Fas Posta Kodu

Posta yolu ile gönderebileceğiniz eşya, paket yada mektuplarınız varsa Fas’ta yaşayan sevdiklerinize Fas posta kodunu biliyorsanız rahatlıkla istediğiniz şeyleri ulaştırabilirsiniz. Akrabalarınızı gönderim yaparken Fas posta kodunu bilmenizin önemini çok daha iyi anlayacaksınız.

Fas'da Eğitim Posta Kodu: 20000

Fas Posta Kodu

Atlantik okyanusundan Cebelitarık boğazına ve Akdenize ulaşan sahil şeridine sahip Fas turistik amaçlı geziler için mükemmel bir bölge olmaktadır. Buraya tatil amacıyla veya iş amacıyla gidenler ihtiyaç durumunda posta kodu kullanmaktadır. Fas’ta bulunan bir yakınınıza posta gönderisinde bulunmak kargo veya evrak göndermek için posta kodu önemli bir konu olmaktadır.

Özellikle Fas tatil imkanı yüksek bir ülke olması burada uzun süre konaklama imkanı sunmaktadır. Bu konaklama sırasında bilinmesi gereken en önemli husus yaşadığınız bölgenin posta kodu olacaktır. Çünkü bu şekilde aradığınızı da kolaylıkla bulabilirsiniz.

Uluslararası değerlendirmeye alındığında ülke kodunu simgeleyen harflerin diğer ülkelerden çok farklı olduğu görülmektedir. Genellikle ülke kodları ülkelerin isimlerinin kısaltması gibi görünürken fas posta kodu için kullanılan kısaltmanın MA olduğu görülmektedir. En önemli bölgelerinden olan Kazablanka olmaktadır. Posta kodu 20000 ile başlamaktadır. Fas posta kodu Rabat bölgesi olarak 10000 ile başlamaktadır. En kalabalık şehirlerden olan Fes- Fas posta kodu 30000 Marakeş 40000 olarak belirlenmiştir.

Fas Posta Kodu Nasıl Öğrenilir Nedir?

Fas posta kodu öğrenme aşamasında kalabalık şehirler bölgesel faktör olarak düşünülmektedir. Özellikle Kazablanka, Rabat, Marakeş, tanca, safi gibi bölgeler etrafında yaşayanlar bu bölgelerin posta kodunu baz alarak bulundukları şehrin posta kodunu kolaylıkla öğrenebilir. Bunun yanında Eurostar web sayfalarından da sorgulama avantajından yararlanarak Fas posta kodu öğrenilir.

Fas Posta Kodu Hatasız Nasıl Yazılır?

Özellikle posta kodlarında en önemli husus uluslararası ülkeyi temsil eden simge olarak kullanılan harf kısaltması posta kodunun önüne yazılmalıdır. Fas posta kodu hakkında hatasız bir yazı oluşturmak için örneğin Marakeş bölgesi için MA 40000 yazılarak Fas’ta bulunan bir kişiye hızlı bir şekilde kargo veya posta gönderisi yapmak mümkün olacaktır.

#20000 #faspostakodu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1