Yurtdışında Gemi Kaptanlığı

Üniversite Eğitim Rehberi

Gemi kaptanlığı, dünya genelinde ve ülkemizde son yıllarda inanılmaz gözde olan bir meslek. Uzak yol kaptanlığı hem ticari gemiler, hem de turizm gemileri noktasında, aylık geliri son derece yüksek olan bir meslek. Çalışma alanları ise hem erkekler, hem de bayanlar için son derece uygun. Gemilerin lüks ortamlarında mesleğinizi yapma şansını elde etmek ve kazancının yüksek olması, muhataplarınızın seçkin armatörler ve dünya şirketlerinin olması, mesleği cazip kılan önemli avantajlar. Ülkemizde birkaç önemli üniversitemizde, gemi kaptanlığı bölümleri bulunmaktadır. Eğer sınavlara hazırlanmak istemiyorsanız, ya da umduğunuz puanı alamadıysanız, yurtdışında gemi kaptanlığı eğitimini değerlendirebilirsiniz. Bunun için, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak her zaman öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.


Yurtdışında Gemi Kaptanlığı Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Eğitim alacağınız ülke, üniversite ve bölümün özelliklerine göre, bir sene süren hazırlık dil eğitiminin ardından, gemi kaptanlığı eğitimi dört sene sürmektedir. Hem teorik, hem de pratik yani uygulamalı eğitim verilmektedir.


Yurtdışında Gemi Kaptanlığı Eğitimi YÖK denkliği var mı?

Eğitim danışmanlığımız olarak, kesinlikle sıradan ve özelliği olmayan okullarda eğitim almanıza izin vermiyoruz. Öğrencilerimize önerdiğimiz üniversitelerimiz, gemi kaptanlığı okulları bakımından da uluslararası akreditasyonu olan okullardır. Bu sayede, uluslararası anlamda tanınan bir diplomanız olacaktır. Ülkemiz bakımından ise YÖK tarafından tanınan okullardan mezun olarak, YÖK denkliği avantajını siz de yaşayabilirsiniz.


Yurtdışında Gemi Kaptanlığı YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Eğitim aldığınız bölümden mezun olduktan sonra, ülkemizde kariyer yapmak, özellikle devlet memuru olarak çeşitli kademelerde görev almak için YÖK denkliği olması çok önemlidir. Buna göre, diplomalarınızın YÖK denkliği alması için online olarak, kurumun resmi sitesinden, başvurunuzu yapmalısınız ve denklik kararı verilmelidir. YÖK denklik sınavına, başvurularınız sonucunda yapılan değerlendirmeye göre karar verilecektir.


Yurtdışında Gemi Kaptanlığı okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Yurtdışında gemi kaptanlığı eğitimi alırken, bir yandan da tatillerinizde mesleğinize yönelik çalışabilirsiniz. Part time ya da full time olarak mesleki anlamda kariyerinizi geliştirebilirsiniz.


Yurtdışında Gemi Kaptanlığı Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Yurtdışında gemi kaptanlığı eğitimi alırken, bütçenizi ve ailenizin gelirini kesinlikle sarsmadan eğitim alacaksınız. Fakültelerin harçları, her sene yeniden belirlenmekle birlikte gerçekten ekonomik rakamlar olduğunu ekleyelim. Modern bir eğitim ile, okyanusun ve açık denizlerin en zor hava şartlarına göre kaptanlık yapacak şekilde eğitim alacaksınız. Buna karşılık, harç rakamları gerçekten uygun rakamlardır.


Yurtdışında Gemi Kaptanlığı Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Ülkemizde, her bölümde olduğu gibi, gemi kaptanlığı eğitimi için de liseden sonra sınava girmeniz ve belirli bir puanı almanız gerekmektedir. Yurtdışında gemi kaptanlığı eğitimleriniz için bu şartın olmadığını belirtelim. Anadolu Lisesi, meslek liseleri ya da düz liselerden mezun olabilirsiniz. Lisenin hangi bölümünden mezun olduğunuzun da önemi yoktur. Bu noktada, kimlik ile eğitim belgelerinin eksiksiz şekilde hazır edilmesi önemli olandır diyebiliriz.


Yurtdışında Gemi Kaptanlığı okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Yukarıda belirtildiği gibi, gemi kaptanlığı günümüzün en geçerli mesleklerinden biridir. Kazancı bol, hem ülkemizde, hem de dünya genelinde çalışma alanları da son derece fazla olan bu meslek için birçok öğrencimiz eğitim almaktadır.


Yurtdışında Gemi Kaptanlığı Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Gemi kaptanlığı gibi, son derece geçerli ve kazançlı bir mesleğin eğitimini yurtdışında almak için öğrenci danışmanlarımız yardımcı olmak üzere sizleri bekliyor. Bu geçerli mesleğin eğitimini almak için önerimiz, kayıt sürelerini kaçırmadan başvurularını yapmanız. Diploma ve tranksript gibi eğitim belgelerinizi de ekleyerek, danışmanlarımızdan yardım alarak siz de yurtdışında gemi kaptanlığı öğrencisi olabilirsiniz.


Yurtdışında Gemi Kaptanlığı Okumanın Avantajları?

