Kamboçya'da Tıp Eğitimi

Kamboçya'da üniversite okumak sanılandan çok daha kolay. Eurostar yurt dışı akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sınavsız eğitim alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en fazla tercih edilen alanlarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın.

Kamboçya'da Eğitim

Kamboçya’da Tıp Eğitimi

Kamboçya’da bulunan tıp fakültesi dünyadaki öncü tıp fakülteleri arasındadır. Kamboçya’da tıp okumanın birçok avantajı vardır. Siz de doktor olma hayallerinizi sınav puanlarının engellemesine veya ertelemesine izin vermeden Kamboçya Tıp fakültesine sadece lise diplomanız ile başvurup ucuz maliyetli tıp eğitimi alabilirsiniz.

Tıp Fakültesinden mezun olan kişiler pratisyen hekim ünvanını kazanır. Pratisyen hekimler devlet kuruluşlarında veya özel kuruluşlarda çalışabilirler. Pratisyen hekimlerin operatör doktor olarak ameliyatlarda bulunma hakkı da vardır. Ayrıca tıp fakültesi mezunlarının kendi muayenehanelerini açma imkanları da bulunur.


Kamboçya’da Tıp Fakültesi Eğitimi Eğitim Süresi – Kaç Yıl ?

Kamboçya’da Tıp Fakültesi Lisans programı eğitim süresi 6 yıl sürmektedir. Hazırlık okumak isteyen öğrenciler için bu süre 7 yıl olacaktır. Hekim olma hayali ile Kamboçya Tıp Fakültesine giren öğrenciler için bu süre uzun değildir. Hayallerinize ulaşırken zamanın nasıl aktığını anlamayacaksınız.


Kamboçya’da Tıp Eğitimi Yök Denkliği Var Mı ?

Yurtdışında birçok üniversitenin Tıp Fakültesi eğitimi Yök tarafından tanınmaktadır. Kamboçya’da Tıp Fakültesi Yök denklik bilgilerine Yök’ün web sitesinden ulaşabilirsiniz veya bu konuda Eurostar’dan bilgi alabilirsiniz.


Kamboçya’da Tıp Yök Denklik Sınavı Nedir?

Ülkemizde tıp alanında Lisans eğitimine başvuran adaylar için Seviye Tespit Sınavı yapılmaktadır. Buna benzer olarak yurt dışında tıp eğitimi almak isteyenlere tıp bilgisi seviye tespiti sınavı yapılmaktadır. Diploma denkliği için her yıl Yök tarafından gerçekleştirilen bu sınava girebilirsiniz.


Kamboçya’da Tıp Okuyup Türkiye’de Çalışabilir miyim?

Kamboçya’da tıp eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’de yapılan Tıpta Uzmanlık Sınavında yeterli puanı alarak uzmanlık için tercih yapabilirsiniz. Uzmanlık alanınızda Türkiye’de çalışabilmeniz için herhangi bir engel bulunmamaktadır.


Kamboçya’da Tıp Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Kamboçya’da Tıp eğitimi fiyatları enflasyon oranına göre değişiklik gösterebilir. Enflasyona göre belirlenen harç ücretini ödemeniz gerekir. Tıp Fakültesinde ilk yıl ne kadar ödeme yaptıysanız sonradaki yıllarda aynı miktarda ödeme yapmanız gerekir. Yani her yıl ödemeniz gereken miktar sabittir. Bütçenizi zorlamadan yurtdışında tıp eğitimi almak istiyorsanız Kamboçya tıp fakültesi doğru tercih olabilir.


Kamboçya’da Tıp Eğitimi Sınavsız mümkün mü?

Türkiye’de yapılan sınavlara girme ve belirlenen puanı alma şartları olmadan Kamboçya’da tıp eğitimi alabilirsiniz. Siz de sınavların hayallerinize engel olmasına izin vermek istemiyorsanız Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığına başvurarak bütçenizi zorlamadan tıp eğitimi alma şansını yakalayabilirsiniz.


Kamboçya’da Tıp Okuyan Türk Öğrenci sayısı kaç kişidir?

Her sene onlarca kişi Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığına  Kamboçya’da Tıp okumak için başvuru yapmaktadır. Firmamız aracılığı ile Kamboçya’da Tıp okuyacak kişi sayısı sürekli artmaktadır. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığına başvurarak şuan yurt dışında tıp okuyan öğrencilerimiz ile iletişim kurup onların öneri ve  görüşlerini alıp, tecrübelerinden faydalanabilirsiniz.


