İran Telefon Kodu

Bazen sevdiklerinizi sahiplenmek onlarla ilgilenmenizi gerektirir. Talep ettiğiniz ilgiyi birbiriniz ile konuşarak sağlayabilirsiniz. İran telefon kodu hislerinizi daha yoğun yaşamak için sevdiklerinizle iletişim kurmanızı hızlandırmakta ve değerli olduğunuzu hissetmenize yardımcı olmaktadır.

İran'da Eğitim Telefon Kodu: +98

İran Telefon Kodu

Güney batı Asya ülkesi olan İran umman körfezi, Basra körfezi, hazar denizi ile çevrelenmiş bir yerleşim birimidir. Özellikle Türkiye ile sınır komşusu olması bu bölgeye işçi akımı hızını artırmaktadır. İran’da petrol yataklarının ve una benzer işletmelerin çokluğu Türkiye’den çalışmak için gidenlerin gün geçtikçe artmasına neden olmaktadır. Burada çalışan yerleşik olarak kalan yakınlarınız ile İran ülke kodu kullanarak telefon irtibatı kurabilirsiniz.

Genellikle son zamanlarda internet bağlantısı ile iletişim daha kolay hale gelmektedir. Bu konuda Skype, Whatsapp gibi uygulamaları kullanarak hızlı ve ekonomik bağlantı kurabilirsiniz. İran’daki üniversitelerden yararlanmak için Farsça biliyorsanız ülke kodunu kullanarak telefonda rahatlıkla görüşebilirsiniz.

Yurtdışı telefon kodu İran için büyük önem arz etmektedir. Ülke dışından buraya turist olarak gelenler gelmeden önce ülke kodunu kullanarak turizm şirketleri ile bağlantı kurabilir, gerekli bilgi alışverişini oluşturabilir. Özellikle başkent Tahranda bulunan önemli resmi kurum ve kuruluşlarla kod numarası kullanılarak iletişim hızlı ve güvenli bir şekilde kurulmaktadır.

İran Telefon Kodu Nedir?

İran telefon kodu çevrilerek uluslararası görüşmelerde +98 rakamı sabit bir şekilde kullanılmaktadır. İş amaçlı veya eğitim amaçlı yapılan aramalar genellikle İran telefon kodu +98 kullanılarak yapılmaktadır. Aynı zamanda mobil hatlar üzerinden de 911 ve 913 kod uygulaması yapılarak arama işlemi gerçekleştirilir. Şehir kodları önüne ilke kodu eklenir.

(+98) Nerenin Kodu?

Uluslararası ortamda ülkeler arası telefon irtibatı için kullanılacak +98 İran ülkesini temsil etmektedir. Bunun yanında önemli şehirlerden olan Hemedan 912-952, Kerman 342-392, Horasan 511-585, Mazandaran 111-192, Tahran 221-292, Zencan 242 olarak kodlama sistemine dahil edilmektedir.

İran Telefon Kodu Nasıl Öğrenilir?

İran telefon kodları hem yerel hatlarda sabit telefon numaraları aranırken hem de mobil hatlarda uluslararası kod kullanılarak yapılacağı için arama yaparken İran telefon kodu kaç veya İran telefon kodu nedir gibi sorularla internet ortamında Eurostar aracılığıyla gerekli cevaplara ulaşabilirsiniz.


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1