İspanyolca Üniversite Okumak

Arjantin'de üniversite okumak sanılandan çok daha kolay. Eurostar yurt dışı akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sınavsız eğitim alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en fazla tercih edilen alanlarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın.

Arjantin'de Eğitim

Arjantin’de Üniversite Okumak

Arjantin, Güney Amerika’da bir ülkedir. Arjantin’in başkenti Buenos Aires’tir. Aynı zamanda Latin Amerika’nın en büyük şehridir. Diğer ülkelerden birçok insan okumak veya çalışmak için Arjantin’e gider. Bunun nedeni ülkenin iyi üniversitelere ve iyi yaşam koşullarına sahip olmasıdır. İnsanlar ayrıca bir üniversitede nasıl çalışılacağını ve çalışılacağını öğrenmek için Arjantin’e giderler. Bu onların daha sonraki yaşamlarında daha iyi bir hayat kazanmalarına yardımcı olabilir.

Üniversite öğrencilerinin sayısı 1970’lerden bu yana çarpıcı bir şekilde arttı. Arjantin’de şu anda 5 milyondan fazla üniversite öğrencisi var. Bu öğrencilerin çoğu devlete ait öğrenci yurtlarında yaşıyor ve okul kafeteryalarında sübvansiyonlu yiyecekler yiyor. Ayrıca sınıflarına ve sosyal aktivitelerine ücretsiz ulaşımları vardır. Hatta bazı üniversiteler gece geç saatlerde ders çalışmak için ücretsiz yemek bile sağlar. Üniversite öğrencileri için yaşam koşulları oldukça rahattır. Ancak bu, çok az kişinin karşılayabileceği yüksek bir maliyetle birlikte gelir.

Arjantin’deki üniversite öğrencileri derslere katılmak için büyük bir ücret ödemek zorundadır. Yıllık ücret, özel üniversiteler için 3.000 ABD Doları ile 4.000 ABD Doları arasında ve devlet üniversiteleri için 1.200 ABD Doları arasında değişmektedir. Bu maliyetler çoğu Arjantinli için çok yüksek, bu yüzden ücreti kendileri ödemek yerine üniversiteye gitmemeyi tercih ediyorlar. Pek çok insan üniversite diploması almayı ileriki yaşamlarında daha iyi iş fırsatlarına yol açacak bir yatırım olarak görür – aksi takdirde çocuklarını bir iş ya da umut olmadan üniversiteye göndermek yerine kendileri yaparlardı. Geçtiğimiz birkaç on yıl içinde, birçok Arjantinli, bu yüksek maliyet ve bunun sonucunda elde edilecek kazanımların olmaması nedeniyle üniversiteye gitmemeyi tercih etti veya eğitimlerinin yarısında okulu bıraktılar

Arjantin’deki üniversite öğrencileri ödeme yapmak için para kazanmak için uzun saatler çalışıyor kolej için . Genellikle 14 veya 15 yaşında çalışmaya başlarlar ve programlarına bağlı olarak 22 veya 23 yaşında eğitimlerini bitirene kadar tam zamanlı çalışırlar. Daha esnek sınıflar isteyen öğrenciler genellikle dört yıldan uzun sürer. Ayrıca garsonluk veya fast food restoranlarında çalışmak gibi başka işleri de var. Bu ek işler, onların okul için para kazanmalarına yardımcı olur, ancak bu, eğitim için geçirdikleri toplam süreyi azaltır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1