Ürdün Posta Kodu

Modern ve güvenli ülkelerden olan Ürdün’e iş amaçlı giden tanıdıklarınız olabilir. Yada tatil amaçlı ülkeye gidip kalan arkadaşlarınıza göndermek istediğiniz şeyler olabilir. Ürdün posta koduna ihtiyacınız olması durumunda sayfamızdaki Ürdün posta kodu listesini inceleyiniz.

Ürdün'de Eğitim Posta Kodu: 11190

Ürdün Posta Kodu

Ürdün’e eğitim amacıyla, tatil yapmak veya iş nedeniyle gittiğiniz durumlarda bulunduğunuz adresi bilmeniz oldukça önemli olacaktır. Bu durum adres bulma çilesi çekmenizi engelleyecektir. Bir bölgede bulunmanın ön nokta kriterlerinden biriside posta koduna sahip olmaktadır. Çünkü posta kodları kullanılarak istenen adrese kısa zamanda ulaşılacaktır.

Özellikle uzak diyarlarda bulunmanın en külfetli görülen işlemlerinden biriside posta alışverişi yapmaktır. Oysa bulunduğunuz konumun posta koduna sahipseniz, gönderi işlemlerinizde asla sıkıntı yaşamamaktasınız. Doğru kodları posta gönderecek olan kişilere ilettiğiniz takdirde herhangi bir adres karışıklığı veya postanın başka bölgeye gitmesi gibi sorunlarla karşılaşmayacaksınız.

Ürdün posta kodu 5 haneli olmakta ve JO başta yazılmaktadır. Öğrencilerin yoğun gönderi yaptığı ve Türk konsolosluğunun da bulunduğu yer olan Amman posta kodu JO 11110 ile başlamaktadır ve 19154’e kadar çıkabilmektedir. Bu şehir Ürdün’ün en kalabalık ve popüler şehridir.

Ürdün Posta Kodu Nasıl Öğrenilir Nedir?

Ürdün posta kodu öğrenebilmeniz oldukça basittir.  Ürdün’ün posta koduna sahip olmanız için 3 bölge içinden hangisinde olduğunuzu bilmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde postanız farklı bölgelere karışacaktır. Ürdün’de bulunan bölgeler arasında Al Aqabah, Al Balqa ve Al Karak gibi popüler şehirler bulunmaktadır. Posta kodu hakkında tereddüt yaşayan öğrenciler Eurostar internet adreslerinden uzman danışmanlara ulaşıp doğru bilgi alabilmektedir.

Ürdün Posta Kodu Hatasız Nasıl Yazılır?

Kusursuz bir posta deneyimi için Ürdün posta kodu arıyorsanız ilk olarak Ürdün’de bulunduğunuz şehri seçin ve bölgenizi belirleyin. JO ile başlayan Ürdün şehir numaralarını yazarken harften sonra bir adet boşluk bırakıp sonra numaraları yazınız. Örnek verecek olursak Mafraq şehrinde bulunmanız durumunda yazmanız gereken kod JO 21763 ila 43894 arasında olmaktadır. Gönderi alırken sorun yaşamamanız adına elinizde bulunan kodun geçerliliğinden emin olunuz.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 4]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1