Ukrayna'da Biomedikal Mühendisliği Eğitimi

Ukrayna, hem sosyal bilimler, hem de fen bilimleri alanlarında eğitim alabileceğiniz kaliteli üniversiteleri ile dikkat çekmektedir. Ülkemize düzenli uçuşların olduğu şehirlere yaklaşık bir saati biraz geçen bir süre içinde ulaşabilirsiniz.

Ukrayna'da Eğitim

İçindekiler

Ukrayna’da Biomedikal Mühendisliği Eğitimi

Ukrayna, hem sosyal bilimler, hem de fen bilimleri alanlarında eğitim alabileceğiniz kaliteli üniversiteleri ile dikkat çekmektedir. Ülkemize düzenli uçuşların olduğu şehirlere yaklaşık bir saati biraz geçen bir süre içinde ulaşabilirsiniz. Ukrayna Halkı, Türk Halkı’nı çok sever, özellikle Kırım Tatarları olan soydaşlarımız ile mükemmel iletişim kurabilirsiniz. Ukrayna eğitim oranı son derece yüksek olan, okuma yazma oranının da son derece yüksek olduğu bir ülkedir. Ülkenin üniversiteleri de kalitelidir ve ülke politikaları olarak yüksek eğitime ve kurumların modernize edilmesine önem verişmektedir. Ülke ile Avrupa Birliği Üniversiteleri arasında yapılan anlaşma uyarınca üniversitelerin diplomaları Avrupa Birliği Ülkeleri’nde tanınmaktadır. YÖK tarafından da tanınan kurumlar olduklarını ekleyelim.
Öğrencilerimiz giderek ve haklı olarak çok daha fazla öğrencimiz Ukrayna Üniversiteleri’ne ilgi göstermektedir. Ekonomik olanakların son derece avantajlı olması, kaliteli akademisyenler ve birçok özellik bunu sağlamaktadır. Yeni nesil mesleklerden olan biomedikal mühendisliği eğitimi de alınabilir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, öğrencilerimize sonuna kadar destek vermekteyiz.


Ukrayna’da Biomedikal Mühendisliği Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Dokuz ay süren ve dil seviyenizi yeterli düzeye çekmek için mutlaka alınması gereken dil eğitimi sunan hazırlık sınıfında eğitim alacaksınız. Bu eğitim, Rusça ya da İngilizce olmaktadır, eğitim diline göre değişmektedir. Biomedikal mühendisliği eğitimi ise lisans seneleri noktasında dört seneyi kapsamaktadır.


Ukrayna’da Biomedikal Mühendisliği YÖK denkliği var mı?

Lizbon Anlaşması doğrultusunda, Ukrayna Üniversiteleri bölümleri diplomaları, Avrupa Birliği ülkeleri tarafından tanınmaktadır ve diplomalar kabul edilmektedir. Kalitesi gerekli unsurları içeren üniversitelerin aynı zamanda YÖK tarafından tanındığını ve YÖK denklik bulunduğunu belirtelim.


Ukrayna’da Biomedikal Mühendisliği Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Yurtdışında eğitimlerinizi tamamlayarak mezun olduktan sonra, diplomanızın ülkemizde geçerli kabul edilmesi için denklik başvurusu yapmalısınız. Buna göre, mühendislik diplomalarınızın geçerli olması için de online olarak, belgelerinizi de ekleyerek denklik başvurularınızı yapabilirsiniz. İncelemelere göre, öğrencilerimiz YÖK denklik sınavına girmelerine karar verilebilir.


Ukrayna’da Biomedikal Mühendisliği Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Biomedikal mühendisliği eğitimlerinizi alırken, ülkemizde bir yandan da çalışabilirsiniz.


Ukrayna’da Biomedikal Mühendisliği Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Biomedikal mühendisliği de dahil olmak üzere, mühendislik fakülteleri yaklaşık olarak senelik 1700 ile 2000 USD arasında değişmektedir. Bu rakamların ülkemizle ve birçok ülke ile kıyaslandığında, gerçekten uygun olduğunu belirtmek yanlış olmaz.


