Hollanda Haritası

Etkileyici bir deneyime hazır olmak için Hollanda sokaklarını mutlaka gezin. Farklı dekorasyona sahip evleri ile günlük hayatta yeni yerler keşfetmenizi sağlayacak Hollanda’yı Hollanda haritası ile ziyaret etmeli ve ülkenin tadını çıkarmalısınız.

Hollanda'da Eğitim Koordinat: 52°7'58"N / 5°17'42"E

1692’de, Hollanda’nın Brezilya ve Amerika’nın batı kıyısına yaptığı bir yolculukla ilgili gazete, Avrupa’daki Hollanda bölgelerinden biri olan “Ysperca” adlı bir yeri tanımladı. Ertesi yıl, Amsterdammert Hollandalıların Brezilya’ya yaptıkları başka bir yolculuk ve geri dönüş bu ülke hakkında daha fazla bilgi getirdi. Buraya Amerika’nın en batı noktası olan “Het Wapen van Ysperca” (Ysperca bayrağı) adını verdiler. Sonuç olarak, tüm Hollanda bölgeleri bu adla anılmaya başlandı. Hollanda, kuzeybatı Avrupa’da Fransa ve Belçika kıyılarının hemen dışında bulunan bir ada ülkesidir. Kuzey, orta ve güney Hollanda (veya Gelderland) olmak üzere üç ana bölgeye sahip 13 eyalete yayılmış yaklaşık 12 milyon insanı vardır. Hollanda, doğal güzelliğinin yanı sıra tekstil, mobilya, gıda ve diğer alanlardaki işçiliği ile de ünlüdür. Hollanda Güneydoğu Asya ve Karayip Araştırmaları Enstitüsü de kendi bölgelerine atıfta bulunmak için “Hollanda” adını kullanıyor.

Hollanda haritasını Hollandalı kaşiflerin bilinmeyen yerlerin haritalarını çizmek için yaptıkları uzamsal çalışmaları ifade eder. 1577’de Gerard Mercator, hassas ölçümleri nedeniyle Avrupalı ​​denizciler arasında oldukça popüler hale gelen bu haritalardan birini yayınladı. Diğer ünlü Hollanda haritacıları arasında Jodocus Hondius (1595), Joan Blaeu (1652) ve Frederick de Houtman (1595-1600) sayılabilir. Tüm bu kaşifler, küresel bir haritacılık oluşturmaya önemli ölçüde katkıda bulundu. Bir örnek, 1601’de Mercator tarafından yayınlanan Blaeu’nun dünya haritasıdır. Hollanda coğrafyası, belirli bir alan veya ülkedeki farklı doğal ve insan yapımı özellikleri tanımlar. Örneğin, Hollanda’nın manzarası, onları ayıran bentlerle birlikte düz polderler ile karakterize edilir. Polderler çiftçilik için kullanılırken, setler deniz dalgalarına ve fırtınalara karşı savunma amaçlı kullanılır. Nelson Sütunu’nun bir parçası olarak, 20. yüzyılda Kuzey Denizi’nde, Napolyon’un ordusuyla savaşırken hayatını kaybeden Amiral Horatio Nelson’ı anmak için yaklaşık 400 yapay ada oluşturuldu. Hollanda bölgesi, esas olarak bir ülkeden oluşan ama aynı zamanda Hollanda’daki Frisia veya Flanders eyaletleri veya Fransa’daki Zeeland eyaletleri gibi kontrolü veya etkisi altındaki diğer bölgeleri de içeren bir alanı ifade eder. Tüm hollanda bölgelerinin toplam arazi alanı yaklaşık 46.500 km²’dir; ancak nüfusları 6 milyonu aşıyor ve bu da onları Avrupa’nın en yoğun nüfuslu bölgelerinden biri yapıyor. Tüm bu alanların başkenti Amsterdam’dır; ancak, ana ekonomik merkezleri, hem Fransa hem de Almanya’nın yakınında bulunan Rotterdam’dır; bunlar, Avrupa yolu 50 (ER5) olarak bilinen transit rotalar aracılığıyla düzenli olarak iş yaptıkları iki büyük ticaret ortağıdır. ER5, Almanya’daki Rheinland-Palatinate veya Belçika’daki Brabant Wallon gibi birçok büyük Hollanda bölgesinden geçerek, birçok uluslararası şirketin Avrupa’daki merkezlerinin bulunduğu Rotterdam’da son buluyor.

Hollanda, güzelliği ve işçiliğinin yanı sıra dünyaya önemli katkılarda bulundu. haritacılık, coğrafya ve alan çalışmaları çabalarının yanı sıra, Belçika veya Fransa’daki Rheinland-Pfalz veya Brabant Wallon eyaletleri gibi birçok büyük Hollanda bölgesinden geçen ER5 gibi transit rotalar aracılığıyla uluslararası ticaret faaliyetleri yoluyla tarih.

#hollandaharitası #hollandaaskeriharita #hollandajeolojiharitası #hollandasiyasiharitası #hollandarfizikiharitası #hollandacoğrafyaharitası #hollandamuharebeharitası #hollandaşehirharitası #hollandaözelharitası #hollandanüfusharitası #hollandatoprakharitası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1