Fas Sigorta İşlemleri

Fas, resmi ismi ile Fas Krallığı Afrika kıtasında yer alan bir ülkedir. Fakat Afrika Birliğine üye değildir. Bu özelliğiyle tektir. Yani hem Afrika kıtasında bulunup hem de Afrika Birliği üyesi olmayan tek ülke konumundadır. Yaklaşık olarak 36 milyon insanın yaşamakta olduğu bu Afrika ülkesi gerçek manada görülesi güzellikte turistik bir ülkedir.

Fas'ta Eğitim

Fas Öğrenci Sigorta İşlemleri

Fas, resmi ismi ile Fas Krallığı Afrika kıtasında yer alan bir ülkedir. Fakat Afrika Birliğine üye değildir. Bu özelliğiyle tektir. Yani hem Afrika kıtasında bulunup hem de Afrika Birliği üyesi olmayan tek ülke konumundadır. Yaklaşık olarak 36 milyon insanın yaşamakta olduğu bu Afrika ülkesi gerçek manada görülesi güzellikte turistik bir ülkedir. Fakat her ülke için olduğu gibi Fas’a seyahat etmeden önce de elbette bilmeniz icap eden bazı bilgiler vardır. Fas Krallığı’na gitmeden evvel yaptırmanız gereken bazı işlemlerdir. Bunlar başıca seyahat sigortası işlemleri ve sağlık sigortası işlemleridir. Vize işlemlerini saymadık çünkü Fas Krallığı ve Türkiye Cumhuriyeti aralarında imzalamış oldukları vize muafiyeti anlaşması mucibince, Fas Krallığı Türk vatandalarına gerçekleştircekleri Fas ziyaretleri 90 günü aşmamak kaydıyla vize uygulamamaktadır. Aynı şekilde Türkiye Cumhuriyeti de Fas vatandaşlarına Türkiye’ye gerçekleştirecekleri ziyaretleri 90 günü aşmamak şartıyla vize uygulamamaktadır. Seyahat ve sağlık sigortaların gibi  Fas Sigorta İşlemleri eksiksiz olarak yaptırılmalıdır. Bu işlemler Fas Krallığı tarafından Fas’a girebilmeniz için zorunlu olarak yerine getirilmesi istenen işlemlerdir. Eğer elinizde uluslararası geçerliliği bulunan bir sağlık sigortanız varsa bu seferde bu sağlık sigortasının üzerinde Fas Krallığı ibaresinin de bulunuyor olması icap etmektedir.

Fas Sigorta İşlemleri sigorta hizmetleri alanında faaliyet yürütmekte olan firmalar veya şirketler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu firmalara müracaat etmek suretiyle bu işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

Ancak Fas sigorta işlemleri gerçekleştiren bu şirketler yada firmalar her zaman güvenilir olmayabiliyorlar.  O nedenle her ne kadar bu işleri halletmesi için bir firma, şirket ile anlaşmış olsanız dahi yapılan sigorta işlemlerini sizin bizzat control etmeniz çok yerinde bir davranış olacaktır. Çünkü söz konusu firma size sigorta kapsamını size olduğu gibi antlatmayıp sanki çok daha kapsamlıymış gibi gösterebilir. Bu da sizin seyahatiniz esnasında karşılaştığınız bir sorunda sigorta tarafından yalnız kalmanıza neden olabilir. Yurtdışı seyahati esnasında karşılaşacağınız bir sağlık problemi sigorta tarafından karşılanmaz ise çok ciddi faturalarla yüzyüze kalmanız işten bile değildir.

Türkiye’de sağlık sigortalı olmanızın Türkiye sınırları dışına attığınız ilk adımdan itibaren hiç mi hiç faydası olmayacaktır. Çünkü Sosyal Güvenlik Kurumu sadece ülkemiz içerisinde hizmet vermektedir. Yurtdışında herhangi bir sağlık hizmeti sunmakla ilgili bir mükellefiyeti bulunmamaktadır. Siz her ne kadar sağlığınıza dikkat eden bir insan olsanız da, bütün hijyen ve temizlik kurallarına dikkat ediyor olsanız da seyahatiniz esnasında yine de hasta olabilir, kaza geçirebilir ya da bir eşyanızı çaldırabilirsiniz ve tüm bunlar yurtdışında iseniz sizin için maddi bakımdan ciddi bir külfettir. Bu maddi külfetlerle karşılaşmamak, seyahtinizin hesapladığınızdan çok daha pahalıyas mal olmaması için Fas Krallığına yapacağınız ziyaret öncesinde   Fas sigorta işlemleri yaptırmak her açıdan sizin faydanıza olacaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1