İran Sigorta İşlemleri

İran sigorta işlemleri çeşitli sigorta acentelerinden gerçekleştirilebilmektedir. Sizin ve sağlığınız için önemli bir durum olduğunda veya cenaze, ölüm durumu söz konusu haline geldiğinde destek alacağınız bir sigorta firması olmasın seyahatiniz boyunca sizler için önemli olacaktır. seyahatiniz boyunca paranızın cebinizde kalmasını sağlayacaktır.

İran'da Eğitim

İran Öğrenci Sigorta İşlemleri

Türkiye ile İran da arasında umuma mahsus hususi ve hizmet diplomatik pasaport sahipleri için 30 gün süre ile vize muafiyeti anlaşması uygulanmaktadır. Sınır kapılarında ibraz etmeniz gerekmesinden dolayı tüm seyahatlerinizde seyahat sağlık sigortası ve davetiye ile birlikte ulaşım, konaklama, rezervasyon dökümlerinizde yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Türkiye’den İran’a ziyaret gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaport sureleri 6 ay olmalı ve pasaportlarında muhakkak bir adet boş sayfa yer almalıdır. İran sigorta işlemleri seyahat sağlık sigortası veya eğitim için giden vatandaşların eğitim sigortası yaptırma zorunluluğu bulunmaktadır. Çünkü sınır kapılarında bu tür belgeleri ibraz etmeniz gerekecektir.

İran Hazar denizi kıyılarında yer alan bir ülkedir ve genellikle iklimi yağışlı ve ılıktır. İç ve doğu bölgelerde yazları oldukça sıcak bir havanın hakim olduğu, kışları ise soğuk ve karasal iklim görülmektedir. Bu ülkede Körfez kıyıları genellikle sıcak ve nemli olur. bölgelerde bu nedenle bu ülkeye farklı bir ülkeden ziyaret ederken yaşayacak olduğunuz sağlık problemlerinin olası bir hale gelebileceğini düşünebilirsiniz. İran da vizesiz gidebileceğiniz ve yalnızca pasaportunuz olması halinde ziyaret gerçekleştirebileceğiniz yerlerden bir tanesi de Şiran’dır. Gezilip görülecek yerler bu ülkeyi ziyaret etme nedeni ise yapmanız gereken sağlık sigortası yaptırmaktır. Seyahat sigortası kapsamında yaptırabileceğiniz bu sigorta ile İran’da sağlığınız ile ilgili yaşayacak olduğunuz tüm problemlerde sigorta firması tarafından masraflarınız karşılanacaktır. İran’da çalışan her vatandaş sosyal sigortalardan yararlanmakta bu sigorta primi ise maaşın yüzde otuzunu kapsamaktadır.

İran sigorta işlemleri çeşitli sigorta acentelerinden gerçekleştirilebilmektedir. Sizin ve sağlığınız için önemli bir durum olduğunda veya cenaze, ölüm durumu söz konusu haline geldiğinde destek alacağınız bir sigorta firması olmasın seyahatiniz boyunca sizler için önemli olacaktır. seyahatiniz boyunca paranızın cebinizde kalmasını sağlayacaktır.

Seyahat sigortası çeşitli şekillerde sağlanmaktadır ve teminat altına aldığı unsurlar bulunmaktadır.

 • Sigortalının tıbbi tedavi teminatı
 • Sigortalının seyahati ve nakli
 • Kişinin devamlı ikametgâha nakli
 • Tıbbi danışmanlık
 • Acil mesaj iletilmesi
 • En sık karşılaşılan durumlardan biri olan bagaj kaybı ve bagajın çalınması
 • Sigortalı cenaze nakli gibi unsurlar seyahat sağlık sigortası teminatı tarafından sağlanır.

İran seyahati ya da eğitiminiz boyunca sağlık ve diğer durumlar için sigorta firmaları ile anlaşma yaparak sorunsuz bir şekilde problemlerinizini çözüme ulaştırılmasına ve yaşayacak olduğunuz olumsuzluklar içinde destek bulabileceğiniz bir sigorta firmasını tercih edebilirsiniz. Sağlık sigortası poliçeniz veya seyahat sigortası poliçeniz yapılan tutara göre bazı özel yükümlülükleri de kapsamaktadır. Ani olarak ortaya çıkabilecek hastalıklar veya kaza, yaralanmalar, böyle bir durumda önemli bir hale gelirken kronik hastalıkları olan kişiler için de riskin yüksek olması nedeniyle talep edilen sigorta ücreti farklı olacaktır. Özellikle İran sigorta işlemleri konusunda sizlerden talep edilen ücretlerin değişmesine neden olacak konular arasında eğitim sigortası ile seyahat sigortası arasındaki fiyat farkıdır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  whatsapp1