Ukrayna'da Hemşirelik

Çok sayıda gencimiz sağlık eğitimleri alanında çalışmak istiyor ve ülkemizde tıp fakülteleri, hemşirelik eğitimi veren sağlık fakültelerin puanları her zaman yüksektir. Neden puan ifadesini kullandık? çünkü, bilindiği üzere ülkemizde bir üniversite giriş sınavı, ÖSS sınavı bulunmaktadır.

Ukrayna'da Eğitim

Ukrayna’da Hemşirelik Okumak

Çok sayıda gencimiz sağlık eğitimleri alanında çalışmak istiyor ve ülkemizde tıp fakülteleri, hemşirelik eğitimi veren sağlık fakültelerin puanları her zaman yüksektir. Neden puan ifadesini kullandık? çünkü, bilindiği üzere ülkemizde bir üniversite giriş sınavı, ÖSS sınavı bulunmaktadır. Bu sınav, öğrencilerimizin istedikleri fakülteye girmeleri için belirleyicidir. Öğrencilerimiz, derslerinde ne kadar başarılı olurlarsa olsunlar, sınavda uygun puanlar alınmazsa, hemşirelik sağlık eğitimlerine girmeleri söz konusu olmaz. Sınav stresiniz olabilir, kaydırma yapabilirsiniz, maalesef bu durumda, amaçladığınız bölüme girememeniz söz konusu olabilir.
Eurostar Yurtdışında eğitim Danışmanlığımız bünyesinde, yurtdışında eğitim almak için seçenekleri birlikte değerlendirebilirsiniz. Günümüzde, son derece popüler olan, avantajları ile tercih edilen ülkelerden biri Ukrayna Üniversiteleri’dir. Siz de başarılı bir eğitim almanızı sağlayacak Ukrayna hemşirelik eğitimi almak için inceleme yapabilir ve kayıt başvurularınızı, danışmanlığımızdan %100 kesin kayıt ile yaptırabilirsiniz.


Ukrayna’da Hemşirelik Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Hemşirelik eğitimi, Ukrayna Üniversiteleri’nde, ön lisans eğitimleri iki sene, lisans seneleri ise 3 sene sürmektedir. Eğitim dili, çoğunlukla İngilizce’dir. Rusça eğitim veren sağlık okulları da bulunmaktadır. Hazırlık dil eğitiminden sonra, lisans eğitimi başlamaktadır. Mezunlar, yüksek lisans ile doktora eğitimlerine devam edebilirler.


Ukrayna’da Hemşirelik YÖK denkliği var mı?

Ukrayna Üniversiteleri’nin en önemli özelliklerinden biri şüphesiz ki, denklik avantajlarıdır. Bu ülke eğitime ve özellikle, üniversite eğitimlerine önem vermektedir. Eğitim oranı yüksek, okuma yazma oranı neredeyse %100 olan ülkedir. Üniversiteler Avrupa Birliği eğitim kriterlerine uygun ve Lizbon Anlaşması ile bu kapsamda yer almaktadır. Kurumlar Bologna esaslarına uygun olarak eğitim verir, AB tarafından tanınır ve diploma denkliği bulunmaktadır. Ülkemiz yüksek eğitim kriterlerine de uygun olduğundan, YÖK tarafından tanınan kurumlar ve diploma denkliği söz konusudur.


Ukrayna’da Hemşirelik Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Yurtdışında lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerinizi almanızdan sonra, diplomalarınızın ülkemizde denk kabul edilmesi için, denklik başvurularınızı yapabilirsiniz. YÖK bünyesinde, online denklik başvurularınızı yapabilirsiniz. Buna göre, kurum tarafından inceleme yapılabilir ve denklik sınavına girilmesine de karar verilebilir.


Ukrayna’da Hemşirelik Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Eğitiminizi devam ettirirken ülkemizde, tatil zamanlarında ya da uygun zamanlarda çalışabilirsiniz.


Ukrayna’da Hemşirelik Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Ukrayna’da genel olara, uygun üniversite harçları dikkat çekmektedir. Üniversitelerin öğrenci dostu kurumlar olduğunu belirtebiliriz. Harç rakamları 1500 USD’den başlamaktadır. Sağlık eğitimleri de, tıp fakültesi, diş hekimliği fakültesi ve sağlık hemşirelik bölümlerinde harçlar farklı olmakla birlikte, gerçekten çok uygun rakamlar olduğunu belirtelim. En üst kalite sağlık eğitimlerinde, öğrencilerin en az katkı payı ile eğitim almaları için okullar ellerinden geleni yapmaktadır. Az bir harç ödemesi ile maksimum en yüksek eğitim kalitesi verilmektedir.


