Yurtdışında Hemşirelik Eğitimi

Yurtdışında seçkin üniversitelerde eğitim almak, günümüzde asla bir hayal değil. Uygun rakamlara, ailenizi,n bütçesini kesinlikle sarsmadan siz de Avrupa ve dünyanın dört bir yanında seçkin üniversitelerde öğrenci olabilirsiniz. Gerekli şartları öğrenmek ve mükemmel bir destek almak için öğrenci danışmanlarımızdan her zaman bilgi alabilirsiniz.

Üniversite Eğitim Rehberi

Yurtdışında seçkin üniversitelerde eğitim almak, günümüzde asla bir hayal değil. Uygun rakamlara, ailenizi,n bütçesini kesinlikle sarsmadan siz de Avrupa ve dünyanın dört bir yanında seçkin üniversitelerde öğrenci olabilirsiniz. Gerekli şartları öğrenmek ve mükemmel bir destek almak için öğrenci danışmanlarımızdan her zaman bilgi alabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak sizlerin yanındayız ve seçkin yurtdışı üniversitelerinde eğitim almayı gerçek kılıyoruz. Bunların arasında sağlık bölümleri de gelmektedir. Amaçlarında hemşirelik eğitimi almak olan gençlerimiz bu seçenekleri kesinlikle değerlendirmeliler.


Yurtdışında Hemşirelik Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Yurtdışında hemşirelik eğitimi, okulun lisans senelerine göre genellikle beş yıl olarak şekillenmektedir. Eğitim dili okuldan okula değişebilir, bu nedenle, eğitim diline hakim olmayan öğrencilerimiz için diğer öğrenciler gibi hazırlık sınıfından eğitim söz konusudur. Öte yandan, sağlık alanlarında staj ile klinik çalışmaları çok önemlidir. Bu çalışmalar eklendiğinde eğitim süresi ülkemizde olduğu gibi daha uzayabilir. Yurtdışında sağlık eğitimi veren üniversitelerin, hastane ve klinik altyapıları gelişmiştir. Öğrenciler hem teorik, hem de pratik olarak eğitim alırlar.


Yurtdışında Hemşirelik Eğitimi YÖK denkliği var mı?

Yurtdışında YÖK denkliği olan üniversitelerde eğitim almak öğrencilerimiz için son derece önemli bir şanstır. Bu öğrencilerimizin mezun olduklarında, ülkemizde özel ve kamu alanında avantajlı olarak çalışmalarını sağlar. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, hem YÖK, hem de uluslararası olarak tanınan üniversiteleri öğrencilerimize sunmaktayız. Bunun avantajlarını da gençlerimiz yaşamaktadırlar.


Yurtdışında Hemşirelik YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Yurtdışında hemşirelik eğitimi aldıktan sonra, ülkemizde aynı eğitimi alan gençlerimiz gibi siz de çalışabilirsiniz. Kamu alanında yani kamu kurumlarında sağlık alanında çalışmak için YÖK denkliği gerekecektir. Bu durumda, öğrenci danışmanlarımızdan destek alarak, rehberlik alarak resmi site üzerinden YÖK denkliği başvurusu yapılmalıdır. Peki, YÖK sınavı nedir? YÖK diploma ve eğitim üzerinde inceleme yaparak, öğrencinin sınava girmesine ya da staj yapmasına karar verebilir. Sınava giren ve olumlu sonuç alan öğrencinin diploma denkliği kabul edilir.


Yurtdışında Hemşirelik okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Yurtdışında hemşirelik eğitimi alırken ya da eğitiminizi tamamladıktan sonra, ülkenize dönerek çalışabilirsiniz. Eğitim süresinde tatillerinizde mesleğinizle ilgili çalışmaya başlayabilirsiniz.


Yurtdışında Hemşirelik Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Yurtdışında, hem özel üniversiteler, hem de kamu üniversiteleri belirli miktarda harç ödenmesini öngörmektedir. Bir ücret etmeyen üniversitelerin de az sayıda olsa da bulunduğunu belirtelim. Bu kural öğrencilerimizi ve ailelerini tedirgin edebilir. Ancak, öğrencilerimiz ve ailelerimiz, öğrenci danışmanlarımızdan güncel rakamları aldıklarında son derece rahatlamaktadır. Ülkemizde bir kursa verilecek rakamların altında rakamlara, uygun konaklama ve ulaşım giderleri ile sağlık eğitiminizi alabilirsiniz. Her sene belirlenen okul harçlarınızı sömestre başlarında iki defada ödeyebilirsiniz.


