Azerbaycan'da Uçak Mühendisliği Eğitimi

Uçak mühendisliği, gelişen teknolojiye bağlı olarak, oldukça fazla tercih edilen ve bir o kadar da rağbet gören meslek dalları arasında. Özellikle teknolojiye meraklı gençlerin severek okuduğu bu bölüm, ülkemizdeki üniversitelerde de öğrenci kabulüne başladı.

Azerbaycan'da Eğitim

İçindekiler

Yurtdışında Üniversite Rehberi

Uçak mühendisliği, gelişen teknolojiye bağlı olarak, oldukça fazla tercih edilen ve bir o kadar da rağbet gören meslek dalları arasında. Özellikle teknolojiye meraklı gençlerin severek okuduğu bu bölüm, ülkemizdeki üniversitelerde de öğrenci kabulüne başladı. Ancak mühendisliğin her dalı gibi, uçak mühendisliği de oldukça yüksek puanlar ile öğrenci alımı yapıyor. Dolayısıyla üniversite sınavında başarısız olan öğrenciler, ne yazık ki bu bölümde okuma hayallerine veda ediyor. İşin en kötü tarafı da lise çıkışı sözel olan gençler, çok isteseler dahi bu tarz bölümlerde öğrenim göremiyorlar. Ancak sınavsız alım yapan yurtdışı üniversiteleri bu öğrenciler için umut ışığı oluyor. Azerbaycan üniversiteleri de bu okullardan birkaçını oluşturuyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firması olarak, sizlere bu süreçte öncülük etmekten onu duyuyoruz.


Azerbaycan Uçak Mühendisliği Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Azerbaycan’da okuyacağınız lisans bölümleri öncesi 1 yıl da hazırlık eğitimi almanız gerekmektedir. Bu hazırlık eğitimi içerisinde, sizlerin Azerice ve Rusça dillerine olan becerilerinizi artırmak hedeflenir. Hazırlık bölümünden mezun olunması durumunda 4 yıllık lisans deneyiminiz başlayacaktır.


Azerbaycan Uçak Mühendisliği Eğitimi YÖK Denkliği Var mı?

Azerbaycan’daki üniversitelerin hemen hepsi ülkemiz tarafından tanınmaktadır. Hatta tercih kılavuzunda pek çoğunun ismi de yer almaktadır. Dolayısıyla Azerbaycan’da uçak mühendisliği eğitiminin de YÖK denkliği bulunmaktadır.


Azerbaycan Uçak Mühendisliği YÖK Denklik Sınavı Nedir?

YÖK her yıl yurtdışı üniversitelerinde eğitim gören Türk öğrenciler için denklik sınavı açmaktadır. Eğer yurtdışında eğitim gören öğrenciler bu sınavlardan başarılı olurlarsa, devlet kurumlarında da çalışabilirler. YÖK denklik sınavı aşamasında da firma olarak sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz.


Azerbaycan’da Uçak Mühendisliği Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Uçak mühendisliği çok aranan mesleklerden. Yurtdışında eğitimini almış olmanız ayrıca sizi tercih edilir kılacaktır. Kamu kuruluşları olmasa dahi, özel uçak şirketlerinde kolayca iş bulabilir ya da staj yapabilirsiniz.


Azerbaycan’da Uçak Mühendisliği Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Azerbaycan’da eğitim almak, Türkiye’deki herhangi bir üniversiteden eğitim almaktan, ekonomik açıdan farksızdır. Çünkü bu ülke hem pahalı değildir, hem de harç bedelleri bütçenizi yormaz. Dönemlik olarak alınan harç bedellerini bazı üniversitelerde taksitlendirme imkânı da bulabilirsiniz.


Azerbaycan’da Uçak Mühendisliği Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Azerbaycan’ın genel politikası ülkemiz ile benzerlik göstermektedir. Bu nedenle öğrencinin hangi liselerden mezun oldukları önemsiz olsa da, üniversite sınavından baraj puanı almış olması gerekmektedir.


Azerbaycan’da Uçak Mühendisliği Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Azerbaycan en yoğun Türk öğrencinin yaşadığı ülkelerden biridir. Bunda Türkiye’ye sınır komşusu olmasının payı da büyüktür. Her yıl binlerce öğrenci bu ülkeye eğitim almak için giriş yapar. Bu öğrencilerin yüzlercesi de Uçak Mühendisliği bölümünde yer almaktadır.


Azerbaycan’da Uçak Mühendisliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Azerbaycan’da uçak mühendisliği okumak için öncelikle ülkemizde yapılan üniversite sınavına girmeli ve barajı geçmelisiniz. Zaten bu barajı geçtikten sonra geriye kalanların tümü teferruattan ibaret olacaktır. Bizlere getireceğiniz lise diplomanız, üniversite puan belgeniz ve kimliğiniz ile kaydınızı gerçekleştiriyoruz.


Azerbaycan’da Uçak Mühendisliği Okumanın Avantajları

Uçak mühendisliğini yurtdışında okumak, üstelik Rusça ve İngilizce gibi yabancı dillere sahip olmak, hemen her ülkede iş bulma olanağınızı iki katına çıkaracaktır. Ayrıca Azerbaycan’ın başkenti Bakü, özellikle öğrencilerin vakit geçirebileceği ve sosyalleşebileceği yerler ile doludur. Üstelik bu ülke son derece ekonomik koşullara sahiptir.


Azerbaycan’da Uçak Mühendisliği Bitirenler, Mezunlarınız var mı?

