İran Posta Kodu

Semtlere, ilçelere göre değişiklik gösteren posta kodlarını adresimizden bulmak çok kolay. İstediğiniz İran şehrini yada semtini yazarak İran posta kodunu sayfamızda en hızlı şekilde bulabilir ve adreslerinizi yazarken posta kodunu da kullanabilirsiniz.

İran'da Eğitim Posta Kodu: 19166

İran Posta Kodu

Güney Batı Asya ülkesi olan Basra körfezi Umman Körfezi, Hazar denizi ile çevrili olan İran posta kodu bu bölgeye dışarıdan gelenler için önemli bir konu oluşturmaktadır. Başkenti Tahran olan İran 32 bölgeden oluşmaktadır. Bu bölgeleri kalabalık şehirler oluşturmaktadır. Özellikle Tehranda bulunan bir kişi hızlı bir gönderiye sahip olabilmek için veya bu bölgeden herhangi bir posta alabilmesi için Tehran için 19166 posta kodunu kullanacaktır.

İran’da bulunan diğer bölgeler posta kodu incelendiğinde Tebriz için posta kodu 51368 olduğu görülmektedir. Aynı şekilde İran’da kalabalık şehirlerden olan Kirmanşah bölgesi 67146 posta kodu ile kodlama sistemine dahil edilmiştir. Yaşadığınız şehrin Kum bölgesi ile bağlantılı olduğunu düşünüyorsanız 37100 posta kodu kullanıldığını bilmelisiniz.

Büyük bölgelerden olan Erdebil İran’ın en kalabalık şehirlerinden olup 56131 ile başlayan posta kodu 56491e kadar devam etmektedir. Bu aradaki rakamlar Erdebil bölgesinde yaşayan halkın ikamet ettiği bölgelere daha hızlı posta gönderisi yapmalarını sağlamaktadır. Gezi amacıyla veya çalışmak maksadıyla bu bölgede bulunanların posta kodu kullanımı için İran’ın uluslararası kısaltma kod ismi olarak IR kullanıldığını da bilmesi gerekir.

İran Posta Kodu Nasıl Öğrenilir Nedir?

İran posta kodu öğrenmek isteyenlerin ilk önce yapmaları gereken İran hakkında kısa bilgi edinmek olacaktır. Bu konuda ortaya çıkacak olan İran posta kodu kod tablosu iran içerisindeki posta ve diğer gönderilerin en hızlı şekilde yerine ulaşmasını sağlayan bir sistem olduğu anlaşılacaktır. Özellikle İran kısaltma kodu kullanılarak daha hızlı bir şekilde iletişim sağlanabilir.

İran Posta Kodu Hatasız Nasıl Yazılır?

En doğru şekilde İran posta kodu yazmak istiyorsanız öncelikle uluslar arsı İran kod kısaltmasının bilinmesi gerekmektedir. Böylelikle Tahran için yazılacak IR 19166 doğru bir yazım şekli olarak posta iletilerine yön verecektir. Bunun yanında Erbil için IR 56131 yazım şekli İran posta kodu hatasız nasıl yazılır sorusuna cevap oluşturacaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1