Hollanda Öğrenci Konaklama

Hollanda'ya eğitim amacı ile giden öğrenciler bu ülkede nerede kalabilecekleri konusunda araştırma yaparlar. Eurostar aracılığı ile Hollanda'ya giden öğrencilerimiz Hollanda öğrenci konaklama merkezlerine ya da Eurostar yurtlarına yerleştirilebilirler.

Hollanda'da Eğitim

Hollanda Öğrenci Yurtları ve Konaklama

Hollanda 42.508 metrekarelik alana kurulmuş 17 milyon nüfuslu bir Avrupa ülkesidir. Başkenti Amsterdam olan Hollanda’da çok sayıda resmi dil bulunmaktadır. Bu diller; Felemenkçe, İngilizce, Papiamento, Frizce, Yidiş’dir. En yaygın olarak kullanılan dil Flemenkçe’dir. Hollanda para birimi olarak Euro ve ABD Doları kullanmaktadır.

Hollanda gelişmişlik ve eğitim düzeyi oldukça yüksek  bir ülkedir.  Hollanda’da eğitim veren çok sayıda devlet üniversitesi ve özel üniversite vardır.  Fakat Hollanda üniversiteleri genellikle kampüsü olan üniversiteler değillerdir. Bu nedenle üniversite yurtları bir kampüs içerisinde değil dışarıda müstakil bir yerdedir.

Hollandalılar son derece anlayışlı ve nezaketleri ile tanınmaktadırlar. Örneğin bir restoran da garsonu sesli olarak çağırmak ayıplanacak bir davranıştır Hollanda da. Mümkünse sadece el işareti ile garsona bir ihtiyacınız olduğunu bildirmeniz gerekir.

Hollanda özgürlüklerin limitlerini oldukça geniş tutan bir ülkedir. Bir çok ülkede yasak olan ve sizin de genel olarak yasak olacağını düşündüğünüz birçok şey Hollanda yasalarına göre yasak değildir. Dolayısıyla ülkeye eğitim almak için gelen uluslararası öğrenciler Hollanda da çok özgür bir ortamda yaşama ve eğitim alma imkanına sahip olmaktadırlar. Özgürlüklerin bu kadar geniş olması bazen sıkıntılar da çıkarsa genel anlamda çok kolaylıklar sağlamaktadır. Çünkü insanlar özellikle yabancı oldukları ülkelerde bulundukları ülkenin yasalarını iyi bilmemekten kaynaklı sıkıntılar yaşayabilmektedir. Fakat Hollanda da böyle bir durumla karşılaşılması ihtimali neredeyse yok denecek kadar azdır. Bu da insanların daha rahat etmesini sağlamaktadır.

Hollanda öğrenci konaklama açısından uluslararası öğrenciler daha çok daire kiralama yöntemi ile konaklamayı tercih etmektedirler. Hollanda’da öğrenciler için konaklama çeşitleri fiyat bakımından birbirleriyle çok benzeşmektedirler. Hal böyle olunca doğal olarak öğrenciler kiralık dairelerde konaklamayı daha çok tercih etmektedirler.

Hollanda’da kişisel olarak daire kiralamak isterseniz.  Arzu ettiğiniz dairenin  hem ekonomik hem üniversiteye yakın olmasını istiyorsanız, daire büyüklüğünde biraz fedakarlık etmeniz gerekecektir.  Eğer dairenizin  hem büyük hem de ekonomik olmasını arzu ediyorsanız.  Bu sefer de üniversiteye yakınlık konusunda fedakarlık etmeniz gerekecektir. Ama ekonomik olması benim için önemli değil diyenlerdenseniz. Üniversite çevresinden dilediğiniz büyüklükte ve yakınlıkta daire kiralamanız mümkündür.

Hollanda’da istifade edebileceğiniz bir diğer Hollanda öğrenci konaklama yöntemi ise öğrenci otelleridir. Öğrenci otelleri bir nevi öğrenci yurdu ile otel karışımı bir şeydir. Uluslararası öğrencilerin kişisel ev kiralamadan sonra en çok rağbet gösterdiği konaklama yöntemidir. Her öğrenci Oteli’nde  bir yemekhane, bir kütüphane ve ortak yaşam alanı bulunmaktadır. Öğrenci otellerinde kiralar aylık, yıllık ya da otel  yetkilileriyle görüşerek daha farklı periyotlarda  ödenebilmektedir.

Hollanda öğrenci konaklama konusunda uzman desteği almak size artı fayda sağlayacaktır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımız Hollanda’da konaklama ilgili her türlü probleminizi sizin adınıza çözebilir ve sizin için en uygun konaklama şeklini tercih etmenizi sağlayabilirler.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1