Makedonya'da Uçak Mühendisliği Eğitimi

Uçak mühendisliği, gelişen teknolojiye de bağlı olarak son yılların en sık aranan mesleklerinden bir tanesi. Ülkelerin yerli uçak yapım faaliyetleri sürerken, uçak mühendislerine de büyük görevler düşüyor. Tabi sektörde istenilen kalifiyede uçak mühendisi bulunmuyor. Dolayısıyla, öncelikle bu mesleğin eğitiminin alınacağı bölümler açılıyor.

Makedonya'da Eğitim

İçindekiler

Makedonya Uçak Mühendisliği Okumak

Uçak mühendisliği, gelişen teknolojiye de bağlı olarak son yılların en sık aranan mesleklerinden bir tanesi. Ülkelerin yerli uçak yapım faaliyetleri sürerken, uçak mühendislerine de büyük görevler düşüyor. Tabi sektörde istenilen kalifiyede uçak mühendisi bulunmuyor. Dolayısıyla, öncelikle bu mesleğin eğitiminin alınacağı bölümler açılıyor. Ülkemizdeki pek çok üniversite de uçak mühendisliği bölümüne öğrenci kabulüne başladı. Ancak tahmin edileceği üzere puanları hayli yüksek. Hal böyle olunca, hedefinde uçak mühendisi olmak olan öğrenciler tercihlerini yurtdışı üniversitelerinden yana yapmak istiyor. Elbette en kolay ve ucuz eğitim almanın mümkün olduğu ülkelerden biri de Makedonya. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firması olarak, yurtdışında eğitim almayı hedef edinmiş gençlerimize yol gösteriyoruz.

Makedonya’da Uçak Mühendisliği Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Toplamda 5 yıl olan uçak mühendisliği eğitiminin ilk 1 yılı yabancı dil öğrenimi ile geçmektedir. Çünkü bu ülkenin eğitim dili İngilizce ve Makedoncadır. Öğrenciler ilk yıl yabancı dil becerilerini geliştirirler.

Makedonya’da Uçak Mühendisliği Eğitimi YÖK Denkliği Var mı?

Makedonya’da uçak mühendisliği bölümünde okuyacak öğrencilerin diplomaları ülkemizde de tanınmaktadır. Ancak kamu sektöründe işe girmek isteyenler için ayrıca YÖK denklik sınavı bulunmaktadır. Bu sınavdan başarılı olan öğrenciler kamu kurumlarında, yüksek maaşlara mühendis olarak göreve başlarlar. Ancak Makedonya’daki her üniversite YÖK tarafından tanınmaz. Eğer YÖK denklik sınavına girecekseniz öncelikle üniversite ile yazışmalı ve YÖK denkliğinin bulunup bulunmadığını öğrenmelisiniz.

Makedonya’da Uçak Mühendisliği YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Bu sınav her yıl YÖK tarafından düzenlenmekte. Amaç yurtdışında eğitim alan öğrencilerin de kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmesine destektir. Bizler Eurostar ekibi olarak, öğrencilerimizi bu aşamada da yalnız bırakmıyor ve YÖK’ün hazırlayıp yaptığı denklik sınavına ilişkin danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Makedonya’da Uçak Mühendisliği Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Uçak mühendisliği bölümü zaten ülkemizde en çok mezun verilmesinin istendiği bölümdür. Üstelik Makedonya’da alacağınız bu eğitime ek yabancı dil beceriniz de gelişecek. Dolayısıyla Makedonya’da uçak mühendisliği okuduktan sonra ülkemizde kolayca iş bulabilir, hava alanlarında çalışabilir ya da üretim bölümünde yer alabilirsiniz. Çünkü uçak mühendisliği önü oldukça açık bir meslektir.

Makedonya’da Uçak Mühendisliği Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Makedonya hem ülke olarak, hem de eğitim olarak hayli ucuz bir memlekettir. Üstelik devlet üniversitelerindeki harç ücretleri, özel üniversitelere göre çok daha ucuzdur. Hatta bazı üniversitelerin yılık harç bedelleri, Türkiye’deki pek çok üniversiteden dahi uygundur.

Makedonya’da Uçak Mühendisliği Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Üniversite sınavına girmeden Makedonya’daki pek çok üniversiteye kaydınızı yaptırabilirsiniz. Sizler de ülkemizde düzenlenen üniversite sınavı stresine katlanmak zorunda kalmadan artık hayallerinizdeki mesleğe ulaşabilirsiniz.

Makedonya’da Uçak Mühendisliği Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Makedonya zaten Türk nüfusunun oldukça fazla olduğu ülkelerden biridir. Ayrıca ülkemizden de büyük eğitim göçü almaktadır. Dolayısıyla üniversitelerde karşılaşacağınız her 8 kişiden 3’ü, ‘ünün Türk olduğunu görebilirsiniz. Hem devlet, hem de özel Makedonya üniversiteleri, her yıl binlerce Türk öğrenciyi mezun etmektedir.

Makedonya’da Uçak Mühendisliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Makedonya’da uçak mühendisliği okumak için liseden mezun olmuş olmanız yeterlidir. Herhangi bir liseden mezuniyetinizi gösteren belgeniz ve kimliğiniz ile kayıt tarihleri içerisinde Eurostar firmamızın acentelerine başvuru yapmalısınız.
Makedonya’da Uçak Mühendisliği Okumanın AvantajlarıMakedonya’da uçak mühendisliği okumanın en büyük avantajı, birkaç yabancı dile birden hâkim olmaktır. Özellikle Makedonca, Arnavutça ve İngilizce bu ülkede anadiliniz gibi öğreneceğiniz dillerdendir. Üstelik eğitiminiz sonunda alacağınız mavi diploma tüm Avrupa ülkelerinde de tanınmaktadır. Yani bu diploma sayesinde pek çok ülkede de iş bulma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Makedonya’da Uçak Mühendisliği Bitirenler, Mezunlarınız Var mı?

