Ukrayna'da Gemi Kaptanlığı

Denizcilik alanında eğitim almak isteyen gençlerimiz, mükemmel eğitimi ve avantajları ile Ukrayna Üniversiteleri sizi bekliyor. Ukrayna gemi kaptanlığı eğitimi almak için kesinlikle en uygun seçeneklerden biridir.

Ukrayna'da Eğitim

İçindekiler

Ukrayna’da Gemi Kaptanlığı Okulu

Denizcilik alanında eğitim almak isteyen gençlerimiz, mükemmel eğitimi ve avantajları ile Ukrayna Üniversiteleri sizi bekliyor. Ukrayna gemi kaptanlığı eğitimi almak için kesinlikle en uygun seçeneklerden biridir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, web sitemizden, merkezlerimizden ve telefon numaralarımızdan bilgi alarak, mutlaka bu seçenekleri incelemeli ve değerlendirmelisiniz. Avrupa Birliği kriterlerine uygun olan ve Lizbon Anlaşması ile resmi olarak AB tarafından tanınan üniversitelerde, seçkin bir denizcilik eğitimi almak elinizde. Okulların YÖK tarafından tanınması da ayrı bir avantaj ve özellikle ülkemizde kariyer yapmak isteyenler için önemlidir.
Gemi kaptanlığı eğitimi son dönemde gerçekten çok avantajlı olan, çok talep gören ve çalışma alanları ve geliri açısından cazibeli mesleklerden biridir. Ticari gemilerde ve yolcu gemilerinde kariyer olanakları olan gençlerimiz, son derece yüksek maaşlar ile ülkemizde, firmalarda ya da birçok yurtdışı firmasında çalışabilirler. Bunu Ukrayna gibi, mavi bayrak özelliğinde denizleri olan birçok ülkede yapmak son derece doğru bir karardır.


Ukrayna’da Gemi Kaptanlığı Mühendisliği Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Ukrayna’da Odessa Kenti başta olmak üzere, birbirinden prestijli denizcilik akademilerinde gemi kaptanlığı eğitimlerinizi alabilirsiniz. Okullarda eğitim dili olarak Rusça veya İngilizce tercih edilmektedir. Öğrencilerimiz bir eğitim döneminde dil eğitimlerini alırlar ve mesleki terimleri de öğrenirler. Lisans yılları dört senedir ve kapsamlı bir eğitim verilmektedir.


Ukrayna’da Gemi Kaptanlığı Mühendisliği YÖK denkliği var mı?

YÖK tarafından tanınan üniversitelerde eğitim almak öğrencilerimiz için, özellikle ülkemizde kariyer yapmak isteyen öğrencilerimiz için avantajlı olacaktır. Diplomaların YÖK denkliği olması önemlidir.


Ukrayna’da Gemi Kaptanlığı Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

YÖK denkliği açısından, eğitimlerini yurtdışında alan öğrencilerimiz diplomalarını onaylatmak istediklerinde, mezun olmalarını takiben, elbette danışmanlarımızdan destek alarak, online başvurularını resmi kurum sitesinden yapabilirler. Kurum tarafından inceleme yapılır ve denklik sınavına girilmesine karar verilebilir.


Ukrayna’da Gemi Kaptanlığı Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Gemi kaptanlığı eğitiminizi alırken, bir yandan uygun şekilde ülkemizde çalışabilirsiniz.


Ukrayna’da Gemi Kaptanlığı Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Mükemmel ve donanımlı bir gemi kaptanlığı fakültesinde uygun rakamlarla eğitim almak isterseniz, Ukrayna kesinlikle yerinde bir seçim olacaktır. Harçların miktarları her sene yeniden belirlenmektedir. Hazırlık sınıfları ortalama 1.500 USD civarındadır. Gemi kaptanlığı bölümleri ise yaklaşık olarak 2.000 USD olarak belirlenmektedir.


Ukrayna’da Gemi Kaptanlığı Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Lise diplomanızla gemi kaptanlığı eğitimi almak için başvurularınızı yapabilirsiniz. Lisenin fen bölümünden, ya da matematik, sosyal bölümlerinden mezun olabilirsiniz. Bunun önemi bulunmamaktadır ve kayıt için başvurabilirsiniz.


