Yurtdışında Yazılım Mühendisliği Eğitimi

Yurtdışında eğitim görme hayaliyle yaşayan birçok gencimiz bulunmaktadır. Sosyal, ekonomik ve kültürel açıdan yeni yaşam tarzı tanıyabilmek için ülkede eğitim almak yerine yurtdışından kariyerinizi planlamak sizlerin tercihi olabilir.

İçindekiler

Yurtdışında Yazılım Mühendisliği Eğitimi

Yurtdışında Yazılım Mühendisliği Eğitimi görme hayaliyle yaşayan birçok gencimiz bulunmaktadır. Sosyal, ekonomik ve kültürel açıdan yeni yaşam tarzı tanıyabilmek için ülkede eğitim almak yerine yurtdışından kariyerinizi planlamak sizlerin tercihi olabilir. Profesyonel bir şekilde sizlere bu konuda destek olabilecek Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık firması başarılı çalışmaları ve öğrencileri yurtdışı eğitim fırsatlarını en iyi şekilde sunulması konusunda kendini kanıtlamıştır.


Yurtdışında Yazılım Mühendisliği Eğitim Süresi-Kaç Yıl?

Yurtdışında eğitim görürken 4 yıllık üniversiteler için öncelikle dil eğitimi gerekmektedir. Bu nedenle eğitim süresi 2+1 ya da 4+1 şeklinde artmaktadır. Mühendislik bölümünde yüksek lisans eğitimi ve lisans eğitimi bazı üniversitelerde 3 yıl bazı üniversitelerde 4 yıl şeklinde verilmektedir. Dil eğitimi ile birlikte 5 yılda eğitimi tamamlayabileceğiniz üniversitelerde bulunmaktadır.


Yurtdışında Yazılım Mühendisliği Eğitimi YÖK Denkliği Var mı?

Yurtdışında yazılım mühendisliği devlet üniversiteleri bölümlerinden birini okumak istiyorsanız YÖK denkliği olan ve olmayan üniversiteler arasında seçim yapabilirsiniz. Ancak Türkiye’de iş imkanı sağlamak ve yaşamak istiyorsanız YÖK denkliği olan üniversiteleri tercih etmeniz gerekir. Üniversite eğitiminiz sonrasında YÖK denklik sınavına girmeniz gerekmektedir.


Yurtdışında Yazılım Mühendisliği YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Yurtdışında eğitim görürken eğitim gördüğünüz bazı üniversiteler YÖK tarafından denkliği tam olarak kabul gören üniversiteler olmamaktadır. Böyle bir durumda da eğitiminizi tamamladıktan sonra YÖK tarafından düzenlenen denklik sınavına girmeniz gerekir. Bu sınavda 100 üzerinden 50 alma şartı bulunmaktadır.


Yurtdışında Yazılım Mühendisliği Okuyup Türkiye’de Çalışabilir miyim?

Yurtdışında eğitim görürken Türkiye’de iş bulup bulamayacağınız konusunda emin olabilirsiniz. Ancak YÖK denkliği olan üniversiteler de eğitimimizi tamamladığınızda veya YÖK denklik sınavına girdikten sonra diplomanızı onaylattığınızda hem Türkiye’de hem de yurtdışında eğitim görme fırsatı sizlere sağlanacaktır.
Yurtdışında eğitim görmek ayrıcalıktır. Hem kişisel gelişiminizi hem de eğitiminiz için önemli bir konudur. Bunun için yapmanız gereken Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık firmasından destek almaktır. Özellikle yazılım mühendisleri gibi geleceğin meslekleri arasında yer alan bir meslek grubu için yurtdışı eğitim sizlere güzel fırsatlar doğuracaktır.


Yurtdışında Yazılım Mühendisliği Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Yazılım mühendisliği bölümünü yurt dışında okumak istiyorsanız seçtiğiniz üniversiteye göre ödeyecek olduğunuz ücret değişmektedir. Yıllık eğitim masrafınız hesaplandığında 15.000 Euro ile 17.000 Euro arasında değişiklik gösterir.Eurostar yurtdışı eğitim ve danışmanlık firması başarılı bir kariyer edebilmeniz için sizler için hem en iyi hem de en ideal üniversitelerde eğitim fırsatlarını oluşturmaktadır.


