Venezuela Sigorta İşlemleri

Güney Amerika ülkelerinden biri olan Venezuela, sıcak insanları ve zengin kültürü ile dikkat çekmektedir. Ülkemizle kıyaslandığında, son derece ucuz, özellikle eğitim almak isteyen öğrenciler için son derece avantajlı bir ülkedir.

Venezuela'da Eğitim

Venezuela Öğrenci Sigorta İşlemleri

Güney Amerika ülkelerinden biri olan Venezuela, sıcak insanları ve zengin kültürü ile dikkat çekmektedir. Ülkemizle kıyaslandığında, son derece ucuz, özellikle eğitim almak isteyen öğrenciler için son derece avantajlı bir ülkedir. Sıcak iklimi, zengin petrol kaynakları, güzel coğrafyası ile ilgi çeken bir ülkedir. Ülkenin resmi parası olan Bolivar, Türk Liramıza göre daha az değerli olduğundan, öğrencilerimiz için ekonomik anlamda son derece avantajlı bir ülkedir. Bu ülkede petrol de çok ucuz olduğundan, uygun rakamlarla araba kiralayabilir veya satın alabilir, kesinlikle yüksek miktarlarda ödemeler yapmadan ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Venezuela halka sunulan hizmetlere de çok önem vermektedir. Buna göre, toplu taşıma araçları ve sağlık hizmetleri de yaygındır. Bu ülkede eğitim alan öğrencilerimiz Venezuela sigorta işlemleri kapsamında yaptıracakları özel sigortaları ile bu güvencede, özel kurumlarda da sağlık hizmetlerinden yararlanabilirler.

Eurostar İle Venezuela Vize ve Sigorta İşlemleri:

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak yurtdışı eğitimleriniz konusunda size en iyi desteği vereceğimizden emin olabilirsiniz. Venezuela ve ülkemiz arasında yapılan anlaşmalar ile 90 günü aşmayan süreli kalışlarda ülkemiz vatandaşlarından vize alınmamaktadır. Öğrencilerimiz, bu süreli bir kurs programına katılacaklarsa, bu durumda, vizesiz girebilirler. Öte yandan, üniversite lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerinde uzun süreli kalışlar olacağından öğrenci vizesi başvuruları yapılmalıdır. Öğrenci danışmanlarımız sizlere en detaylı yardımları yapacaklar ve vize takipleriniz tarafımızdan yapılacak. Bunun için Venezuela Konsolosluğu’na öğrenci vizesi başvurusu yapılmalı ve gerekli belgelerin biraz edilmesi gerekmektedir. Konsolosluk vize bölümüne yazılacak dilekçe, öğrencimizin eğitim gördüğü okulundan alınacak eğitim belgesi, üniversiteden alınan kabul yazısı, aile ve öğrencimizin varsa bordro kayıtları, banka hesapları, araç ile taşınmaz kayıtları, 2 adet fotoğraf, pasaport, anne baba üzerine önceden ülkeye vize alınmış ise, kayıtları ve Venezuela sigorta işlemleri yapılmalıdır.

Venezuela sigorta işlemleri kapsamında, en az 30.000 EURO teminat bedeli olacak şekilde, seyahat süresini kapsayan ya da bir senelik olacak şekilde, seyahat sağlık sigortasının yapılması önemlidir. Bu sigortanın yapılması ve poliçenin vize evrakları arasında ibraz edilmesi gerekmektedir. Bu konuda elbette seçenekli olarak öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Sigorta kurumları ve poliçe seçenekleri hakkında bilgi alabilir,size en uygun seçenekleri sunan şirketleri tercih edebilirsiniz. Bu sağlık sigortası seyahatiniz boyunca ya da öğrenci olarak oturma izni alana kadar sağlık hizmetlerinden, cebinizin ödeme yapmadan faydalanmanızı sağlayacaktır. Ülkenin özel sağlık kurumları, aslında her ülkede olduğu gibi daha temiz ve bakımlıdır. Bu sigorta ile kaliteli kurumlarda sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Ayakta ve yatarak tedavi, hasta nakli gibi hizmetleri teminat altına almanız beklenmedik bir sağlık durumlarında da tedavi olmanızı, hemen önlem almanızı sağlayacaktır. Sonuçta yabancı bir ülkedesiniz ve beklenmedik bir anda, kaza, sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Belki bulaşıcı bir hastalık, belki alerjik bir durum ya da farklı nedenlerle sağlık sorunları yaşamanız durumunda, oturma izni alana kadar sigortanız yardımcı olacaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1