Ukrayna’da Gemi Kaptanlığı Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Özellikleri ve nitelikleri olan bir meslek olan gemi kaptanlığı hem kız, hem de erkek öğrencilerimizin gayet avantajlı şekilde çalışabilecekleri bir meslektir. Eurostar Danışmanlığımız olarak, en donanımlı okullarla anlaşmalarımız söz konusudur ve bu okullarda çok sayıda öğrencimiz eğitim almaktadır.


Ukrayna’da Gemi Kaptanlığı Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımıza, web sitemiz, telefonlarımız ve merkezlerimizle iletişime geçerek, her zaman gemi kaptanlığı eğitimini almak için başvurularınızı en doğru şekilde yapabilirsiniz. Liseden mezun olduktan sonra, diplomanızla, bir sınava girmeden siz de başvurularınızı yapabilirsiniz.


Ukrayna’da Gemi Kaptanlığı Okumanın Avantajları?

Bir Karadeniz ülkesi olan Ukrayna, her zaman denizciliğe önem veren bir ülke olmuştur. Ülkenin denizcilik akademileri, tarihi okullardır ve önemli deniz adamlarının, hem askeri, hem de ticari alanda hizmet veren kaptanların yetişmesini sağlamıştır. Dünya çapında kariyer olanakları sunacak şekilde, son derece donanımlı, modern standartlarda eğitim verilmektedir. Seçkin hocaların elinde, mesleki eğitimlerinizi mükemmel şekilde alarak mezun olabilirsiniz. Bilgisayar donanımları olan, internet kullanımı, simülasyon cihazları ile öğrencilerin teknik anlamda yeterli şekilde pratik eğitim almalarına önem verilmektedir. Öğrenciler, açık deniz kaptanlığı, uzak yol ve ticari gemi kaptanlığı alanlarında en üst seviyeye gelerek mezun edilmektedir.


Ukrayna’da Gemi Kaptanlığı bitirenler, mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, yirmi senelik deneyimimizle, belirtelim, Ukrayna üniversiteleri, gemi kaptanlığı eğitimi almak için en avantajlı okullardan bazılarıdır. Çok sayıda öğrencimiz mezun olmuş, küresel olarak çalışmaktadır.


Ukrayna’da Gemi Kaptanlığı eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz Gemi Kaptanlığı okuyabilir miyim?

Gemi kaptanlığı eğitimlerinizi alırken, size maddi anlamda yardımcı olacak, hatta ücretsiz olarak eğitim almanızı sağlayacak burs olanaklarından yararlanabilirsiniz. Yurtiçinde kredi yurtlar kurumu bünyesinde, öğrencilerimize burs verilmektedir ve yurtdışında bulunan öğrencilerimiz de ihmal edilmez,onlar için de olanaklar bulunmaktadır. Bu kapsamda, öğrencilerimiz Ukrayna gemi kaptanlığı eğitimlerinde de başvurabilirler. Avrupa Birliği eğitim fonları ve Ukrayna hükümeti ile üniversitelerin kendi öğrencilerine sundukları bursların da önemli olduğunu belirtelim. Öğrencilerimizin derslerini takip etmeleri, notlarını yüksek tutmaları her zaman avantajlıdır.


Ukrayna’da Gemi Kaptanlığı okuyup Türkiye’de çalışmak:

Gemi kaptanlığı eğitimlerinizi tamamladıktan sonra, ülkemizde kaptan olarak birçok farklı alanda çalışabilirsiniz. Özel firmalarda uzak yol ve ticari gemi kaptanlığı yapabilirsiniz. YÖK diploma denkliği işlemlerinizi tamamlayarak kamu alanında, devlet bünyesinde kılavuz kaptanlık gibi birçok alanda mesleğinizi yapabilirsiniz.


Ukrayna’da Gemi Kaptanlığın Okumak Şartları:

Gemi kaptanlığı eğitimi almak için mutlaka ülkemizde bulunan okulları tercih etmek durumunda değilsiniz. Lisede eğitim alırken ya da mezun olduğunuzda danışmanlığımızla iletişime geçebilirsiniz. Ukrayna’da bir sınav şartı olmadan bu eğitimi almak elinizde ve tüm süreçte, %100 kesin kayıt garantisi ile sizinleyiz.


