Peru Posta Kodu

Çalışma izni alarak Peru’da yaşamaya karar verdiniz. Uzun yıllar sevdiklerinizden ayrı kalacaksınız. Fakat onlarla iletişimi koparmamak adına mektuplaşıyor yada birbirinize posta yoluyla bir şeyler gönderiyorsunuz. Peru posta kodunu tanıdıklarınıza ileterek bulunduğunuz semtin bilgisini onlara verebilirsiniz.

Peru'da Eğitim Posta Kodu: 07001

Peru Posta Kodu

Güney Amerika’nın denize kıyısı olan, sevimli ülkelerinden biri olan Peru, eğitim olanakları ile de öğrencilerimizin giderek dikkatini çekiyor. Başkenti Lima ve diğer kentleriyle Peru, hem tarihi özellikleri ve doğası, hem de modern altyapısı ile önemli kentlere sahip. Hem eğitim amaçlı kalanlar, hem turizm, hem de ticari amaçlı olarak ülkede konaklayanlar için gönderi almak ve yollamak noktasında dikkat etmeleri gereken bir detay var. Bu da, adres bilgilerini girerken mutlaka Peru posta kodunu da girmektir. Posta kodu ile gönderilerin kayıt sistemine eklenmesi ve hızlı, güvenli şekilde gönderilerin sağlanması söz konusu olacaktır.

Peru çeşitli idari bölgelere ayrılmaktadır. Ülkede posta kodu sistemleri bu bölgelere göre değişmektedir. Ülkede toplamda 3 ana bölge bulunmaktadır. Ayrıca eyaletler de yönetim sisteminde yerel yönetimler olarak sıralanmaktadır. Amazonas, Ancash, Aqumaric, Cajamarca, Callao, Cusco, Departemanto, Lima, Pasco, Tacna, Tumbes, Ucayali, Ica gibi bölgeleri ve eyaletleri olduğunu belirtelim. Posta kodları da bu şekilde ayrılmaktadır. Örneğin, Puno Bölgesi’nde posta kodları genel olarak 21110 olarak belirlenmiştir.

Peru Posta Kodu Nasıl Öğrenilir Nedir?

Posta kodu uygulamaları ve Peru posta kodu konusunda bilgileri Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı internet sitemizden alabilirsiniz. Yurtdışında yaşamakta olan herkesin, özellikle öğrencilerimizin ülkemizden posta ile gönderimler alması yaygındır. Eşyalar, belgeler, hatta bazı gıda ürünlerinin bile gönderilmesi söz konusu olabilir. Bunların geç şekilde ve sağlıklı olarak teslim edilmesi için posta kodu önemlidir.

Peru Posta Kodu Hatasız Nasıl Yazılır?

Bulunduğunuz bölgeye göre posta kodunuzu mutlaka öğrenmelisiniz. Adresinize ek olarak posta kodunuzu girmeyi unutmamalısınız. Bu şekilde, bir hata ve eksiklik olmadan dünyanın her yerinden gönderiler ulaşacaktır ve siz de hızlı olarak gönderebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1