Ukrayna’da Hemşirelik Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Ukrayna Üniversiteleri Hemşirelik Bölümleri’nde sınavsız olarak başvuru yapılmaktadır. Öğrencilerimiz liseden mezun olduktan sonra, bir sınav şartı olmadan yani ülkemizden farklı bir sistem ile kayıt başvurularını yapabilirler.


Ukrayna’da Hemşirelik Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Sağlık eğitimleri kapsamında, Ukrayna bünyesinde eğitim veren birbirinden kaliteli tıp ve sağlık okullarında kaliteli bir eğitim verilmektedir. Öğrencilerimiz de bu kaliteli eğitime elbette ilgi duymaktadır. Sağlık eğitimleri, hemşirelik bölümlerinde eğitim alan öğrencilerimizin sayısı da kesinlikle az değildir.


Ukrayna’da Hemşirelik Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız, ülkenin en kaliteli ve seçkin tıp okullarında, hemşirelik eğitimi alma fırsatı sunmaktadır. Hemşirelik eğitimi almak için, ülkemizin mutlaka sağlık liselerinden yani bu konuda özel eğitim veren sağlık meslek liselerinden mezun olmak zorunluluğu bulunmamaktadır. Meslek lisesi, düz lise, Anadolu lisesi gibi farklı okullardan mezun olabilirsiniz. Danışmanlığımız ile en doğru işbirliklerini yaparak, destek alabilirsiniz. Lise diplomanız başvurunuz için temel ve yeterlidir.


Ukrayna’da Hemşirelik Okumanın Avantajları?

Ukrayna’da 300 üzerinde üniversite bulunmaktadır ve başkent Kiev ile birlikte, birçok önemli şehirlerde siz de tıp fakültelerinde eğitim alınmaktadır. Çünkü, birçok tıp fakültesi, dünya çapında önemli eğitimler bulunmaktadır. Ukrayna Tıp Fakültesi hemşirelik bölümlerinde, birçok klinik bünyesinde, sağlık eğitiminizi pratik anlamda da donanımlı şekilde alacaksınız. Tıp fakültelerinin son derece donanımlı, hasta kabulü olan hastaneler bulunmaktadır. Hemşirelik öğrencileri, eğitim alırken hastane bünyesinde pratik anlamda deneyim alırlar ve donanımlı şekilde mezun olurlar.


Ukrayna’da Hemşirelik bitirenler, mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak her zaman sizinleyiz, hemşirelik bölümünden mezun olan birçok gencimiz gibi, siz de kariyerinize başlayabilirsiniz.


Ukrayna’da Hemşirelik eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz Hemşirelik okuyabilir miyim?

Yurtiçinde üniversite eğitimi alan öğrencilerimiz gibi, yurtdışında üniversite eğitimi alan öğrencilerimiz de kredi yurtlar kurumu burs ile kredi imkanlarına başvurabilirler. Hem ülkemizden, hem de Avrupa Birliği bünyesinde ve Ukrayna kapsamında verilen burs olanaklarından siz de yararlanabilirsiniz. Yarı ve tam burslar ile eğitiminizi maddi anlamda rahatlatabilirsiniz. Tam burslar ile tamamen ücretsiz hemşirelik eğitimi alabilirsiniz.


Ukrayna’da Hemşirelik okuyup Türkiye’de çalışmak:

Mezun olduktan sonra, devlet bünyesinde, kamu hastanelerinde kariyer yapmak isterseniz, zaman geçirmeden YÖK diploma denklik başvurularınızı yapınız. Bundan sonra, siz de sağlık hizmetlerinde hemşirelik mesleğinizi yapabilirsiniz.


Ukrayna’da Hemşirelik Okumak Şartları:

Lise türü önemli ve zorunlu olmadan, düz lise ya da meslek lisesi olsun, eğitiminizi tamamladıktan sonra diplomanızı almanızla Ukrayna Sağlık Fakülteleri’nde hemşirelik eğitimlerinize başlayabilirsiniz. Sınava girmeniz söz konusu olmadan, başvurularınız incelenecek ve kısa sürede size cevap gelecektir. Danışmanlığımız ile kayıt başvurularınız kesin sonuçlu olacaktır.