Yurtdışında Hemşirelik Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Bilindiği gibi, ülkemizde, liseden sonra eğitime devam etmek için sınavlara girmek ve belirli bir puan almak gerekir. Bu sistem yurtdışında, yüksek eğitim yapmak isteyen öğrencilerimiz için uygulanmamaktadır. Bir sınav şartı olmadan, siz de yurtdışında hemşirelik bölümlerinde ya da hedeflediğiniz bir alanda eğitim alabilirsiniz.


Yurtdışında Hemşirelik okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Bir sınav koşulu ve şartı olmaması, ekonomik koşullar ile yurtdışında üniversitelerde eğitim alma fırsatı ve kaliteli bir eğitim ile geçerli diploma öğrencilerimizin yurtdışında eğitime ilgi göstermesini sağlamaktadır. Öğrenci danışmanlarımızla yapılan sağlıklı işbirlikleri ile bugüne kadar birçok öğrencimizin hemşirelik bölümlerinde ve diğer bölümlerde eğitim almalarına yardımcı olduk.


Yurtdışında Hemşirelik Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Yurtdışında hemşirelik eğitimi almak için mutlaka lisede fen bölümünden mezun olmanıza gerek yok. Düz lise, fen lisesi ya da Anadolu lisesi, meslek liselerinden mezun olabilirsiniz. Lise diplomanızla kayıt için başvurularınızı yapabilirsiniz. Her aşamada, elbette öğrenci danışmanlarımız sizlere yardımcı olacaklardır.


Yurtdışında Hemşirelik Okumanın Avantajları?

Ülkemizde üniversite giriş sınavlarında başarısız olmanız ya da amaçladığınız puanı alamamanız asla hayallerinizi kırmasın. Sınava girmeden bile, direk yurtdışında eğitim almaya karar verebilirsiniz. Uluslararası geçerliğe sahip bir eğitimi, bir sınav şartı olmadan elde etmek çok önemli bir özellik. Prestijli üniversitelerde, modern bir eğitim alma şansını elde edeceksiniz. Sadece ülkemizde değil, geçerli diplomanızla yurtdışında birçok önemli ülke ve kurumda da kariyerinizi yapabileceksiniz. Medeni ve kozmopolit bir kampus öğrencisi olmak yaşama bakış açınızı zenginleştirecek.


Yurtdışında Hemşirelik bitirenler,mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yirmi yılın üzerinde bir süredir hizmet süren ve yurtdışı eğitimi konusunda ilk olma özelliğine sahip olan firmalardan biridir. Birçok alanda olduğu gibi, sağlık eğitimi alanında da hemşirelik bölümlerinden mezun olan çok sayıda gencimiz bulunmaktadır.


Yurtdışı Hemşirelik eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz Hemşirelik okuyabilir miyim?

Ülkemizde öğrencilerimiz yüksek öğretim yıllarında, kredi ve burs olanaklarından yararlanabilmektedir. Aynı durum, başta Avrupa Üniversiteleri olmak üzere yurtdışında da söz konusudur. Notlarınızın yüksek olması, burs olanaklarından yararlanmanız için çok avantajlıdır. Hem devlet burslarından hem de vakıf ile özel kuruluşların vermekte olduğu burslardan yararlanabilirsiniz. Yarı ve tam zamanlı burslar alabilirsiniz.


Yurtdışında Hemşirelik okuyup Türkiye’de çalışmak:

Yurtdışında hemşirelik eğitiminizi aldıktan sonra ülkemizde çalışabilirsiniz. Eğitim kalitesi yüksek ve YÖK tarafından tanınan okullardan eğitim alan öğrencilerimiz, diploma denkliği konusunda sıkıntı yaşamazlar. Bu sayede özel hastanelerde ve sağlık kurumlarında, kamu kurumlarında mesleğinizi yapabilirsiniz.