Ukrayna’da Biomedikal Mühendisliği Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Ukrayna Üniversiteleri, sınav şartı olmadan öğrencileri kabul etmektedir. Bu şartın olmaması da öğrencilerimiz için gerçekten avantajlı olmaktadır. Lise mezuniyetinizden sonra, diplomanızla, öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçerek başvurularınızı yapabilirsiniz.


Ukrayna’da Biomedikal Mühendisliği Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Ukrayna Üniversiteleri’nde birçok bölümde, özellikle biomedikal mühendisliği gibi gelecek vaad eden bir alanda eğitim alan öğrencilerimizin sayısı son derece fazladır.


Ukrayna’da Biomedikal Mühendisliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız ile iletişime geçerek, amaçladığınız biomedikal mühendisliği bölümünde eğitim almak için siz de başvurularınızı yapabilirsiniz. Lise diplomanızla ve eklemeniz gereken temel belgelerinizle başvuru yapmanız mümkündür.


Ukrayna’da Biomedikal Mühendisliği Okumanın Avantajları?

Ülkemize son derece yakın, aynı denizi paylaştığımız ve düzenli uçuşların olduğu bir ülkede eğitim alacaksınız. Sıkça gidip gelebilirsiniz ve yakınlarınız da sizi ziyarete gelebilirler. Ekonomik olanakları bakımından da, uygun rakamlarla, bir öğrenci olarak hem ailenizin, hem de şahsi bütçenizi zorlamadan eğitim alabilirsiniz. Okulların modern donanımları gayet yüksek ve hocaların kalitesi de beklentilerinizi karşılayacak düzeydedir. Ülkede binlerde yabancı öğrenci eğitim almaktadır. Bu sayede öğrencilerimiz de, farklı ülkelerden birçok genç ile tanışma olanağını elde etmektedir. Kampus içinde öğrenciler için her imkan ve altyapı bulunmaktadır.


Ukrayna’da Biomedikal Mühendisliği bitirenler, mezunlarınız var mı?

Ukrayna’da biomedikal mühendisliği eğitimlerini alan ve mezun olan öğrencilerimiz, uluslararası kariyerlerine devam etmektedir.


Ukrayna’da Biomedikal Mühendisliği eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz Biomedikal Mühendisliği okuyabilir miyim?

Ukrayna, eğitim almak için gerçekten avantajlı bir ülke olmakla birlikte, aynı zamanda, öğrencilere çeşitli burs olanakları da sağlanmaktadır. Üniversiteler ve devlet bünyesinde verilen burslara başvurabilirsiniz. Öte yandan, ülkemizde kamu alanında ve özel sektör tarafından verilen burslara da başvurmanız mümkündür.


Ukrayna’da Biomedikal Mühendisliği okuyup Türkiye’de çalışmak:

Ukrayna’da biomedikal mühendisliği eğitimi aldıktan sonra, ülkemizde çalışmak için hedef koyabileceğiniz gibi, uluslararası olarak geçerli diplomanızla birçok ülkede çalışabilirsiniz. Diplomanızın YÖK denkliği başvurularını tamamlayarak, kamu alanında da çalışmanız mümkündür. Biomedikal mühendisliği, günümüzde çalışma alanları olan ve gelecek vaad eden meslek dallarından biridir.


Ukrayna’da Biomedikal Mühendisliği Okumak Şartları:

Ukrayna’da bir sınava girmeden siz de biomedikal mühendisliği eğitimi alabilirsiniz. Buna göre, lise eğitiminizi, yani temel eğitimlerinizi tamamladıktan sonra, üniversite için seçiminizi ve başvurularınızı yapabilirsiniz. Fen lisesinden, meslek liselerinden, düz liselerde mezun olabilirsiniz, lise bölümü de önemli değildir. Sosyal bölümden ya da fen bölümünden, matematik bölümünden mezun olabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımız, kabul süreçlerinizde size destek olacaktır.