Günümüzde,hem bayanlar, hem de erkekler için son derece geçerli bir meslek olan gemi kaptanlığı eğitimi almak için mutlaka ülkemizde, fakültelere giriş yapmak için sınava girmek zorunda değilsiniz. Yurtdışında, bir sınav şartı olmadan öğrenci olabilirsiniz. Modern uygulamalarla verilen eğitimler, bilgisayar donanımlı, simülasyon çalışmaları ile pekiştirilen, bolca pratik de yapabileceğiniz, ayrıca seçkin akademik eğitmenlerden verilen derslerdir.


Yurtdışında Gemi Kaptanlığı bitirenler,mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, destek alan her öğrencimize aynı özenle yaklaşmaktayız. Sadece eğitim öncesinde değil, eğitiminizin her aşamasında ve mezun olduktan sonra da iletişimimizde kalacak ve desteğimizi alacaksınız. Gemi kaptanlığı bölümünden mezun olan ve çalışma hayatında olan çok sayıda gencimiz olduğunu ekleyelim.


Yurtdışı Gemi Kaptanlığı eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz psikoloji okuyabilir miyim?

Yurtdışında yabancı öğrenciler için sunulan burslarda yararlanarak eğitiminizi çok daha uygun rakamlarda sürdürebilirsiniz. Tam burslu ya da yarı burslu olarak bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Ailenizi ekonomik anlamda zorlamadan, hem burs kullanarak, hem de öğrencilik yıllarınızda çalışarak bütçeye katkıda bulunabilirsiniz.


Yurtdışında Gemi Kaptanlığı okuyup Türkiye’de çalışmak

Yurtdışında gemi kaptanlığı eğitiminizi aldıktan sonra, okuldan mezun olduğunuzda, dünya çapında kariyer yapmayı planlayabileceğiniz gibi, ülkemizde kariyer yapmayı da düşünebilirsiniz. YÖK denkliği başvurularınızı yaparak, kamu alanında da çalışma yapabilirsiniz. Özel sektörde, son derece önemli olan firmalara bağlı olarak, yüksek kazançlı bir şekilde gemi kaptanlığı eğitiminizi alabilirsiniz.


Yurtdışında Gemi Kaptanlığı Okumak Şartları

Yurtdışında gemi kaptanlığı eğitimi almak için, lise türü ve bölüm şartınız olmadan, siz de başvurularınızı yapabilirsiniz. Lise mezunu olduğunuzu gösteren diplomanızla, istenen diğer belgeler ile başvurularınızı süresi içinde yapabilirsiniz. Bu süreçte sizlere destek olacağız.


Yurtdışı Gemi Kaptanlığı Eğitimi Taban Puanları

Gemi kaptanlığı eğitimi almak için bir taban puan uygulaması söz konusu değildir. Bu sistem ülkemize özgü bir uygulamadır. Yurtdışında gemi kaptanlığı eğitimi almak için sınav ya da puan şartı ile karşılaşmayacaksınız.


Yurtdışı Gemi Kaptanlığı Fakültesinden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Dil eğitimi verilen hazırlık sınıfı hariç olmak üzere, lisans senelerinizde, birinci sınıfın sonundan başlamak üzere, ülkemizdeki gemi kaptanlığı bölümlerinden birine yatay geçiş yapabilirsiniz. Bunun için not ortalamanızın yüksek olması son derece önemlidir.


Yurtdışında Gemi Kaptanlığı okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri

Sizi geleceğe mükemmel şekilde hazırlayacak gemi kaptanlığı eğitiminizi yurtdışında almak istiyorsanız, öğrenci danışmanlarımızın rehberliklerinden mutlaka yararlanmalısınız. Diploma dahil olmak üzere, öğrenci belgelerinizi ve kimlik belgelerinizi eklemeniz son derece önemlidir. Kayıt sürelerinin ise 15 Mayıs tarihinden başladığını ekleyelim.


Yurtdışında Gemi Kaptanlığı okumak istiyorum

Yurtdışında, gemi kaptanlığı eğitimi almak için yapmanız gereken, öğrenci danışmanlarımızla işbirliği yapmak ve başvurularınızı doğru şekilde yapmak. Bundan sonra, sizi geleceğe mükemmel şekilde hazırlayacak, üstelik son derece kazançlı bir mesleği almak üzere kapıları aralayacaksınız.


Yurtdışında Gemi Kaptanlığı Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Son derece uygun harç rakamları ile sizler de yurtdışında gemi kaptanlığı eğitimi alabilirsiniz. Uygun harç rakamları, birinci ve ikinci sömestre olmak üzere iki defada ödenebilir. Bir yandan eğitim alırken, bir yandan part time ya da full time olarak çalışabilirsiniz.


Yurtdışında Gemi Kaptanlığı okumak mantıklı mı?

Kazancı çok yüksek, zevkli ve başarılı bir meslek olan gemi kaptanlığı, ömür boyu zevkle yapabileceğiniz bir meslek. Bu nedenle, kesinlikle değerlendirmenizi öneririz. Yurtdışında, kaliteli hocalar ve modern sistemler ile bu mesleği mükemmel şekilde alabilirsiniz. Bu nedenle, son derece mantıklı bir karar olacaktır.


Yurtdışında Gemi Kaptanlığı okumak zor mu?

Sağlam alt yapısı olan eğitim kurumları ile, size her durumda destek olacak kaliteli hocaları ile yurtdışında eğitim almak asla zor değildir.


Yurtdışında Türkçe psikoloji eğitimi veren üniversitelerin psikoloji fakülteleri var mı?

Yurtdışında Türkçe ya da Türkçe destekli gemi kaptanlığı eğitimleri için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi almanızı önermekteyiz sevgili gençlerimiz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1