İspanyolca Üniversite Okumak

Venezuela'da üniversite okumak sanılandan çok daha kolay. Eurostar yurt dışı akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sınavsız eğitim alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en fazla tercih edilen alanlarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın.

Venezuela'da Eğitim

Venezuela’da Üniversite Okumak

Venezuela, Latin Amerika’da petrol zengini bir ülkedir. Zengin petrol kaynakları ile dünyanın en zengin ülkelerinden biri olma potansiyeline sahiptir. Ancak, Amerika’nın en fakir ülkelerinden biri olmaya devam ediyor. Ayrıca halkı, Başkan Hugo Chavez’in sosyalist politikaları altında hayatta kalma mücadelesi veriyor. Venezüella vatandaşları ekonomilerine yardımcı olmak için hükümetlerinin kamu sektörünü genişletmesine yardımcı oldu. Buna Venezüella üniversitelerinin genişletilmesi ve vatandaşlarına ücretsiz kolej eğitimi verilmesi de dahildir. Bu ücretsiz üniversite programları, birçok Venezuelalıyı yüksek öğrenime devam etmek için para kazanmaları gerekmediğine inandırdı.

Venezuela’nın Hugo Chavez’e verdiği halk desteği, hükümeti eleştirenler tarafından saldırıya uğrayan bir ulusal gurur duygusu yarattı. Pek çok Venezuelalı, başkanlarının Tanrı tarafından seçildiğine ve kafasına koyduğu her şeyi yapabileceğine inanıyor – dışarıdan yardım almadan üniversite diploması almak da dahil. Chavez, değerini kanıtlamak için tıp fakültesine, henüz La Guaira askeri akademisinde öğrenciyken başladı. Tıp diplomasını aldıktan sonra Chavez, 1966’dan 1982’ye kadar Antonio Jose Üniversitesi’nde profesör oldu. Bu deneyim sayesinde Chavez, üniversite diploması almanın kolay olmadığını ve bunun için çok çalışması gerektiğini biliyordu. Bu nedenle üniversiteyi tamamen asmak yerine La Guaira askeri akademisinde öğrenciyken tıp fakültesine gitmeyi tercih etti.

Venezuela üniversiteleri, ülke ekonomisine ve toplumuna karşı olan solcu ideolojileri teşvik ettikleri için eleştirildi. Dünya Bankası’na göre, Venezuela dünyadaki en yüksek enflasyon oranlarından birine sahip ve vatandaşları Başkan Hugo Chavez’in sosyalist politikaları altında hayatta kalmak için yeterli parayı kazanmak için mücadele ediyor. Chávez, “21. Yüzyıl Sosyalizmi” olarak adlandırılan ekonomik planının bir parçası olarak, şirketler ve zengin vatandaşlar üzerindeki vergileri artırırken birçok özel şirketi kamulaştırdı. Ayrıca, Yabancılara Karşı Savaş politikasının bir parçası olarak Brezilya gibi yabancı ülkelerin sahip olduğu işletmelere el koydu (Trump’ın politikasına benzer şekilde). “Duvar”). Bu politikalar, hükümet tarafından kendilerine dayatılan tüm bu vergiler ve düzenlemelerle şirketlerini kârlı bir şekilde yönetmeye artık güçleri yetmediği için ülkelerinden kaçan Venezüellalı işletme sahiplerini yabancılaştırıyor. Sonuç olarak, artık ülke sınırları içinde Venezüella vatandaşlarına ait daha az işletme kaldı ve bu durum Venezüellalı olmayan işletmelere bu durumdan yararlanma ve Venezüellalı işçileri eskisinden daha sert bir şekilde sömürerek evde karlarını artırma fırsatı yaratıyor..– -Venezuela başkanı Hugo Chavez tarafından finanse edilen ve kadınları toplumsal değişim konularında eğitmeye adamış bir kurum olan Dibbets Wifes Intelligens’e (Kadın İstihbaratı) göre: “Çok zor zamanlardan geçiyoruz… Enflasyon bizi öldürüyor… İnsanlar yemek yiyemiyor… Bazı insanlar açlıktan ölüyor… Onlara [insanlara] sahip çıkmazsak kendimizi yok edeceğiz.”

Venezuela üniversiteleri, ülkenin geleceğini savunmak isteyen öğrencilerin ideolojik mücadele yeri olmuştur. Ekonomi ve toplum Birçok Venezuelalı, işletme sahiplerinden alınan vergilerin artırılmasının gelirlerini yeterince azaltacağına ve böylece Başkan Hugo Chavez’i desteklemeye devam edemeyeceklerine inanıyor. onu ya da sosyalist politikalarını ne kadar sıkı desteklediklerine bağlı olarak onu görevden almak ya da hapse atmak.. Bu nedenle, bu öğrenciler liderlerini desteklemekten vazgeçemedikleri için devlet liderleriyle işbirliği yapmanın yollarını buluyorlar, böylece işletme sahipliği yoluyla para kazanmaya devam edebiliyorlar. mümkün olduğu kadar çok vergilendirilmeden veya cezalandırılmadan..

Üniversitede okumak dünyanın her yerinden farklı geçmişlere sahip bazı insanlar için çok faydalı olsa da, Venezuela şu anda OSF lisans öğrencilerinin düştüğü bazı zorluklarla karşı karşıya. bu gereklilikler – özellikle de sosyalizmi kendi ülkelerindeki karşıt güçlere karşı savunmak isteyen sol siyasi eğilime sahip olanlar.. Bu sosyalist sistemi yöneten yönetim organları, yapılan bazı çağrılara kulak vermedikleri takdirde, bunun farkındadırlar.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1