Ukrayna’da Biomedikal Mühendisliği Taban Puanları:

Taban puanı uygulaması söz konusu değildir.


Ukrayna’da Biomedikal Mühendisliği Eğitimi Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Ülkemizde eğitim veren biomedikal fakültelerinde birine eğitim devam ederken yatay geçiş yapabilirsiniz. Ukrayna Üniversiteleri’nde eğitim alan öğrencilerimiz, not ortalamalarının yüksek olması ile bu haklarını kullanabilirler. Hazırlık eğitiminizde yatay geçiş talebinde bulunulamaz.


Ukrayna’da Biomedikal Mühendisliği okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Dil eğitimi verilen hazırlık sınıflarına hem de lisans sınıflarına Temmuz sonuna kadar kayıt yapılması gerekmektedir. Hazırlık sınıfına öğrencilerimiz, yarı yıl arası olan Aralık ayında da başvurularını yapabilirler ve hızlandırılmış dil eğitimi programına katılabilirler. Yeni eğitim dönemi ise Eylül ayı ortalarında başlamaktadır.


Ukrayna’da Biomedikal Mühendisliği okumak istiyorum:

Tarih kokan, doğal güzelliklerini koruyan, kültür ve sanat şehirlerinde, modern ve medeni insanların arasında yıllarınızı geçirme şansını elde edeceksiniz. Kaliteli biomedikal üniversitelerinde, beklentilerinizin de üzerinde eğitim alma şansınız olacak. Modern laboratuarlarda, malzemelerle ve seçkin hocaların elinde, birebir sizinle ilgilenecek şekilde eğitimlerinizi alacaksınız. Kütüphaneler tüm öğrencilerin yararlanması için tasarlanmış ve açık, aynı zamanda tüm öğrenciler bilgisayarlara ulaşabilir, kampus genelinde internet bulunmaktadır.


Ukrayna’da Biomedikal Mühendisliği Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Ukrayna’da öğrencilerimiz, konaklama masrafları dışında, 200 USD ya da 300 USD civarında bir rakam ayırarak eğitimlerini karşılayabilirler. Konaklama için de gerçekten ekonomik olanaklar sizleri beklemektedir. Uygun daireleri arkadaşlarınızla da birlikte kiralayabilir ve kirayı bölüşebilirsiniz.Yurtlarda da kalabilirsiniz ve uygun fiyatlı olduklarını belirtelim. İki ya da daha fazla öğrencinin kaldığı yurt odalarında ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, temiz ve güvenli şekilde kalabilirsiniz.


Ukrayna’da Biomedikal Mühendisliği okumak mantıklı mı?

Biomedikal Mühendisliği eğitimi almak için Ukrayna Üniversiteleri’ni seçmeniz son derece mantıklı. Ukrayna Halkı Türk Halkı’nı hem tanır, hem de sever. Kendinizi kötü hissetmez, yalnızlık çekmez ve alışma süreciniz asla uzun olmaz. Bu şekilde, kısa sürede derslerinize odaklanabilirsiniz. Uygun rakamlarla zorlanmadan eğitim alabilir, bir turizm ülkesi olan Ukrayna’nın kentlerinde çalışma olanaklarından da faydalanabilirsiniz.


Ukrayna’da Biomedikal Mühendisliği okumak zor mu?

Sizinle yakından ilgilenecek hocalarınızla arkadaş gibi olacak ve her konuda onlara soru sorabileceksiniz. Kütüphanelerde kaynaklar zengindir ve çalışmalarınızda size yardımcı olacak eserler bulunur. Laboratuarlar ise modern yapıda, öğrencilerin mükemmel ve teknik anlamda donanımlı şekilde mezun olmaları sağlanır.


Ukrayna’da Biomedikal Mühendisliği eğitimi veren üniversitelerin Biomedikal Mühendisliği fakülteleri var mı?

Türkçe destekli biomedikal mühendisliği eğitimi konusunda öğrencilerimiz, danışmanlığımızdan en güncel bilgileri alabilirler.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1