Gürcistan'da Beden Eğitimi ve Antrenörlük Eğitimi

Sevgili gençler, Gürcistan Devlet Beden Eğitimi ve Spor Akademisi başta olmak üzere, seçkin üniversitelerde eğitim alabilirsiniz. Spor akademisi eğitimi almak isteyen gençlerimiz için, ülkemiz üniversiteleri elbette seçkin eğitimler sunmakla birlikte, tek seçenek olmadıklarını belirtelim.

Gürcistan'da Eğitim

İçindekiler

Gürcistan’da Beden Eğitimi ve Antrenörlük Eğitimi

Sevgili gençler, Gürcistan Devlet Beden Eğitimi ve Spor Akademisi başta olmak üzere, seçkin üniversitelerde eğitim alabilirsiniz. Spor akademisi eğitimi almak isteyen gençlerimiz için, ülkemiz üniversiteleri elbette seçkin eğitimler sunmakla birlikte, tek seçenek olmadıklarını belirtelim. Gürcistan Üniversiteleri’nde de spor akademisi eğitimleri alabilirsiniz. Hem de gerçekten kaliteli ve özenli bir şekilde. Gürcistan’ın kaliteli yüksek eğitim kurumları, Gürcistan Teknik Üniversitesi, Javakhishvili Tiflis Devlet Üniversitesi, Kutaisi Akaki Tseretelli Devlet Üniversitesi, Sokhumi Devlet Üniversitesi, Tiflis Devlet Konservatuarı, Devlet Tıp Üniversitesi, Uluslararası Kafkas Üniversitesi bünyesinde, eğitim almak, öğrenci olmak, kesinlikler zor değil. Üstelik, bir sınav şartı olmadan kabul edileceksiniz. Hem bilgi almak, hem de kayıt başvurularında %100 kesin sonuçlar almak için öğrenci danışmanlarımızla sizinle.
Yirmi yıllık tecrübemizle, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olara sizinleyiz. Komşu ülkemiz Gürcistan Üniversitelerinde, kaliteli eğitim almaya hazırsanız, iletişime geçin.


Gürcistan’da Beden Eğitimi ve Antrenörlük Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Gürcistan Üniversiteleri’nde beden eğitimi ve antrenörlük eğitimleri dört sene sürmektedir. Üniversitelerde eğitim dili, İngilizce, Gürcüce ya da Rusça olarak düzenlenmektedir. Bu dillere lisans seneleri kapsamında hakim olmayan gençlerimiz, hazırlık sınıfında eğitim alabilirler. Hazırlık sınıfı dışında lisans seneleri dört senedir. Öğrencilerimiz ileri eğitimleri olarak master ve doktora programları ile devam etmeleri mümkündür.


Gürcistan’da Beden Eğitimi ve Antrenörlük Eğitimi YÖK denkliği var mı?

Gürcistan Üniversiteleri tüm yüksek öğrenim sisteminde, 2005 yılından bu yana Bologna kriterlerine uygun olarak eğitim vermektedir. Bologna esasları Avrupa Birliği Üniversiteleri bakımından yüksek öğrenim kriterleridir. Bu noktada, YÖK kabulü olan üniversiteler olduğunu belirtelim. Aynı zamanda, kurumumuzun denklik esaslarına da uygun olduğundan, diplomaların YÖK denklik avantajlarına sahip olduğunu belirtelim.


Gürcistan’da Beden Eğitimi ve Antrenörlük Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Gürcistan Üniversiteleri bölümleri başta olmak üzere, yurtdışında eğitim alan öğrencilerin mezun olduktan sonra, diplomalarını geçerli kılmak ve özellikle kamu alanında çalışmak için denklik onaylarını yaptırmaları gerekmektedir. Diplomanızın denklik onayı için YÖK kurumundan online başvuru yapmalısınız. Yapılan incelemede denklik sınavına girmenize karar verilebilir.


Gürcistan’da Beden Eğitimi ve Antrenörlük Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Gürcistan Üniversiteleri, öğrencilerimizin çalışmalarına ket vurmamaktadır. Uygun zaman dilimlerinde, eğitim alırken ülkemizde çalışabilirsiniz.


Gürcistan’da Beden Eğitimi ve Antrenörlük Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Gürcistan Üniversiteleri, uygun harç rakamlarıyla dikkat çeker. Kaliteli eğitimin uygun rakamlara verilmesi, yurtdışında gençleri olduğu gibi, ülkemizden öğrencilerimizi de memnun etmektedir. Hazırlık dil sınıfları yaklaşık olarak 1.2000 USD ile 1.700 USD arasında değişmektedir. Lisans eğitimleri ise, 2.000 USD civarında ancak fazla yüksek rakamlarda olmamak üzere değişmektedir. Başarılı öğrenciler için burs olanaklarına başvurma şansı bulunmaktadır.


