İran Telefon Kodu

Bazen sevdiklerinizi sahiplenmek onlarla ilgilenmenizi gerektirir. Talep ettiğiniz ilgiyi birbiriniz ile konuşarak sağlayabilirsiniz. İran telefon kodu hislerinizi daha yoğun yaşamak için sevdiklerinizle iletişim kurmanızı hızlandırmakta ve değerli olduğunuzu hissetmenize yardımcı olmaktadır.

İran'da Eğitim Telefon Kodu: +98

İran Telefon Kodu Nedir?

İran, Umman Körfezi, Basra körfezi ve Hazar Denizi ile arasında kalan bir ülkedir. Özellikle Türkiye ile sınır komşusu olması bu bölgeye işçi akınını artırmaktadır. İran’da petrol yataklarının ve unlu mamüller üretimi yapan işletmelerin çokluğu Türkiye’den çalışmak için gidenlerin gün geçtikçe artmasına neden olmaktadır. Burada çalışan yerleşik olarak kalan yakınlarınız ile İran telefon kodu kullanarak telefon irtibatı kurabilirsiniz.

Genellikle son zamanlarda internet bağlantısı ile iletişim daha kolay hale gelmektedir. Bu konuda Skype, Whatsapp gibi uygulamaları kullanarak hızlı ve ekonomik bağlantı kurabilirsiniz. İran’daki üniversitelerden yararlanmak için Farsça biliyorsanız ülkenin telefon kodunu kullanarak rahatlıkla görüşebilirsiniz.

Yurtdışı telefon kodu büyük önem arz etmektedir. İran’a turist olarak gidenler gitmeden önce ülkenin telefon kodunu kullanarak turizm şirketleri ile bağlantı kurabilir. Gerekli bilgi alışverişini oluşturabilir. Özellikle başkent Tahran‘da bulunan önemli resmi kurum ve kuruluşlarla kod numarası kullanılarak iletişim hızlı ve güvenli bir şekilde kurulur.

İran Telefon Kodu Nedir?

İran telefon kodu çevirilerek uluslararası görüşmelerde +98 rakamı sabit bir şekilde kullanılır. İş amaçlı veya eğitim amaçlı yapılan aramalar genellikle +98 kullanılarak yapılır. Aynı zamanda mobil hatlar üzerinden de 911 ve 913 kod uygulaması yapılarak arama işlemi gerçekleşir. Şehir kodları önüne ilke kodu eklenir.

+98 Nerenin Alan Kodu?

Yabancı ülke kodu ile arama alanlar + 98 nerenin kodu aratmasını çok yapmaktadır. Merak edilen bu sorunun cevabı uluslararası ortamda ülkeler arası telefon irtibatı için kullanılacak +98 İran ülkesini temsil etmektedir. Bunun yanında önemli şehirlerden olan Hemedan 912-952, Kerman 342-392, Horasan 511-585, Mazandaran 111-192, Tahran 221-292, Zencan 242 olarak kodlama sistemine dahil edilmektedir.

Nasıl Öğrenilir?

İran telefon kodları hem yerel hatlarda sabit telefon numaraları aranırken hem de mobil hatlarda uluslararası kod kullanılarak aranabilir. Bu yüzden arama yaparken ‘İran alan kodu kaçtır’ veya ‘nedir’ gibi sorularla internet ortamında Eurostar aracılığıyla gerekli cevaplara ulaşabilirsiniz.

İran vatandaşları tarafından da turistik amaçlı gelmek istedikleri bursa telefon kodu çokça aratılmakta ve merak edilmektedir. Bursa telefon kodu +90 ülke kodu 224 şehir kodu olmak üzere +90224 tür.

Yabancı öğrenciler için de Türkiye telefon alan kodu +90 dır.

Merak edilen diğer ayrıntıları da sizler için derledik.

Türkiye’den ve dünya dan son dakika haberler köşe yazıları magazinden siyasete spordan seyahate bütün konuların tek adresi haber içeriklerini işletim sistemi Android olan bazı uygulamalarda bulabilirsiniz. Bu haber içeriklerinin kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz ve başka yerde yayınlanamaz olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Ülkemizde alan kodu olarak yer alan 242 telefon alan kodunun Antalya şehrinin kodu olduğunu hatırlatalım. İran’a giden öğrencilerimiz ailelerini aradıklarında aileler 98 nerenin alan kodu merakı içinde kalmaktadırlar. Amerika Birleşik Devletlerinin bir eyaleti olan Kuzay Amerika da ülkeye ait bazı şehir telefon kodu game lab yazılımlarında kullanılmaktadır.

 

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1