Euroserver Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firması olarak, Azerbaycan’da dâhil olmak üzere pek çok Avrupa ülkesine öğrenci göndermekteyiz. Ayrıca uçak mühendisliği bölümünde okuyan onlarca öğrenci için de aracılık yapmış bulunmaktayız. Bu üniversitelerden mezun olan öğrencilerimiz, ülkemizde ve Avrupa ülkelerinde hayallerindeki işi yapmaktalar.


Azerbaycan Uçak Mühendisliği Bursları, Burslu veya Ücretsiz Uçak Mühendisliği Okuyabilir miyim?

Azerbaycan’da okuyan öğrencilere, başarıdan sosyal bursa kadar, burs imkânı tanınmaktadır. Her yıl başarılı olan öğrenciler, bu burslara başvuru yaparak rahat bir eğitim hayatı geçirebilirler. Tabi bursun tüm öğrencilik dönemi boyunca alınabilmesi için, 4 yıl başarının üst skalada tutulması şartı aranmaktadır.


Azerbaycan’da Uçak Mühendisliği Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Öğrenci danışmanlarımız YÖK denklik sınavı başvuru aşamanızda daima yanınızda olacaktır. Bu aşamada tüm prosedürü firma olarak yürütüyoruz. Ancak bu sınavdan geçer not alamasanız dahi, Türkiye’de pek çok havayolu şirketinde iş bulma şansı yakalayacaksınız.


Azerbaycan’da Uçak Mühendisliği Okumanın Şartları

Azerbaycan’da uçak mühendisliği okumanın en büyük şartı baraj puanı geçmiş olmaktır. Ancak pek çok öğrenci zaten zorlanmadan barajı geçebiliyor. Geri kalan tüm ayrıntılar ile Eurostar Yurtdışı Danışmanlık firmamız ilgilenmektedir.


Azerbaycan Uçak Mühendisliği Taban Puanları

Azerbaycan’da uçak mühendisliği bölümü okumak için bir taban puan bulunmaz. Ancak üniversite sınavından minimum barajı geçme durumu söz konusu olacağından, taban puan baraj puanı olarak kabul edilebilir.


Azerbaycan Uçak Mühendisliği Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Azerbaycan üniversiteleri ile ülkemizdeki üniversiteler sürekli etkileşim halindedir. Ayrıca yıl içinde onlarca öğrenci ülkemize geçiş yapmaktadır. Ancak bunun için hazırlık eğitiminin bitmiş olması ve başarılı olunması şarttır.


Azerbaycan’da Uçak Mühendisliği Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri?

Başvurular için mayıs ayında tarafımızla iletişime geçmelisiniz. Her ne kadar başvuru tarihleri ağustosa, hatta eylüle kadar uzatılıyor olsa da kontenjan anlamında sorun yaşamamak adına erken aksiyon almaktayız. Lise diplomanızı, transkriptinizi ve ÖSYM sayfasından çıkardığınız puan belgenizi eğitim danışmanlarımıza iletmeniz halinde kayıt işlemleriniz birkaç gün içinde gerçekleşecektir.


Azerbaycan’da Uçak Mühendisliği Okumak İstiyorum

Uçak mühendisliği, hayalinde mühendislik olan gençler için mükemmel bir meslek. Ancak puanı bu bölüme yetmeyenler büyük bir hüsrana uğruyor. Bazı Avrupa üniversiteleri de oldukça faiş kayıt ücretleri talep edebiliyor. Ancak Azerbaycan hem ekonomik yapısı, hem dünya standartlarına sahip üniversiteleri, hem de ucuz kayıt ücretleri ile siz değerli gençler için müthiş bir avantaj oluşturuyor.


Azerbaycan’da Uçak Mühendisliği Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı mı?

Azerbaycan’daki üniversitelerin dönemlik ücretleri 800 ile 2000 Dolar arasında değişmektedir. Genel maliyet açısından bakıldığında da ülkemizden hiçbir farkı yoktur. Hatta öğrenciler aylık 50 – 100 Dolar daha vererek okullarına yakın yurtlarda konaklayabilirler. Ayrıca öğrencilerin okurken çalışabileceği pek çok iş olanağı da bulunmaktadır.


Azerbaycan’da Uçak Mühendisliği Okumak Mantıklı mı?

Azerbaycan’da bulunan pek çok üniversite, Avrupa’dan da öğrenci kabulü yapmaktadır. Çünkü bu üniversiteler oldukça yenilikçi ve donanımlı bir kadro ile hizmet vermektedir. Ayrıca uçak mühendisliğinin gerek duyduğu uygulama merkezleri de şehrin göbeğinde ve ekipman anlamında eksiksizdir.


Azerbaycan’da Uçak Mühendisliği Okumak Zor mu?

Azerbaycan’da okumanın en güzel yanı da, dilinin dilimize son derece yakın olmasıdır. Yani derslerde diğer yurtdışı üniversitelerinde olduğu gibi zorluk çekmezsiniz. Kolayca adapte olur ve ilgili öğretim üyeleri sayesinde başarıyı yakalarsınız. Zorlandığınız her noktada güler yüzlü akademisyen ve öğretim üyelerinden destek alabilirsiniz.


Azerbaycan’da Türkçe Uçak Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversitelerin Uçak Mühendisliği Fakülteleri Var mıdır?

Azerice ve Türkçe köken olarak aynı dildir. Dolayısıyla öğrencilerin Türkçe eğitim veren okullara ihtiyacı olmayacaktır. Hemen bizler ile iletişime geçin ve bu fırsatları kaçırmayın.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 3]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1