Gürcistan’da Beden Eğitimi ve Antrenörlük Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Sınav şartı olmadan, hayallerinize saatlerin ya da sınırlamaların ket vurmasına izin vermeden spor eğitiminizi alabilirsiniz. Birçok bölümü ile spor akademileri, ülkeye sporcu ve spor insanları yetiştirmektedir. Gürcü Gençlerin yetişmesinde gösterilen itinalı eğitim, aynı şekilde, gençlerimiz ve diğer yurtdışından gelen öğrenciler için de gösterilmektedir.


Gürcistan’da Beden Eğitimi ve Antrenörlük Eğitimi Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Gürcistan Üniversiteleri’nde ve özel olarak beden eğitimi ve antrenörlük eğitimi kapsamında birçok öğrencimiz eğitim almaktadır.


Gürcistan’da Beden Eğitimi ve Antrenörlük Eğitimi Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Öğrenci danışmanlarımızla iletişme geçerek, siz de komşu ülkemiz Gürcistan Üniversiteleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Üniversiteler, son yıllarda yapılarında olan modern gelişmeler, kurumsal yapıları, özellikle Bologna kriterlerine uygun olarak eğitim vermeleri ile yurtdışından da öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Öğrencilerimizin okula kabul edilmesi için öncelikle lise eğitimlerini tamamlamaları gerekmektedir. Belgelerin eksiksiz olarak tamamlanması ve kayıt başvurularının sağlıklı şekilde, eksiksiz yapılması çok önemlidir.


Gürcistan’da Beden Eğitimi ve Antrenörlük Okumanın Avantajları?

Gürcistan Üniversiteleri’nde eğitim alırken, İngilizce, Rusça ve bunların yanında Gürcüce dillerini öğrenme şansınız olacaktır. Hem Gürcü öğrenciler, hem de birçok ülkeden farklı öğrenciler ile aynı ortamda eğitim alacak, farklı millet ile kültürlerden yaşıtlarınızla tanışma şansını elde edeceksiniz. Kaliteli hocalarınızdan mesleki eğitimlerinizi altyapısı sağlam şekilde alacaksınız. Spor eğitimlerinizi mükemmel bir altyapıda, size özgüven aşılayacak hocalarınızda almak için, bu üniversiteler avantajlı olacaktır. Ders verilen spor branşlarına göre, gerekli alt yapılar, okullarda bulunmaktadır. Spor sahaları, kapalı ve açık salonlar, derslikler, bilgisayar, masaj ve sağlık odaları ve eğitimle ilgili detaylı donanımlar kampus içinde mevcuttur.


Gürcistan’da Beden Eğitimi ve Antrenörlük eğitimi bitirenler,mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız, bünyesinde öğrencilerimizin yurtdışında en avantajlı şekilde eğitim almaları için emek vermekteyiz. Gürcistan üniversiteleri bünyesinde beden eğitimi ve antrenörlük eğitimi alan mezunlarımızın olduğunu ve kariyerlerine başarılı şekilde devam ettiklerini belirtelim.


Gürcistan’da Beden Eğitimi ve antrenörlük eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz Beden Eğitimi ve Antrenörlük okuyabilir miyim?

Spor eğitiminde öğrencilerimizin donanımlı kurumlarda,altyapısı olan spor okullarında ve kaliteli hocalar eşliğinde eğitim almaları çok önemlidir. Bu noktada ülke üniversitelerinde,spor okullarında aradığınızı bulacaksınız. Bu okullarda eğitim alırken,maddi anlamda rahatlamak için burs olanaklarını değerlendirebilirsiniz. Hem ülkemizden,öğrencilerimiz için düzenlenen burslara başvurabilirsiniz. Hem de ülkede, aynı zamanda üniversiteler bünyesinde burslara başvurabilirsiniz. Özellikle spor kariyerlerinde başarılı olan sporcuların burs olanaklarından yararlanabildiklerinin altını çizelim.


Gürcistan’da Beden Eğitimi ve Antrenörlük Eğitimi okuyup Türkiye’de çalışmak:

Ülke üniversitelerinde, beden eğitimi ve antrenörlük eğitimlerinizi alırken, bir yandan çalışabilirsiniz.Öte yandan, mezun olduktan sonra, birçok ülkede ve ülkemizde çalışabilirsiniz. YÖK denkliği onaylarınız da kamu alanında çalışmanız için olanak sağlayacaktır.


