Kuveyt Posta Kodu

Bazen sevdiklerinize hayati önem taşıyan belgeler göndermeniz gerekebilir. Mektup ve kargolarınızı ileteceğiniz adreslerde Kuveyt posta kodunu bilmeniz icap edebilir. Çok önem verilmese bile Kuveyt posta kodunu bilmeniz adresteki en küçük noktaya bile ulaşmakta önem taşımaktadır.

Kuveyt'te Eğitim Posta Kodu: 13043

Kuveyt Posta Kodu

Ana vatanınızı terk edip Kuveyt’e çalışmaya gelmiş ve yeni hem oturma hem de çalışma izni almış biri olarak yaşadığınız sürece boyunca Kuveyt’teki resmi işlerinizde, kargo süreçleriniz vb. sorun yaşamamak adına oturduğunuz yerin adresini bilmek sizin açınızdan çok gereklidir. Ancak ülkemizin aksine yurtdışında adresi yazarken posta kodunuzu da eklemek çok ama çok önemlidir. Bu bilgiye ulaşmanız için gerekli olan şeyler oturduğunuz semtin ve bağlı olduğu şehrin adlarıdır. Eğer bu bilgilere sahipseniz posta kodunuzun doğru halini öğrenmek mümkündür.

Ülke içinde kullanılan Kuveyt posta kodu 5 hanelidir ve aralarında boşluk yoktur. Safat’a ait 10002 ile başlar ve Kazma’ya ait 93810 ile biter. Küçük şehirlere tek bir posta kodu, büyük şehirlere ise semtlere göre değişmek üzere birden fazla posta kodu verilmiştir. Bu yüzden Kazma gibi büyük şehirlerde yaşıyorsanız semtinizin bilgisine de sahip olmanız önemlidir. Posta kodunuzu doğru şekilde öğrendikten sonra tam adresinizle sorunsuz resmi işlerinizi halledebilir, kargolarınızı teslim alabilirsiniz. Unutmayın uluslararası kargolarda posta kodu gereklidir!

Kuveyt Posta Kodunu Öğrenme Yolları Hangileridir?

Kuveyt posta kodunuzu öğrenmek için öncelikle küçük bir şehirdeyseniz sadece şehir adınız, büyük bir şehirdeyseniz hem şehir hem de semt adınız gereklidir. Bu bilgilere sahip olduktan sonra size en yakın postaneye veya resmi bir makama gidebilir veya internet üzerinden semt ve şehir bilgileriniz kullanarak ilgili sitelerden doğru Kuveyt posta kodu bilgisini alabilirsiniz.

Kuveyt Posta Kodu Nasıl Doğru Yazılır?

Kuveyt posta kodunuzu doğru yazmak için öncelikle doğru posta kodu bilgisine sahip olmalısınız. Bunun için gerekli olan bilgiler şehrinizin büyüklüğüne göre değişse de semt ve şehir adıdır. Bu bilgiler eşliğinde doğru posta kodunuza ulaştıktan sonra adresinizi yazarken 5 haneli ve bitişik olarak yazmanız gereklidir. Bu tarz bir kullanım doğru kullanımdır.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1