteli üniversitelerde beden eğitimi ve antrenörlük branşında eğitim alırken önemli spor kulüplerinde çalışarak kendinizi geliştirebilme imkanına da sahip olabilirsiniz.


Yurtdışında Beden Eğitimi ve Antrenörlük Yök Denklik Sınavı Nedir?

25 yaşının altındaki gençler sağlık raporuna sahip ise sınav şartı olmadan lise diplomaları ile beden eğitimi ve antrenörlük bölümünde yurtdışında seçtikleri bir üniversitede okuyabilirler. Denklik için herhangi bir sınav şartı bulunmamaktadır.


Yurtdışında Beden Eğitimi ve Antrenörlük okuyup Türkiyede Çalışabilir miyim?

Beden eğitimi ve antrenörlük bölümünde okurken Türkiye’de çalışmanıza engel olacak hiçbir sorun bulunmamaktadır. Rüya gibi bir eğitim süresi geçirecek kendinizi dünyaca ünlü spor tesislerinde geliştirebilme imkanı bulabileceksiniz. Ara tatillerde spor kariyerinizi başlatmak adına part time çalışma imkanından yararlanabilirsiniz.


Yurtdışında Beden Eğitimi ve Antrenörlük Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Yurtdışında harika bir beden eğitimi ve antrenörlük eğitimi en uygun harç ücretleri ile sizleri bekliyor. Ekonomik yaşam koşullarında düşük harç ücretleri ile beden eğitimi ve antrenörlük eğitimi alarak eğitiminize en iyi şekilde odaklanmak için yurtdışında bu bölümü okumayı tercih edebilirsiniz.


Yurtdışında Beden Eğitimi ve Antrenörlük Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı merkezimize istediğiniz an yılın her ayı uğrayarak beden eğitimi ve antrenörlük bölümünde kaliteli ve prestijli bir eğitim görmek için sınavsız lisans programı ve üniversite seçimi başvurusunda bulunabilirsiniz.


Yurtdışında Beden Eğitimi ve Antrenörlük Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Ucuz olmasının yanısıra kaliteli beden eğitimi ve antrenörlük eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler yurtdışında istedikleri okulda lisans okumayı seçiyorlar. Seçtiğiniz ülkenin dilinde beden eğitimi ve antrenörlük okumak için sınavlarla boğuşmak istemeyen gençlerin sayısı her yıl daha da artmaktadır.


Yurtdışında Beden Eğitimi ve Antrenörlük Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Uzman Eurostar kadrosu ile görüşmelerinize hemen başlayarak beden eğitimi ve antrenörlük okumak için işlemlerinizi başlatabilir ve erken kayıt avantajlarından yararlanabilirsiniz. Danışmanlar okumayı düşündüğünüz ülke hakkında size bilgi vereceklerdir. Kayıt için gerekli evraklarınız hızla tamamlanarak başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.


Yurtdışında Beden Eğitimi ve Antrenörlük Okumanın Avantajları?

Günümüzde spor kulüplerinin sayısı giderek artmaktadır. Bu nedenle yeni istihdam alanlarına beden eğitimi ve antrenörlük bölümü mezunu kişiler alınmaktadır. Spor bilincinizi arttırmanızı ve yeteneklerinizi en iyi şekilde geliştirmenizi sağlayacak yurtdışı üniversitelerinden mezun olduğunuzda yetki belgesine sahip olabilir ve dünyaca ünlü iş fırsatlarından yararlanabilirsiniz.


Yurtdışında Beden Eğitimi ve Antrenörlük Bitirenler Mezunlarınız Var mı?

Yurtdışı üniversitelerinde spor alanında birçok fakülte bulunuyor. Beden eğitimi ve spor eğitimi, antrenörlük eğitimi, spor yöneticiliği eğitimi gibi birçok alanda yurtdışında okumayı tercih eden ve yurtdışı avantajlarından yararlanan çok sayıda mezunumuz bulunmaktadır.


Yurtdışı Beden Eğitimi ve Antrenörlük Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Beden Eğitimi ve Antrönörlük Okuyabilir miyim?

Yurtdışında beden eğitimi ve antrenörlük alanlarında üniversite okurken servet ödemeniz gerekmiyor. Türkiye Kredi yurtlar kurumunun vermiş olduğu geri ödemeli burstan yararlanabilmenize imkan sağlanmaktadır. Ayrıca burslu yada çok düşük maliyetlere bu bölümü okuyabileceğiniz yüksek öğretim kurumları bulunmaktadır. Hiç ücret ödemeden eğitim alabileceğiniz yurtdışı üniversiteleri de vardır.


Yurtdisinda Beden Eğitimi ve Antrenörlük Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Beden eğitimi ve antrenörlük iş bulma kolaylığı nedeniyle en fazla tercih edilen bölümler arasında yer alıyor. Yurtdışı eğitim tecrübesi ile bu bölümde hem okuyup hem de çalışabilirsiniz. Uluslararası şirketlerde hem çalışabilir hem de staj yapabilme fırsatını elde edebileceğiniz lisans programı ara tatillerinde Türkiye’de çalışma fırsatı bulabilirsiniz.