Yurtdışında Yazılım Mühendisliği Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Ülkemizde iyi bir üniversitede yazılım ya da bilgisayar mühendisliği eğitimi almak için üniversite sınavına yani YKS ye girmek zorunludur.  Günümüzün popüler meslekleri arasında yer alan yazılım mühendisliği ya da bilgisayar mühendisliği puan şartı bulunmaksızın TYT AYT veya yks ye girmenize gerek kalmadan, lise diploma notu ile yurtdışında kaydınızı yaptırabilir ve Avrupa’nın en iyi üniversiteler de eğitiminizi alabilirsiniz. Çalıştığınız bütün üniversiteler devlet üniversiteleri olmaktadır ve Eurostar devlet üniversitelerinde YÖK denkliği ve tanınırlığı kapsamında sizleri uygun ücretle de eğitim görme fırsatı tanımaktadır.


Yurtdışında Yazılım Mühendisliği Okuyan Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Yurtdışında yazılım mühendisliği okuyan öğrenci sayısı her geçen gün artmaktadır. Popülaritesi artan bu meslek grubuna ilgi ve rağbet her geçen gün artıyor. Üstelik yurtdışında eğitim gördüğünüz üniversitelerin birçoğunda YÖK denkliği ve tanınırlığı bulunmaktadır ve bu nedenle de Türkiye’den yurtdışında yazılım mühendisliği eğitimi için giden öğrenci sayısı her geçen gün artmaktadır. Detaylı bilgi almak ve en ideal üniversiteyi seçmek için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık ekibimizden detaylı bilgi sağlayabilirsiniz.


Yurtdışında Yazılım Mühendisliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Yurtdışında eğitim görmek büyük bir fırsattır. Yurtdışında eğitim görmek için ve özellikle de yazılım mühendisliği gibi popüler bir meslek eğitimi için yurtdışında eğitim almak istiyorsanız sınavsız üniversite eğitimi için lise döneminde fizik matematik gibi derslerden ortalamamızın yüksek olması gerekmektedir. Kendinizi geliştirmeniz gerekir ve daha detaylı bilgi almak için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık ekibimizden bilgi alabilirsiniz.


Yurtdışında Yazılım Mühendisliği Okumanın Avantajları

Yurtdışında eğitim almak elbette ki Türkiye’de eğitim almaktan daha avantajlıdır. Özellikle de YÖK denkliği olan üniversitelerde eğitim almak Türkiye’de de yurtdışında da iş fırsatlarını daha fazla sağlanmasını kolaylaştırmaktadır. Kendinizi geliştirmek için yurtdışında puan şartı olmadan da eğitim alabilme fırsatından yararlanabilirsiniz.


Yurt Dışında Yazılım Mühendisliği Bitirenler Mezunlarımız Var mı?

Yurtdışında yazılım mühendisliği gibi bir bölümden derece yaparak mezun olan yüzlerce öğrencimiz bulunmaktadır. YÖK denkliği tanınmış olan üniversitelerde yükseköğretim gören ve yazılım mühendisliği okuyan öğrencilerin sayısı giderek artıyor.


Yurtdışı Yazılım Mühendisliği Eğitimi Bursları Burslu Veya Ücretsiz Bilgisayar Mühendisliği Okuyabilir miyim?

Yurtdışında yeteneklerimiz ve bugüne dek göstermiş olduğunuz eğitim süresince başarı ortalamanız yazılım mühendisliği alanında ilk 3 sırasına giriyorsanız burslu ya da tam burslu olarak eğitim görmeniz mümkün olacaktır. Türkiye Eğitim Vakfı tarafından ücretsiz okuyabilme hakkı kazanabilirsiniz ve hazırlık dil eğitimi de bu süreye dahil veya hariç olabilir.


Yurtdışında Yazılım Mühendisliği Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Yurtdışında eğitim ve lise tamamlayarak diplomanızı aldıktan sonra dünyanın her yerinde iş fırsatları sizleri beklerken aynı zamanda Türkiye’de de çalışmaya devam edebilirsiniz. Türkiye’de çalışmaya devam etmek için YÖK denkliği olan bir üniversiteden eğitiminizi almamız gerekmektedir. Ayrıca eğitimini sırasında staj imkanı da sizlere tanınabilir ve tatillerde çalışma imkanınız olacaktır.


Yurtdışında Yazılım Mühendisliği Okumak Şartları

Kariyerini yurtdışı için planlayanların tercihi olan yurtdışında eğitim fırsatları Eurostar eğitim danışmanlık firması tarafından sizlere sağlanmaktadır. Herhangi bir şart aranmaksızın yurt dışında üniversitelere giriş yapabilmeniz için dilinizi geliştirmek ve böylece avantajlı bir şekilde ders almak mümkün olacaktır.


