Danimarka Posta Kodu

Danimarka ile ilgili yeni bir bilgiyi bilgi haznenize katmak isterseniz Danimarka posta kodu öğrenimi yaparak gerekli zamanlarda bu kodu kullanarak sevdiklerinize paket gönderimi yapabilirsiniz. Danimarka posta kodu gibi tüm önemli Danimarka şehirlerine ait kodlara sayfamızda yer verdik.

Danimarka'da Eğitim Posta Kodu: 1050

Yurtdışında Üniversite Rehberi

Başkenti Kopenhag olan Danimarka, bir İskandinav ülkesidir.  Hatta ilk ve orta öğrenimde karşımıza sık sık çıka  önemli Grönland adası da Danimarka’dır. Danimarka’da buluna Türk oldukça fazladır. Bu nüfusun bir kısmı çalışan ailelerden oluşurken, bir kısmı da öğrencilerden oluşmaktadır. Çünkü Danimarka eğitime önem veren, çağdaş ülkelerden biridir. Özellikle son yıllarda tıp ve hukuk alanında eğitim gören pek çok Türk öğrenciyi de ağırlamaktadır.

Danimarka’ya herhangi bir gönderi yapacaksanız ya da bu ülkeye gidecekseniz posta kodunu bilmenizde fayda bulunuyor. Danimarka posta kodu da 4 hanelidir ve 0100 ile 0466 arasında yer almaktadır. Bölgelere göre de değişiklik göstermektedir.

Kopenhag Posta Kodu

Kopenhag Posta Kodu ise Danimarka posta kodundan farklıdır. Region Hovedstaten yönetim bölgesine sahip Kopenhag 1.2 milyon nüfusa sahiptir. Başkentin posta kodu ise 0900 ile 1068 arasında yer almaktadır. Ayrıca ülke kodu da DK olarak kullanılır ve posta kodundan önce yazılır. Arada ise bir karakter boşluk bırakılmalıdır

Bu bölgede bulunan Albertslund, Ballerup, Skovlunde ve Aakirbeby en sık ziyaret edilen ve ülkemizden gönderi alan şehirlerdendir. Albertslund’un posta kodu 2620, Ballerup’un posta kodu 2750, Slovlunde’nin posta kodu 2740 ve Aakirbeby posta kodu da 3720’dir.

Danimarka Posta Kodu Nasıl Öğrenilir?

Ülkelerin posta kodlarını öğrenmenin en güvenilir yolu Eurostar Eğitim Danışmanlığı resmi sen sayfamızdır. Sizler için tüm ülkelerin posta kodlarını araştırır ve sitemize ekleriz.

Her ülke gibi Danimarka’nın posta kodunu bilmek de gönderi sağlamak adına önemlidir. Adresin tam ve doğru olabilmesi için posta kodunun önemi büyüktür. Eğer posta kodu hatalı ya da eksik yazılır ise kayıp ve zayi durumları söz konusu olabilir. Ayrıca sonradan bu eksikliği düzeltmek de kolay olmamaktadır.

#1050 #danimarkapostakodu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1