Ukrayna’da Hemşirelik Taban Puanları:

Hemşirelik eğitimlerine kabul edilmeniz için taban puan uygulaması söz konusu olmayacaktır.


Ukrayna’da Hemşirelik Eğitimi Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Hazırlık sınıflarında Rusça ya da İngilizce dil eğitimlerini tamamlayan öğrenciler, lisans senelerinde sağlık eğitimlerine başlar. Lisans eğitimlerine söz konusu olmak üzere, yüksek not ortalamasına sahip öğrenciler, ilk senenin sonundan itibaren ülkemizdeki bir hemşirelik bölümüne yatay geçiş için başvuru yapabilirler.


Ukrayna’da Hemşirelik okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Lise diploması başvuruların en önemli belgelerinden biridir. Buna göre, diplomalar apostil şerhli ve resmi onaylı olması gerekmektedir. Sabıka kaydı, nüfus kaydı ile ikametgah, transkript, fotoğraf, pasaport aslı gibi belgelerin, başvuru belgesi ile tamamlanarak başvuruların hazırlanması gerekmektedir Kayıt süreleri olarak Temmuz ayında başvuruların yapılması gerekmektedir. Eylül sonunda ise yeni eğitim dönemi başlamaktadır.


Ukrayna’da Hemşirelik okumak istiyorum:

Ukrayna Üniversiteleri, tıp fakülteleri hemşirelik bölümlerinde son derece donanımlı,özenli bir eğitim verilmektedir. 2000’li yıllarla birlikte, Avrupa Birliği’nden gelen eğitim fonları ile modernize olan kurumlar, önemli şekilde kalkınmıştır. Kaliteli bilim adamları, tıp insanları, hocalar eğitim vermektedir. Avrupa Birliği ve YÖK diploma denkliği olan eğitim diplomalarını almak avantajlıdır çünkü, öğrencilerimize aynı zamanda uluslararası kariyerin kapıları açılmaktadır.


Ukrayna’da Hemşirelik Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Yurtdışında eğitim almak için, öğrencilerimiz elbette eğitim kalitesi kadar ekonomik özelliklere de dikkat etmeleri son derece doğaldır. Yurtdışında eğitim alan tüm öğrenciler elbette bütçelerini de düşünmek zorundadır. Kampus bünyesinde Yurtlarda ya da yakın konumda olan yurtlarda kalabilirsiniz. Bir ya da birkaç kişilik odalarda, güvenle, temiz, ihtiyaçlarınızı karşılayacak özelliklerde ve donanımda odalardan memnun kalacaksınız. Aylık 70 ile 100 USD arasında ödeme yapabilirsiniz. Kiralık daireleri de tercih edebilirsiniz. Genel yaşam giderleriniz için de bir o kadar miktar bütçe ayırmanız son derece yeterli olacaktır.


Ukrayna’da Hemşirelik okumak mantıklı mı?

Ukrayna Üniversiteleri’nde hemşirelik eğitimi alarak, hem AB hem YÖK denkliği olan diplomanızı alacaksınız. Kaliteli ve seçkin hocaların sağlık eğitimlerinizi, her yönden ve hastane ortamında birçok yönden eğitim alma fırsatını elde ederek, vaka görerek mezun olacaksınız.


Ukrayna’da Hemşirelik okumak zor mu?

Sağlık fakültelerinde, gelişigüzel değil, planlı olarak, az öğrencilerden oluşan sınıflarda eğitim verilir. Hocalar öğrencileri tanır, kapasitelerini ve eğitim seviyelerini bilirler. Teorik eğitimler bilgisayar ortamında ve internet bağlantılı olarak yapılmaktadır. Pratik anlamda ise hastane ve kliniklerde detaylı eğitim alınmaktadır.


Ukrayna’da Hemşirelik eğitimi veren üniversitelerin Hemşirelik fakülteleri var mı?

Türkçe eğitim veren ya da verme programı olan sağlık fakülteleri hakkında danışmanlığımızdan bilgi alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Zaporijya’da Üniversite

  İvano Franskivisk’de Üniversite

  Lugansk’da Üniversite

  whatsapp1