Dominik Posta Kodu

Dostlarınızla uzun yıllar arkadaşlık kurmak ve iletişiminizi kesmek istemiyorsanız Endonezya posta kodunu öğrenerek tüm oluşabilecek sorunları ortadna kaldırabilirsiniz. En güzel yıllarınızı arkadaşlarınızla iletişim kurarak geçirin. Endonezya posta kodu ile paketlerinizi kolayca ulaştırın.

Dominik'te Eğitim Posta Kodu: 10101

Dominik Posta Kodu

Kuzey Amerika kıtasında yer alan Dominik cumhuriyeti posta kodu lazım olmaz diye düşünülmemelidir. Bu ülkede yaşamsanız bile buradan edineceğiniz arkadaşınıza göndereceğiniz bir kargonun mektubun zamanında yerine ulaşmasında Dominik posta kodu önem arz etmektedir. Bunun dışında başkenti Santo Domingo olan ve Karayiplerin önemli bir konumuna yerleşmiş ülkede Üniversite öğrenimi için bulunmanız muhtemel olabilir. işte bu tür durumlarda ailenizden alacağınız bir gönderinin en hızlı şekilde yerine ulaşabilmesi için üç bölgeden oluşan Dominik cumhuriyetinin posta koduna ihtiyaç duyacaksınız.

Bu ülkede yerleşik hayat yaşamaya başladığınızda öncelikle hangi bölgede olduğunuzu çok iyi bilmelisiniz. Gelecek bir belgenin elinize daha hızlı ulaşmasını istiyorsanız Dominik posta kodunun başına DO kısaltmasını koymayı unutmamalısınız. Ülkelerin her resmi yazışmalarında kumlandığı kısaltmalar uluslararası konumda da önem taşımaktadır.

Üç bölgeden oluşan Dominik cumhuriyeti 31 eyalete ayrılmış durumdadır.  Posta kodu beş basamaklı rakamdan oluşmaktadır. Posta kodu başına DO yerleştirerek 10101 ile başlayan kod tablosundan gerekli rakam ulaşabilirsiniz. Bölgesel olarak birinci bölgedeki Cibao Central DO 41000 posta kodunu taşımaktadır. İkinci bölgedeki Azua 71000 ve üçüncü bölgedeki Altamira 57000 posta koduna sahiptir.

Dominik Posta Kodu Nasıl Öğrenilir Nedir?

Dominik posta kodu öğrenme veya gönderileri en hızlı ulaşım sağlama yöntemler Dominik bölge farklılıklarını bilmekten geçmektedir. Birinci bölgedeki bir posta kodunu verdiğiniz gönderi eğer nokta belirlemesi yapılmamışsa en yakına gelecektir. Bunun en kolaya yolu Eurostar web sayfamızdan sorgulama yaparak daha detaylı posta kodu öğrenebilirsiniz.

Dominik Posta Kodu Hatasız Nasıl Yazılır?

Ülkelerin kısaltma olarak kullandıkları har kümeleri posta kodu önüne getirilerek gönderilerin üzerinde eklenmelidir. Dominik posta kodunu yazarken bulunduğunuz bölgeyi ve ikamet ettiğiniz şehrin ismini yazdıktan sonra DO 57000 şeklinde posta kodunu hatasız bir şekilde yazabilirsiniz.

#10101 #dominikpostakodu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1