İngilizce Üniversite Okumak

Kanada'da üniversite okumak sanılandan çok daha kolay. Eurostar yurt dışı akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sınavsız eğitim alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en fazla tercih edilen alanlarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın.

Kanada'da Eğitim

Kanada’da Üniversite Okumak

Kanada’nın orta öğretim sonrası eğitim sistemi diğer ülkelerin çoğundan oldukça farklıdır. Kanada’da çoğu öğrenci, hükümetin kamu sistemi aracılığıyla kolej veya üniversiteye gider. Devlet üniversitelerine katılım ücretsizdir ve tamamen hükümet tarafından finanse edilir. Ek olarak, çoğu Kanadalı kendi eyaletlerinde eğitim görmektedir. İstisnalar vardır: bazı iller uzaktan eğitim kursları sunar veya uluslararası öğrencileri kabul eden özel kolejlere sahiptir. Bununla birlikte, birçok yabancı öğrenci, hükümetin özel eğitim sistemi aracılığıyla Kanada’da okula gitmektedir.

Kanada, Toronto Üniversitesi tarafından tanınan akademik derecelere ve diplomalara dayanan bir kamu orta öğretim sonrası eğitim sistemine sahiptir. Hükümet, Kanada genelinde 150.000’den fazla öğrencisi olan 140 devlet üniversitesi ve koleji işletmektedir. Bu kurumlar, 17 farklı fakültede 100’den fazla lisans programı ve 200 yüksek lisans programı sunmaktadır. Öğrenciler ayrıca hemşireler, öğretmenler ve hukuk uzmanları için 2200 profesyonel program arasından seçim yapabilir. Her üniversite, bir ana kampüs ve kırsal topluluklardaki birkaç bağlı uydu okul etrafında organize edilmiştir. Çoğu üniversitede ayrıca öğrenci kulüpleri vardır veya öğrenci hayatını zenginleştirmek için ders dışı etkinliklere katılırlar.

Bir Kanada üniversitesinde okumak için uluslararası öğrencilerin Kanada Hükümeti’nin Çok Yıllı Eğitim Vize Programı (MYV) aracılığıyla başvurmaları gerekir. MYV adayları, İngilizce dil yeterliliklerinin bir değerlendirmesini ve bir eğitim kurumu veya kuruluşu tarafından hazırlanmış bir çalışma planı sunmalıdır. Seçilen adaylar, seçim süreçlerinin bir parçası olarak Kanada’nın 140 devlet üniversitesinden birine başvurma daveti alacaklardır. Kabul edildikten sonra, uluslararası öğrenciler, Yarı Zamanlı Eğitim Vize Programı (PPSV) kapsamında yarı zamanlı bir derece almaya hak kazanmadıkları sürece üniversitenin yarı zamanlı programına kayıt olacaklardır. Kurslarını iki yıl içinde tamamlayan öğrenciler, Lisansüstü Sertifika Vize Programı (GCV) kapsamında bir yüksek lisans sertifikası almaya hak kazanırlar. Mezunlar, uygun bir törenle eğitimlerini tamamladıktan 12 ay sonra Kanada vatandaşlığına başvurabilirler.

Kanada İşgücü Piyasası Sonuçları ve Yaşam Kalitesi Anketi, ulusal uyum ve eğitim sistemlerinin kalitesi nedeniyle Kanadalı öğrencileri dünyanın en iyileri arasında sıralamaktadır. Bu ankete göre, Kanadalı üniversite mezunları, dünya çapındaki diğer üniversite mezunlarına kıyasla hem istihdam olanaklarından hem de yaşam standartlarından memnun. İşverenler, Kanadalıların liderlik becerilerine, ekip çalışması yeteneklerine, görev duygusuna ve dakikliğe başarılı çalışanlar için temel nitelikler olarak değer verir. Buna ek olarak, Kanada kolejleri, Universities Canada Leadership Conference (UCLC) gibi akademik dernekler tarafından belirlenen yüksek standartlar nedeniyle güçlü bir ulusal itibara sahiptir. Birçok yabancı lisans öğrencisi, yurtdışında eğitim görürken onlara yüksek kaliteli eğitimi garanti ettiği için bu itibara dayalı olarak Kanada kolejlerini seçmektedir.

Çoğu Kanadalı devlet sistemi aracılığıyla öğrenim görse de, Kanada üniversitelerine başvuran uluslararası üniversite öğrencileri için hala çeşitli avantajlar vardır. MYV programı. Sadece yüksek kaliteli eğitimi garanti etmekle kalmıyorlar, aynı zamanda güçlü ulusal uyum ve yaşam kalitesi sıralamalarına sahip böylesine canlı bir ülkede yaşamak için değerli deneyimler kazanabiliyorlar.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1