Elbette her ülkede olduğu gibi, Makedonya’da da her yıl yüzlerce mezun veriyoruz. Hem uçak mühendisliği, hem de pek çok farklı bölümden mezun olan öğrencilerimiz farklı ülkelerde mesleklerini ücra etmeye ya da staj görmeye başladı bile.

Makedonya Uçak Mühendisliği Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Uçak Mühendisliği Okuyabilir Miyim?

Makedonya’da he devlet, hem de özel sektör bursları verilmektedir. Bunun için her yıl bazı belgelerin hazırlanarak ilgili noktalara müracaatta bulunulması gerekmektedir. Sizler de söz konusu tarihlerde bu burslara başvuru yapabilir ve eğitim hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Makedonya Uçak Mühendisliği Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Eğer Makedonya’da YÖK denkliği bulunan bir üniversitede okuduysanız, YÖK Denklik sınavına girerek kamu kuruluşlarında mesleğinize atılabilirsiniz. YÖK denkliği bulunmayan bir üniversiteden mezun olduysanız da kolayca özel sektörde iş bulabilirsiniz.

Makedonya’da Uçak Mühendisliği Okumanın Şartları

Makedonya’daki herhangi bir üniversitede okumak için lise mezunu olmanız şart. Akabinde bizlere başvuru yaparak hayallerinizdeki mesleğin eğitimini alabilirsiniz. Önemli olan kayıt tarihlerini geçirmeden lise diplomanızı ve kimliğinizi bizlere ulaştırmaktır.

Makedonya Uçak Mühendisliği Eğitimi Taban Puanları

Makedonya’da üniversite okumak için herhangi bir sınava girmenize gerek bulunmuyor. Ancak her ülke gibi Makedonya da başarılı öğrencileri kabule etmek istiyor. Dolayısıyla lise diplomanızda bulunan mezuniyet puanınız ne kadar yüksekse şansınız da o oranda yüksek oluyor. Bazı üniversiteler ise hiçbir şekilde puan sıralaması yapmıyor.

Makedonya Uçak Mühendisliği Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Ülkemiz tarafından tanınan Makedon Üniversitelerinden, Türkiye’deki herhangi bir üniversiteye geçiş yapabilirsiniz. Ancak bunun için aranan şart öğrencinin başarı durumudur. Sizler de bu ülkeye gider ve başarılı olursanız, yatay geçiş işlemleri sırasında Eurostar ekibi olarak yanınızda olmaktayız.

Makedonya’da Uçak Mühendisliği Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Eurostar ekibi olarak, tüm ülkedeki acentelerimiz ile mayıs ayı itibariyle başvurularınızı topluyoruz. Makedonya, Türk öğrencilerin sık gitmek istedikleri ülkelerin başında geliyor. Her ne kadar başvurular birkaç ay devam etse de genellikle mayıs ve haziran ayları içerisinde kontenjan dolmuş oluyor. Bu nedenle başvurular başlar başlamaz aksiyon alınmalıdır.

Makedonya’da Uçak Mühendisliği Okumak İstiyorum

Eğer sizler de Türk kültürünün en çarpıcı örneklerini ve izlerini taşıyan, doğasıyla, tarihiyle ve insanıyla büyüleyen bu muhteşem ülkede okumak isterseniz hemen arayın. Ayrıca Makedonya pek çok Avrupa ülkesinden de eğitim göçü alan, donanımlı ve güçlü okullara sahip. Bu okullar dünya standartlarında hizmet veriyor ve eğitim sürecinde sürekli yenilikçi bir politika sergiliyor.

Makedonya’da Uçak Mühendisliği Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı mı?

Makedonya Balkanlarda bulunan ve son derece ucuz yaşam koşullarına sahip olan bir ülkedir. Üstelik eğitim ve öğretime de oldukça önem veren bir politika izler. Dolayısıyla bu ülkede üniversite okumak için faiş rakamlar ödemek durumunda kalmazsınız. Orta gelirli bir aile dahi bu ülkenin okul masraflarını kolayca karşılayabilir.

Makedonya’da Uçak Mühendisliği Okumak Mantıklı mı?

Eğer yabancı dilin günümüzde ne kadar önemli olduğunun farkındaysanız, bu ülkede eğitim almanın da ne denli mantıklı olduğunu görebilirsiniz. Üstelik bu ülkede eğitim almak için sınav stresine katlanmak zorunda da kalmazsınız.

Makedonya’da Uçak Mühendisliği Okumak Zor mu?

Makedonya eğitim ve öğretim neferleri ile dolu bir ülkedir. Üniversiteleri ise ilgili, araştırmacı ve güler yüzlü akademisyenler ile doludur. Ayrıca Türk öğrenciler de her zaman bir adım öndedir. Dolayısıyla anlamadığınız her konuda sizler yardım edecek birileri muhakkak bulunacaktır.

Makedonya’da Türkçe Uçak Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversitelerin Uçak Mühendisliği Fakültesi Var mıdır?

Makedonya’daki üniversiteler yalnızca Makedonca, Arnavutça ve İngilizce eğitim vermektedir. Ancak bu diller öğrenilmesi en kolay diller olduğu için Türk öğrenciler hiçbir zorluk çekmezler.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1