Yurtdışında Beden Eğitimi ve Antrenörlük Okumak Şartları

Sınırlı kontenjan ile öğrenci alımı yapan dünyaca ünlü prestijli kaliteli eğitim veren yurtdışı üniversitelerinde Beden Eğitimi ve Antrenörlük bölümünde okumak için hiçbir sınav şartı bulunmuyor. Başvuru konusunda aceleci davranırsanız sınavsız eğitim avantajlarından çok daha kolay ve hızlı yararlanmaya başlayabilirsiniz.


Yurtdışı Beden Eğitimi ve Antrenörlük Eğitimi Taban Puanları

Siz de beden eğitimi öğretmeni yada antrenör olmak istiyor olabilirsiniz. Eurostar anlaşmalı olduğu Avrupa’da bulunan üniversitelerin beden eğitimi ve antrenörlük bölümlerine lise diplomanız ile kayıt olabilirsiniz. Taban puanı şartı olmadan yurtdışı beden eğitimi ve antrenörlük eğitimi imkanlarından yararlanabilirsiniz.


Yurtdışı Beden Eğitimi ve Antrenörlük Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Türkiye’de geçiş yapmak istediğiniz okulun şartları hakkında detaylı araştırma yapmanız gerekir. Yatay geçiş şartları üniversitelere göre değişkenlik gösterebilir. Üniversitelerin bazıları baraj puanına dikkat etmektedir. Baraj puanını geçmeniz durumunda yatay geçişe imkan tanırlar. Kontenjanlar dahilinde seçilen üniversiteye yatay geçiş yapmanız mümkün olur.


Yurtdışında Beden Eğitimi ve Antrenörlük Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Geleceğin en iyi spor eğiticileri ve uzmanları arasında yerini almak isteyen kişiler Mayıs ayının 15’inden itibaren kayıt için başvuru yapabilirler. Eğitim ücretleri 2000-3000 Euro arasında değişim göstermektedir.


Yurtdışında Beden Eğitimi ve Antrenörlük Okumak istiyorum

Sorumluluklarının bilincinde gençler yetiştiren yurtdışındaki üniversiteler beden eğitimi ve antrenörlük bölümünde okumak isteyenler için önemli bir seçenektir.Kariyer hedeflerinize sizi sınavsız yaklaştırak avantajlara ekonomik fiyatlarla ulaşabilirsiniz.


Yurtdışında Beden Eğitimi ve Antrenörlük Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı mı?

Geleceğin sporcularını yetiştiren spor bilimi aktivitelerini bünyesinde barındıran yurtdışındaki üniversitelerde beden eğitimi programında okumak öğrencilerin kendilerini geliştirmelerine imkan sağlamaktadır. Başarılı sporcular arasında yerinizi almak spor dallarında uzmanlaşmak için yüksek maliyetler ödemeniz gerekmiyor.


Yurtdışında Beden Eğitimi ve Antrenörlük Okumak Mantıklı mı?

Ünlü birçok sporcunun yetişmesine olanak sağlayan yurtdışı spor akademileri cazip fiyatlarla öğrencilere kaliteli eğitimin kapılarını açıyor. Donanımlı bireyler yetiştiren yurtdışında bulunan lise diploması ile kayıt olunabilen saygın üniversitelerde beden eğitimi ve antrenörlük okumak çok caziptir.


Yurtdışında Beden Eğitimi ve Antrenörlük Okumak Zor mu?

Eğitim sistemimiz nedeniyle sınava girerek beden eğitimi ve antrenörlük bölümünde okumak zorunda kalan gençler artık sınavsız üniversite eğitimini yurtdışında alabilecekler. Sınav zorluğu ve stresi nedeniyle yorucu aşamalardan geçmek zorunda kalmayacaksınız.


Yurtdışında Türkçe Beden Eğitimi ve Antrenörlük Eğitimi Veren Üniversitelerve Fakülteleri Var mı?

En revaçta ve popüler bölümlerden olan beden eğitimi ve antrenörlük alanlarında Avrupa’daki eğitim alternatifleri ve avantajları oldukça fazladır. Türkçe destekli eğitim veren üniversiteler ve fakülteler bulunmaktadır. Türk öğrencilerin tercihlerin ön plana çıkan Besyo eğitim programlarına katılan öğrenciler için birçok iş imkanı bulunmaktadır.


Yurtdışında Beden Eğitimi ve Antrenörlük Eğitimi Veren Ülkeler


Ukrayna

 • Kiev Ulusal Teknik (Politeknik) Üniversitesi
 • Kiev Spor ve Beden Eğitimi Üniversitesi
 • Zaporihzhya Devlet Mühendislik Akademisi
 • Odessa Uluslar arası Humaniter Üniversitesi
 • Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi
 • Harkov Politeknik Üniversitesi

Bulgaristan

 • Sofya Ulusal Spor Akademisi

Romanya

 • Bükreş Üniversitesi

Azerbaycan

 • Azerbaycan Spor Akademisi
 • Bakü Slavyan Üniversitesi
 • Sumgayit Devlet Üniversitesi

Bosna Hersek

 • Saraybosna Devlet Üniversitesi
 • Tuzla Üniversitesi

Moldova

 • İon Crenga Devlet Pedagoji Üniversitesi
 • Komrat Devlet Üniversitesi
 • Moldova Devlet Teknik Üniversitesi
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  whatsapp1