Ukrayna’da Gemi Kaptanlığı Taban Puanları:

Ukrayna gemi kaptanlığı bölümü için taban puan uygulamaları bulunmamaktadır.


Ukrayna’da Gemi Kaptanlığı Eğitimi Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Rusça ya da İngilizce dil eğitiminizi hazırlık sınıfında tamamladıktan sonra, lisans senelerinize başlayacaksınız. Okulunuzdan, ülkemizdeki bir gemi kaptanlığı bölümüne yatay geçiş yapmak için notlarınızı yüksek tutmalısınız. Bu şekilde, lisans senelerinizde son sınıfa kadar bu hakkı kullanabilirsiniz.


Ukrayna’da Gemi kaptanlığı okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Ukrayna, denizcilik eğitimlerinde Avrupa Ülkeleri tarafından da takdir edilmektedir ve eğitim kalitesine şapka çıkarılmaktadır. Gemi kaptanlığı bölümlerinde, eğitim dönemi her eğitim senesinde,Eylül ayı sonunda başlamaktadır. Geçmiş eğitim döneminin bitmesinde sonra, Temmuz ayında, kayıtların yapılması için süreç başlar. Ay sonuna kadar sürer. İlk defa okula kabul edilecek öğrencilerimiz, lise diplomaları başta olmak üzere dosya hazırlar. Bu süreçte danışmanlarımız rehberlik edecekler.


Ukrayna’da Gemi Kaptanlığı okumak istiyorum:

Ukrayna, gemi kaptanlığı eğitimi almak için seçebileceğiniz, yurtdışında en avantajlı ülkelerden biridir. Odessa ve diğer kentlerde, okul seçimlerinizde sizinleyiz. Kararınızı verin ve danışmanlarımızla hareket edin. Sizi bekleyen başarı olacaktır. Bilgisayar donanımlı cihazlarla, hem teorik olarak mükemmel, hem de pratik anlamda sizi gemi kaptanlığına hazırlayacak eğitim sizleri bekliyor. Limanlarda ve gemi alanlarında çalışacak, deneyiminizi eksiksiz olarak yapacaksınız.


Ukrayna’da Gemi Kaptanlığı Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Uygun harç rakamları okullarda sizi bekliyor, birkaç defada ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Okul ve çevrelerinde olan yurtlarda kalabilirsiniz. Tek kişilik, iki kişilik ve farklı seçeneklerde odalarda, temiz, güvenli, medeni ortamlar sizleri bekliyor. Öte yandan, kiralık dairelerde, bütçenize göre yalnız olarak ya da arkadaşlarınızla kiralama yapabilirsiniz. Yeme içme, ulaşım ve sosyal harcamalarınız için de uygun bir miktar ayırmanız yeterli olacaktır. Aylık, 190-200 USD arasında değişen rakamlarla bu ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.


Ukrayna’da Gemi Kaptanlığı okumak mantıklı mı?

Sıcak ve Türk İnsanı’nı tanıyan insanların arasında olmak, alışmanızın çok kısa sürede olmasını sağlayacak. Özellikle ülkede yaşayan Kırım Tatarları ile Ukrayna İnsanı Türkleri bilir ve sever. İki ülke ve halk arasında çok sıcak ilişkiler bulunmaktadır. Ayrıca üniversitelerde yüzlerde ülkeden öğrenciler bulunmaktadır. Renkli bir kültür zenginliği içinde eğitim alabilirsiniz.


Ukrayna’da Gemi Kaptanlığı okumak zor mu?

Gemi kaptanlığı eğitimleri bu ülkede özenli olarak ve planlı şekilde yapılmaktadır. Öğrenci kontenjanları sınırlıdır çünkü her öğrenci ile tek tek ilgilenilmektedir. Sınıflarda hocalar tüm öğrencileri tanır ve en ufak bir detayda ilgilenirler. Çalışma alanları, hem teorik olarak, hem de pratik olarak yeterlidir.


Ukrayna’da Gemi Kaptanlığı eğitimi veren üniversitelerin Gemi Kaptanlığı fakülteleri var mı?

Türkçe eğitim veren, Türkçe destekli bölümlerin varlığı, olma ihtimali ve bu konuda en güncel bilgileri danışmanlığımızdan alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1