Sırbistan'da Yazılım Mühendisliği Eğitimi

Yazılım mühendisliği üniversite sınavına giren pek çok öğrencinin hayallerini süsleyen bir bölümdür. Ancak taban puanları yüksek ve kontenjanları kısıtlı olduğundan öğrencilerimiz hüsrana uğrayabiliyor.

Sırbistan'da Eğitim

İçindekiler

Sırbistan’da Yazılım Mühendisliği Eğitimi

Yazılım mühendisliği üniversite sınavına giren pek çok öğrencinin hayallerini süsleyen bir bölümdür. Ancak taban puanları yüksek ve kontenjanları kısıtlı olduğundan öğrencilerimiz hüsrana uğrayabiliyor. Sirbistanda yazilim muhendisligi egitimi ise öğrencilerimize sınavsız sunulan bir fırsattır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımıza gelen öğrencilerimizin lise diploması olduğu takdirde kayıt başvurularını hemen yapabiliriz.


Sırbistan’da Yazılım Mühendisliği Eğitimi Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Lisans düzeyinde eğitim alacağınız Sirbistanda yazilim muhendisligi egitimi 4 yıl devam etmektedir. Eğer dil yeterliliğine sahip değil iseniz 1 yıl hazırlık okuduktan sonra lisans eğitimine devam edebilirsiniz.


Sırbistan’da Yazılım Mühendisliği Eğitimi YÖK Denkliği Var mı?

Sirbistanda yazilim muhendisligi egitimi Yök denkliği bulunmaktadır. Eurostar olarak öğrencilerimize bu konuda bilgi veriyoruz. Yök tarafından tanınan üniversitelerde eğitim gören öğrencilerimiz mezun olduktan sonra Yök denkliği alabilirler. Öğrencilerimiz Yök denklik merkezi ve internet sitesinden de bu konuda araştırma yapabilirler.


Sırbistan’da Yazılım Mühendisliği Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Sirbistanda yazilim muhendisligi egitimi okuyan öğrencilerimiz mezun olduklarında Yök denklik sınavına girerek eğitim düzeylerinin belirlenmesini sağlamalı. Bu şekilde diplomalarına denklik alarak çalışmaya başlayabilirler. Yök tarafından her yıl düzenlenen adına ilmi hüviyet ve yapılandırılmış klinik sınavı denilen sınav duyuruları da Yök internet sitesinden yapılmaktadır. Danışmanlarımız da sizleri bilgilendirecektir.


Sırbistan’da Yazılım Mühendisliği Eğitimi Okuyup Türkiye’de Çalışabilir miyim?

Sirbistanda yazilim muhendisligi egitimi okuyup Türkiye’de çalışmanız için diplomanıza denklik almanız gerekir. Bu sayede özel ve kamu kuruluşlarında yazılım mühendisi olarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Eğitiminiz devam ederken sadece yaz tatillerinde çalışma olanağınız olabilir.


Sırbistan’da Yazılım Mühendisliği Eğitimi Kaç Para Fiyatları Nedir?

Sirbistanda yazilim muhendisligi egitimi fiyatları düşündüğünüzden daha uygundur. Üniversiteler çok makul eğitim harçları almaktadır. Öğrencilerimiz Türkiye’deki eğitim masraflarını kıyaslar ise yurtdışında eğitimin oldukça makul olduğunu görebilir. Bu eğitimin diğer avantajlarını dikkate alırlarsa kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu görebilirler.


Sırbistan’da Yazılım Mühendisliği Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Sirbistanda yazilim muhendisligi egitimi Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızda sınavsız olarak verilen bir olanaktır. Öğrencilerimiz üniversite sınavına girmeden kayıt başvurusu yapabilir. Bunun yanı sıra üniversitelerin de bilgi ölçme gibi bir sınav koşulu bulunmamaktadır.


Sırbistan’da Yazılım Mühendisliği Eğitimi Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımıza kayıt dönemlerinde Sirbistanda yazilim muhendisligi egitimi okumak için başvuran Türk öğrencilerin sayısı hatırı sayılır kadar fazladır. Bu nedenle bölümde eğitim gören Türk öğrencilerin fazla olduğunu belirtelim.


Sırbistan’da Yazılım Mühendisliği Eğitimi Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Sirbistanda yazilim muhendisligi egitimi okumak istiyorsanız Eurostar bürolarımıza lise diploması aslı ile başvuru yapmanız yeterlidir. Danışmanlarımız sizi yönlendirecek, üniversite ile iletişime geçerek kayıt kabul belgenizi size teslim edecektir. Görüldüğü gibi kaydınızı en kısa sürede yaptırma olanağına sahip olacaksınız.


Sırbistan’da Yazılım Mühendisliği Eğitimi Okumanın Avantajları?

Sirbistanda yazilim muhendisligi egitimi okumak sizlere Bologna sürecine uyumlu müfredat ile eğitim alma avantajı kazandıracaktır. Bu bölüme sınavsız olarak kayıt yaptıracak ve öğrencilerimizin hayali olan yazılım mühendisliği alanında kariyer yapma olanağı elde edeceksiniz.


Sırbistan’da Yazılım Mühendisliği Eğitimi Bitiren Mezunlarınız Var mı?

Eurostar olarak her yıl Sirbistanda yazilim muhendisligi egitimi bölümünde okumak isteyen öğrencilerimizin kaydını yapıyoruz. Bu bölümde eğitimine devam eden öğrencilerimiz dışında mezunlarımız da bir hayli fazladır. Öğrencilerimiz kayıt sırasında isterlerse mezunlarımız ile görüşerek bölüm hakkında bilgi alma olanağına da sahiptir.