Yurtdışında Hemşirelik Okumak Şartları:

Yurtdışında hemşirelik okumak için mutlaka lise mezunu olmanız, yani diplomanızın olması gerekmektedir. Kayıt sürelerinde danışmanlarımızdan destek alarak, başvurularınızı zamanında ve usulüne uygun olarak başvuru yapmayı ihmal etmemelisiniz. Ödülleri olan,mesleki anlamda size mükemmel şekilde hocalardan eğitim alma şansını elde edecek ve kampus içinde bulunan kliniklerde pratik olarak da mesleğinizi yapabileceksiniz.


Yurtdışı Hemşirelik Eğitimi Taban Puanları:

Sağlık eğitimlerinde genel anlamda olduğu gibi, hemşirelik bölümlerinde de bir taban puan sınırı, not ortalaması şartı söz konusu değildir.


Yurtdışı Hemşirelik Fakültesinden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Yurtdışında eğitim aldığınız bölümden, ülkemizdeki aynı bölüme yatay geçiş yapabilirsiniz. Bu özellik, ülkemizde bir üniversiteden ve bölümden diğerine yatay geçiş yapan öğrencilerimiz ile aynı özelliktir. Notlarınızın yüksek olması, yatay geçiş hakkını kullanmanız noktasında çok önemlidir. Dil eğitimi alınan hazırlık sınıfı dışında, lisans sınıflarında bunu yapabilirsiniz.


Yurtdışında Hemşirelik okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Yurtdışında üniversitelerin kayıtları Mayıs 15’den sonra başlar. Yabancı öğrenciler için sınırlı kontenjan olanakları bulunmaktadır, bu nedenle,öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçerek, ön kayıt yaptırmanız, hakkınızı kaybetmemek açısından uygun olacaktır.


Yurtdışında Hemşirelik okumak istiyorum:

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, öğrencilerimize gerçekten seçkin ülkelerde ve üniversitelerde eğitim alma olanakları sunmaktayız. Bologna kriterlerine uygun eğitim veren, hem tarihi özellikleri olan, hem de son derece modern eğitim sistemi olan okullarda, önemli hocaların eşliğinde hemşirelik eğitimi almanın avantajlarını yaşayabilirsiniz.


Yurtdışında Hemşirelik Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Ekonomik rakamlara, burs ve kredi olanaklarından yararlanarak, bir öğrenci olarak kendinizi aktif şekilde ifade edebileceğiniz bir ortamda hemşirelik eğitimi alabilirsiniz. Bunu yaparken, uluslararası bir ortamda, dünyanın birçok farklı ülkesinden öğrencilerle bir arada olma şansını yakalayabilirsiniz.


Yurtdışında Hemşirelik okumak mantıklı mı?

Hemşirelik gönülden yapılan ve son derece kutsal bir meslektir. Aynı zamanda, dünyanın dört bir alanında çalışma şansını elde edebilirsiniz. Bu şansı değerlendirin ve geçerli bir sağlık eğitimi ve diplomaya sahip olmak için üniversite seçeneklerimize göz atın.


Yurtdışında Hemşirelik okumak zor mu?

Ülkemizdeki sınav sisteminden çok farklı olarak direk şekilde hemşirelik eğitimi almak için başvurularınızı yapabilirsiniz. Hemşirelik okurken, planlı bir sistem içinde var olacaksınız, hocalarınızın sizinle yakından ilgilenecekler. Her sorunuzu yöneltebilir ve ilgili bir cevap alabilirsiniz. Modern laboratuarlar ve klinikler sayesinde, eğitiminizi teorik yanında pratik olarak öğrenerek de alabileceksiniz.


Yurtdışında Türkçe Hemşirelik eğitimi veren üniversitelerin Hemşirelik fakülteleri var mı?

Yurtdışında Türkçe destekli eğitim veren üniversiteler bulunmaktadır. Özellikle, Balkan ülkelerinde bu şekilde eğitim veren seçkin kurumlarda öğrenci olabilirsiniz. Bilgi almak için öğrenci danışmanlarımızla iletişim kurabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1