Danimarka Sigorta İşlemleri

Kuzey Avrupa’da bir ülke olan Danimarka, Türk vatandaşlarının da yoğun rağbet gösterdiği bir ülke. Schengen ülkesi olan Danimarka, yeşil ve gri pasaport sahiplerinin vizesiz ziyaret edebilecekleri bir ülkedir. Diğer pasaport sahibi kişilere vize uygulanmaktadır.

Danimarka'da Eğitim

Yurtdışında Üniversite Rehberi

Kuzey Avrupa’da bir ülke olan Danimarka, Türk vatandaşlarının da yoğun rağbet gösterdiği bir ülke. Schengen ülkesi olan Danimarka, yeşil ve gri pasaport sahiplerinin vizesiz ziyaret edebilecekleri bir ülkedir. Diğer pasaport sahibi kişilere vize uygulanmaktadır. Ancak yalnızca vize ve pasaport bu ülkeye geçiş yapmak için yeterli değildir. Aynı zamanda, yurtdışı ülkelerine giderken muhakkak yaptırılması gereken seyahat sigortası da olmalıdır. Ayrıca Danimarka seyahat sigortası konusunda oldukça hassas bir ülkedir. Dolayısıyla onay verdiği sigorta şirketlerinin dışında yaptırılan sigorta poliçelerini kabul etmemektedir.

Ülkemizde faaliyet gösteren binlerce sigorta acentesi, seyahat sağlık sigortası kapsamında da hizmet vermektedir. Üstelik seyahat sağlık sigortası için aynı sigorta şirketinden birden fazla teklif alabilmeniz de mümkündür. Elbette bu teklif tutarlarını değiştiren en önemli kıstas, poliçenin içerdiği teminatlardır. Olası bir hasar durumunda tarafınıza ödenecek bedel bu teminatlar dâhilinde belirlenmektedir. Örneğin Danimarka’da geçirilen bir kaza sonucu sürekli sakatlık durumunda sigortalıya, ölüm durumunda ise 1. Derece yakınlarına ödeme yapılmaktadır. Ayrıca hastalık ve acil ilaç gibi giderler de yine bu poliçeler kapsamında karşılanmaktadır. Kayıp ve çalıntı işlemleri ise her seyahat sağlık sigortasında bulunması gereken teminatlardır.

Danimarka ülkemizden de eğitim göçü almakta olan bir ülkedir. Ancak bilinmesi gereken en önemli ayrıntı, Danimarka’daki eğitim kurumlarının, tıpkı diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi çalınma ve kaybetme konusunda sorumluluk kabul etmiyor olmasıdır. Dolayısıyla bu ülkeye eğitim amaçlı seyahat edenlerinde muhakkak eğitim sigortası yaptırması gerekmektedir. Ayrıca herhangi bir kaza ya da anlaşmazlık durumunda, dava sonucu birine tazminat ödemek durumunda kalırsanız, yine 3. Şahıs Sorumluluk Sigortası ile bu riski minimize edebilirsiniz.

Danimarka oldukça hijyenik ve donanımlı bir ülkedir. Genel olarak insanlarının da Avrupa standartlarında bir yaşam biçimi benimsediğini de söylenebilir. Dolayısıyla bu ülkede bulaşıcı hastalık riski oldukça düşüktür. Ancak yine de Danimarka zorunlu seyahat sigortası olmadan ülkesine kabul yapmamaktadır. Dolayısıyla bu ülkeye seyahat edecek olan kişiler, seyahat sigortası yaptırırken eşya kaybetme, hırsızlık, gasp, ölüm, sürekli sakatlık, hastalanma, hastane ve ilaç masrafı, acil durumlarda dönüş ücreti gibi teminatların sigorta poliçelerinde yer alıp almadığını kontrol etmelidir.

Eğer eğitim için Danimarka’ya gidecekseniz, sigorta için ödeyeceğiniz tutarın daha fazlasını ödemek durumunda kalabileceğinizi unutmamalısınız. Ancak gönül rahatlığı ile geçirilebilecek bir eğitim dönemi için, gitmeden Danimarka eğitim sigortası yaptırmanızda fayda bulunuyor. Bu sigorta poliçelerinde de acil durumlarda ülkeye dönüş teminatı, hastalık ve sakatlık gibi olası riskler için ayrılan teminat bedeli, acil durumlarda nakit avans teminatı ve acil mesajların iletilmesi teminatı gibi önemli avantajlar bulunmaktadır. Bu sigorta poliçesi de yine Danimarka’nın anlaşmalı olduğu sigorta acentelerinden yapılmalıdır. Gümrük çıkışı ile başlayan sigorta kapsamı, Türkiye gümrük girişi ile sonlanır.

Danimarka iç karışıklığın olduğu bir ülke değildir. Aynı zamanda savaşta olan herhangi bir ülkeye de sınırı bulunmamaktadır. Oldukça huzurlu ve sakin bir ülke olan Danimarka, hem seyahat etmek, hem de eğitim almak için oldukça elverişlidir. Ancak yine de sağlıklı bir seyahat için sigorta poliçenizin hangi teminatları kapsadığını kontrol etmenizde fayda bulunuyor. Danimarka ve daha pek çok ülke için sigorta işlemleri konusunda tarafımızdan bilgi edinebilir ve destek alabilirsiniz. Bu sayede vize almadan önce yaptırmanız gereken zorunlu seyahat sigortanızın hangi teminatları kapsaması gerektiğini de daha net anlayabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1