Sırbistan’da Yazılım Mühendisliği Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Yazılım Mühendisliği Egitimi Fakültesi Okuyabilir miyim?

Üniversiteler burs koşullarını kendi bünyelerinde belirler. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizde danışmanlarımız burs olanaklarını öğrencilerimize aktarmaktadır. Ayrıca eğitime başlayan öğrencilerimiz de akademik başarılarını yüksek tutarsa üniversiteden burs alarak okuyabilir, hatta ücretsiz eğitim alabilirler. Başarılı öğrencilerimiz her zaman üniversite yönetimi tarafından ödüllendirilmektedir.


Sırbistan’da Yazılım Mühendisliği Eğitimi Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Sirbistanda yazilim muhendisligi egitimi okuyup Türkiye’de çalışmak isteyenler Yök denklik sınavına girerek diplomalarına denklik almalıdır. Öğrencilerimize kaliteli bir eğitim verildiği için denklik alma konusunda bir sıkıntı yaşamazlar. Yazılım mühendisi olarak tüm kurumlara başvuru yapabilir ve çalışma yaşamına adım atabilirler. Öğrencilerimizin aynı zamanda Avrupa ülkelerinde de çalışma hakları bulunmaktadır. Bunu da değerlendirebilirler.


Sırbistan’da Yazılım Mühendisliği Eğitimi Okumanın Şartları

Sirbistanda yazilim muhendisligi egitimi okumanın şartları hakkında öğrencilerimizden çok soru gelmektedir. Eurostar danışmanları öğrencilerimizin kaydını lise diploması ile yapmaktadır. Kayıt sırasında sınava girmelerini ya da herhangi bir taban puan istemeleri söz konusu değildir. Dolayısıyla bu bölümde okumanın ağır şartları bulunmamaktadır.


Sırbistan’da Yazılım Mühendisliği Eğitimi Taban Puanları

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızda Sirbistanda yazilim muhendisligi egitimi sınavsız olarak sunulmaktadır. Bu nedenle öğrencilerimizin taban puanlara ya da başarı ortalaması gibi koşullara ihtiyacı olmaz. Sınava girmeden bu bölüme kayıtlarını yaptırabilirler.


Sırbistan’da Yazılım Mühendisliği Eğitimi Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Sirbistanda yazilim muhendisligi egitimi fakültesinde okuyan öğrencilerimiz Türkiye’ye yatay geçiş yapmak istiyorlarsa öncelikle akademik başarılarını en az 40,2 düzeyinde tutmalıdır. Aynı yıl Türkiye’de düzenlenen üniversite sınavına girerek tercih yapabilmek için en az 180 puan almaları da gerekir. Daha sonra yatay geçiş için başvuruda bulunabilirler.


Sırbistan’da Yazılım Mühendisliği Eğitimi Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizde kayıt başvuru tarihleri her yıl 15 Mayıs tarihinden itibaren başlamaktadır. Öğrencilerimiz Sirbistanda yazilim muhendisligi egitimi okumak istiyorlarsa danışmanlarımızdan kayıt için gerekenleri öğrenebilir. Daha sonra randevu alarak yoğunluktan etkilenmeden kayıt başvurusu yapabilirler. Danışmanlarımız üniversite ile iletişim kurarak öğrencilerimize kayıt kabul belgelerini teslim edecektir.


Sırbistan’da Yazılım Mühendisliği Eğitimi Okumak İstiyorum

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımıza kayıt döneminde başvurarak hemen kaydınızı yaptırabilirsiniz. Sirbistanda yazilim muhendisligi egitimi okumak isteyenler bu yolu izlemelidir. Sizler kararınızı verdikten sonra sınav stresi yaşamadan kariyerinizi bu alanda yönlendirebilirsiniz.


Sırbistan’da Yazılım Mühendisliği Eğitimi Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı mı?

Sirbistanda yazilim muhendisligi egitimi okumanın maliyeti eğitim harçları ve ülkedeki yaşam koşulları dikkate alındığında oldukça mantıklı maliyetler ortaya çıkmaktadır. Öğrenciler için ulaşım barınma, yeme içme, sosyal etkinlikler gibi gündelik ihtiyaçlar uygun şekilde sunulmaktadır. Öğrencilerimiz kararlarını bunları değerlendirerek verebilir.


Sırbistan’da Yazılım Mühendisliği Eğitimi Okumak Mantıklı mı?

Türkiye’de yazılım mühendisliği okumak üniversite sınavından yüksek puan almaya ve kontenjanların yeterli olmasına bağlıdır. Sirbistanda yazilim muhendisligi egitimi okumak ise sınavsız olduğundan öğrencilerimiz liseden mezun olduklarında kayıtlarını hemen yaptırabilir.


Sırbistan’da Yazılım Mühendisliği Eğitimi Okumak Zor mu?

Sirbistanda yazilim muhendisligi egitimi okumak isteyen öğrencilerimizi sayısal alanda başarılı olması ve bu bölüme isteyerek kayıt olması gerekir. Yazılım mühendisliği biraz özveri isteyen bir bölümdür. Ancak bölümde okumak zor değildir. Kariyerini bu alanda yapmak, ilerlemek isteyen öğrencilerimiz oldukça başarılı olmaktadır.


Sırbistan’da Türkçe Yazılım Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversitelerinin Yazılım Mühendisliği Eğitimi

Fakülteleri Var mı?

Sirbistanda Türkçe yazilim muhendisligi egitimi veren üniversiteler hakkında Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizden bilgi alabilirsiniz. Bölümde okuyan Türk öğrencilerin sayısına göre Türkçe destekli dersler veren, Türkçe sınıflar açan üniversiteleri öğrenebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1