Yurtdışı Yazılım Mühendisliği Eğitim Taban Puanları

Yurtdışında yazılım mühendisliği okumak için sözlü ve yazılı iletişim yeteneğinizin gelişmiş olması gerekmektedir. İkna yeteneği güçlü olan bireyler özellikle de bilgisayar bilimlerine alanına ilgi duyan kişiler bu bölüme yazılabilirler. Yurtdışında yazılım mühendisliği eğitimi almak için puan şartı aranmamaktadır. Daha detaylı bilgi almak için web sitesinden yararlanabileceğiniz gibi Eurostar yurtdışı eğitim ve danışmanlık firmamızdan da bilgi alabilirsiniz.


Yurtdışı Bilgisayar Mühendisliği Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Türkiye’de eğitimimize devam etmek istiyorsanız YÖK tarafından aranan şart baraj aşma konusudur. Yazılım mühendisliği eğitiminize devam ederken başarı oranının yüksek olması Türkiye’de bilgisayar yazılım mühendisliği eğitimimize devam edebilmeniz için bir fırsattır. Yatay geçiş imkanı sağlanmaktadır.


Yurtdışında Yazılım Mühendisliği Okumak İçin Gerekenler Ve Başvuru Tarihleri

Yurtdışında yazılım mühendisliği okumak için gerekenler ve başvuru tarihlerini YÖK’ün online adresinden öğrenebilirsiniz. Yurtdışı eğitim fırsatları ve gerekli olan evraklar konusunda Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık sizlere destek verecektir.


Yurtdışında Yazılım Mühendisliği Okumak İstiyorum

Lise diploması ile üniversite sınavına girmeden YÖK denkliği kabul edilmiş üniversitelerde eğitim görmek istiyorsanız uluslararası geçiciliği sahip bir diploma için yerleşebileceğiniz üniversitelerden bir tanesini seçebilirsiniz. Bu konuda Eurostar sizlere gerekli desteği sağlayacaktır.


Yurtdışında Bilgisayar Mühendisliği Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı mı?

Hem ticaret hem de analitik düşünme kabiliyetinizi geliştirerek yurtdışında yazılım mühendisliği okuyabilir ve okuma maliyetlerinin konusunda endişe etmeden burslu ve yarı burslu bir şekilde eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Böylece iş fırsatları da başarı durumunuza göre geniş bir şekilde sizlere sağlanacaktır.


Yurtdışında Yazılım Mühendisliği Okumak Mantıklı mı?

Yurtdışında eğitim görmek bir ayrıcalıktır. Teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek bilgisayar programları ve web geliştirme gibi konularda meraklı olan gençler için uluslararası kariyer planlaması gerçekleştirebilmeniz de bu eğitimle mümkün olacaktır.


Yurtdışında Yazılım Mühendisliği Okumak Zor mu?

Yazılım mühendisliği eğitimini yurtdışında gerçekleştirmek isteyen öğrenciler bunun zor olup olmaması konusunda kararsız kalmaktadırlar. Ancak matematik ve fizik gibi sayısal ağırlıklı derslerden başarılı olan öğrenciler bilgisayar mühendisliği ya da yazılım mühendisliği gibi bölümlerde hiç zorlanmadan eğitimlerini tamamlayabileceklerdir. Maddi yönden de burslu ve yarı burslu şekilde eğitim alabilecek öğrencilerin yanı sıra diğer öğrenciler için de harç ücretlerinin düşük olduğunu söyleyebilmek mümkün.


Yurtdışında Türkçe Yazılım Mühendisliği Eğitimi Veren Fakülteleri var mı?

Gelişen teknoloji ile birlikte teknolojiyi yakından takip ederek yeni yazılımlar geliştiren bireyler arasında siz de yer almak istiyorsanız bilgisayar ve yazılım mühendisliği branşta yurtdışında eğitim veren fakültelerden lisans eğitimi alabilmeniz mümkün olacaktır. Eurostar aracılığı ile sizler de Türkçe eğitim veren ya da yabancı dil eğitimi ile birlikte sizlere eğitim programı sağlayan üniversitelerden destek alabilirsiniz.

Yurtdışında Yazılım Mühendisliği Eğitimi

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1