Kanada Burs İmkanları

Kanada burs imkanları oldukça fazladır. Yurtdışında eğitim görmek isteyen birçok öğrencinin hayali bu ülkede eğitim görmektedir. Kanada öğrencilere birbirinden cazip birçok avantaj sağlıyor.

Kanada'da Eğitim

Kanada Üniversiteleri Burs İmkanları

Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyinde yer alan 9.984.670 kilometrekare yüz ölçümüyle dünyanın en büyük ikinci ülkesidir. Teknolojik açıdan komşusu Amerika Birleşik Devletlerine benziyor olsa da Kanada halkı Britanya mirasına sahip çıkmaktadır.

Kanada’da İngilizce ve Fransızca olmak üzere iki resmi dil konuşulmaktadır. Kanada halkının yaklaşık olarak %60’ı ana dil olarak İngilizce konuşurken, %20’si Fransızcayı ana dil olarak konuşmaktadır. Geriye kalan %20’lik nüfus ise Çince, Almanya, İtalyanca, İspanyolca ve Punjabi dillerini konuşmaktadır.

Kanada kalite düzeyi oldukça yüksek eğitim kurumları, mezuniyetten sonra kariyer yapabilme imkânları ve en önemlisi öğrenci dostu kentleriyle, dünyadaki birçok öğrencinin yanı sıra Türk öğrencilerin de oldukça ilgisini çekmektedir. Kanada, İngiltere ya da Amerika gibi ülkelere oranla çok daha az eğitim ve yaşam maliyetlerinin yanı sıra, özellikle yabancı öğrenciler içinde sunulan çeşitli Kanada burs imkanları ile cazibesini bir kat daha artırmaktadır.

Kanada eğitim açısından oldukça gelişmiş bir ülkedir. Öyle ki Kanada üniversiteleri dünyanın en iyi üniversiteleri içerisindedir. Kanada üniversiteleri eğitim görmek isteyen öğrencilere çok sayıda imkan sunmaktadır. Her üniversitede olduğu gibi Kanada üniversitelerinde de burslu bir şekilde eğitim almak isteyen çok sayıda öğrenci bulunmaktadır.

Kanada’da en bilinen burs, Entrance Scholarship adıyla bilinen giriş bursudur. Bu burs, akademik açıdan başarı gösteren öğrencilere verilmektedir. Öğrencinin notlarının yanında ayrıca, İngilizce yeterliliği, lise başarı sıralaması, genel başarı sıralaması, yer aldığı bütün projeler ve aldığı akademik ödüller burs kabul yetkililerince değerlendirilir. Giriş bursu 1.000 – 10.000 Kanada doları arasında değişiklik göstermektedir.  Bu burs yalnızca üniversitenin ilk yılına has olup, öğrencinin o yıl göstereceği başarıya göre diğer yıllarda burs devam edebilmektedir.

Kanada burs imkanları içerisinde yer alan bir diğer burs türü de üniversitelerce verilen (Financial Aid) Finansal İhtiyaç Bursu ’dur. Finansal ihtiyaç bursu için sizden finansal bakımdan yetersiz olduğunuzu ispatlamanız istenmektedir. Bunun için üniversitenin sizden isteyeceği tüm resmi belgeleri eksiksiz olarak temin etmeniz gerekmektedir. Tabi bu bursu alabilmek için sadece finansal açıdan yetersizliğinizi ispatlamış olmanız yeterli olmayacaktır. Aynı zamanda akademik açıdan da başarılı olmalı ve üniversiteye kabul edilebilme şartlarını yerine getirmiş olmanız gerekmektedir.

Bu sayılanların haricinde de üniversiteler çeşitli adlarla burslar verebilmektedir. Bunlardan biri de spor bursudur. Spor bursu almak istiyorsanız başvuruda bulunduğunuz üniversitenin spor bursu verip vermediğini araştırmanız gerekmektedir.

Kanada burs imkanları ile ilgili olarak detaylı ve güvenilir bilgiye Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımızdan ulaşabilirsiniz. Kanada’da göreceğiniz eğitim için ülkemizde verilen burs imkânlarından da faydalanabilirsiniz.

Kanada tarihi, doğası, çok kültürlülüğü, gelişmişliği, başarılı üniversiteleri, öğrenci dostu insanları ile öğrenciler için bulunmaz bir fırsattır. Ülkede İngilizce ve Fransızcanın ana dil olarak konuşuluyor olması dil açısından kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için çok ciddi avantajlar sağlamaktadır. Ayrıca mezuniyetten sonra iş imkanlarının da olukça fazla olduğu bir ülke olan Kanada, ülkede eğitim gören öğrencilere ayrı bir vizyon ve ufuk kazandırmaktadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1