Gürcistan’da Beden Eğitimi ve Antrenörlük Eğitimi Okumak Şartları:

Ülkemizde lise eğitimlerini tamamlayan ve diplomalarını alan gençlerimiz, üniversitelere başvurabilirler. Ön kayıt ile kayıt süreleri içinde, kontenjanlar dolmadan başvurmak önemlidir. Öğrenci danışmanlarımızla bunları sorunsuz şekilde yapabilirsiniz. Öğrencilerimizin başvuru dosyalarını hazırlamaları ve kendilerinden istene belgeleri eksiksiz şekilde temin etmeleri gerekmektedir.


Gürcistan’da Beden Eğitimi ve Antrenörlük Eğitimi Taban Puanları:

Taban puan uygulaması öğrencilerimize uygulanmamaktadır.


Gürcistan’da Beden Eğitimi ve Antrenörlük Eğitimi Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Hazırlık sınıfında dil eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz, lisans sınıflarına geçmelerinden sonra, birinci sınıfın sonundan, son sınıfın başına kadar yatay geçiş başvurularında bulunabilirler. Bunun anlamı, Gürcistan Üniversiteleri’nde beden eğitimi ve antrenörlü eğitimi öğrencisi olan öğrencilerimizin, ülkemizde aynı eğitimi veren bir fakülteye geçiş yapabilmeleridir. Bunun için, derslerinizin yüksek not ortalamasında olması önemlidir.


Gürcistan’da Beden Eğitimi ve Antrenörlük okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Mayıs ile Eylül dönemi olan başvuru tarihlerinde, öğrenci danışmanlarımızla birlikte başvurularınızı yapabilirsiniz. Bunun için, resmi onaylı şekilde lise diplomanız, lise transkript belgeniz, vukuatlı nüfus kayıt örneği, pasaport, sabıka kaydınız, ikametgah belgeniz, istenen sayı ve ebatlarda fotoğraflarınız, doğum belgesi, başvuru formunuz eksiksiz olarak tamamlanmalıdır.


Gürcistan’da Beden Eğitimi ve Antrenörlük okumak istiyorum:

Gürcistan Üniversiteleri’nde ülkemizden çok da farklı olmayan sıcak bir ortamda, size yakınlık gösterecek arkadaş ve hocaların arasında eğitim alacaksınız. Yeteneklerinizi, kendinize güveninizi ortaya çıkaracak bir spor eğitimi alacaksınız. Kampus içinde, kendinizi geliştirme noktasında, teorik eğitimden, pratik spor çalışmalarına kadar son derece kapsamlı eğitimden geçeceksiniz. Ayrıca, sosyalleşecek ve kültür, sanat aktiviteleri, festivaller ile kaliteli zaman geçireceksiniz.


Gürcistan’da Beden Eğitimi ve Antrenörlük Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Gürcistan’da ülkemize yakın ve daha uygun yaşam giderleri ile dikkat çekmektedir. Okul ücretlerinin uygun olduğu malum, ayrıca öğrencilerimiz yaşam giderleri noktasında da zorlanmamaktadır. Temiz ve güvenli yurtlarda kalabilir, arkadaşlarınızla daire kiralayabilirsiniz. Tarihi güzellikleri ve geleneksel etkilerini koruyarak, modernleşen kentlerde, ulaşım sorunu yaşamayacaksınız.


Gürcistan’da Beden Eğitimi ve Antrenörlük okumak mantıklı mı?

Mavi diploma ile mezun olmak, hem ruhsal, hem de bedensel olarak, bir sporcu olarak mezun olmak elbette doğru bir seçimdir.


Gürcistan’da Beden Eğitimi ve Antrenörlük okumak zor mu?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak eğitim yıllarınızda kesintisiz olarak sizinleyiz. Öte yandan, sizinle yakından ilgilenecek hocalarınızla kesinlikle zorlanmadan, kendinize güvenerek spor eğitimlerinizi alacaksınız.


Gürcistan’da Beden Eğitimi ve Antrenörlük eğitimi veren üniversitelerin Beden Eğitimi ve Antrenörlük Eğitimi fakülteleri var mı?

Türkçe destekli spor eğitimleri hakkında en güncel bilgileri, web sitemiz,telefonlarımız ve merkezlerimiz üzerinden danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1