Kamboçya’da Tıp Okumak için ne yapmalıyım?

Sayısal derslerde özellikle biyoloji dersinde başarı oranınız yüksekse herhangi bir sınav şartı olmadan sadece lise diplomanız ile başvuru yaparak Kamboçya’da tıp okumayı düşünebilirsiniz.

Soğuk kanlı bir yapıya sahipseniz, güçlü bir belleğiniz varsa, sorunlara pratik çözümler üretebiliyorsanız, analitik düşünme sistemine sahipseniz ve insanlara yardım etmekten mutluluk duyuyorsanız Kamboçya’da tıp okuyabilirsiniz.


Kamboçya’da Tıp Okumanın Avantajları?

Kamboçya Tıp Fakültesini bitirip Türkiye’ye geldiğinizde birçok tıp fakültesi mezunundan önde olduğunuzu göreceksiniz. Kamboçya Tıp Fakültesinden alanında uzman hocalardan modern teknoloji yardımıyla dersler alarak mezun olacaksınız.

Aldığınız eğitim sayesinde dünyadaki sağlık sektörü gelişmelerini takip edebileceksiniz. Kamboçya Tıp Fakültesi mezunu olmanız  Türkiye’de iş bulma konusunda avantaj sağlayacaktır.


Kamboçya’da Tıp bitiren mezunlarınız Var Mı?

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmamızın aracı olması ile  tıp fakültesi eğitimini bitirip mezun olan öğrencilerimizin görüşlerini web sitemizde bulabilirsiniz.

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak şuanda Tıp okuyan öğrencilerimiz ile görüşme imkanı da sağlamaktayız. Bunun için Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığından randevu almanız yeterlidir .


Kamboçya Tıp Eğitimi Bursları – Kamboçya’da Burslu veya ücretsiz Tıp Fakültesi okuyabilir miyim ?

Kamboçya’da burslut tıp eğitimi alabilirsiniz. Ancak burslu Tıp eğitimi almadığınız durumda Kamboçya’da eğitim ücretleri çok fazla olmadığı için bütçeniz zorlanmayacaktır.

Siz de bütçenizi zorlamadan yurtdışında modern teknoloji ile tıp eğitimi almak istiyorsanız Kamboçya tıp fakültesine başvuru yapabilirsiniz. Eurostar eğitim danışmanlığında uzmanlarımız bu konuda size yardımcı olacaktır.


Kamboçya’da Tıp Okuyup Türkiye’de Çalışmak?

Yaz tatillerinde Türkiye’de çalışabilirsiniz. Ayrıca alanınızla ilgili staj da yapabilirsiniz. Kamboçya’da staj için ücret ödenmemektedir. Ancak Türkiye’de bazı firma bünyelerinde staj yaptığınız taktirde ücret alabilirsiniz.


Kamboçya’da Tıp Okumak Şartları

Kamboçya’da Tıp okumak için gerekli şartlar ve sınav sistemi hakkında detaylı bilgi almak için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmamızdan randevu alarak bu konuda yüz yüze ve detaylı bir şekilde bilgi almanız mümkündür.


Kamboçya Tıp Eğitimi Taban Puanları

Kamboçya’da Tıp eğitimi almak için Ösym sınavından herhangi bir taban puan almış olma zorunluluğu bulunmamaktır. Lise mezunu olmanız yeterlidir. Başvuru yapabilmeniz için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı uzmanlarımızdan randevu almanız yeterli olacaktır.


Kamboçya Tıp Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Türkiye’de Ösym’nin yapmış olduğu sınava girerek 180 üzeri puan almanız ve ilk yıl derslerinizden %40 başarı sağlamış olmanız Türkiye’ye tıp eğitimi için yatay geçiş yapabilmenizin gerekli ve yeterli koşuludur.


Kamboçya’da tıp Okumak İçin Gerekenler Ve Başvuru Tarihleri

Kamboçya’da tıp okumak için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığına başvurmanız yeterlidir. Kayıt işlemleri için uzmanlarımız yardımcı olacaktır. Kamboçya tıp fakültesinden kabul belgeniz geldiğinde uzmanlarımız size belgenizi teslim edecektir. Her sene Mayıs ayının 15 inden itibaren başvurular başlamaktadır.


Kamboçya’da Tıp Okumak İstiyorum

Alanında uzman hekim olma hayallerinize Ösym sınavlarının engel olmasına veya hayallerinizi ertelemesine izin vermek zorunda değilsiniz. Herhangi bir taban puanı olmadan sadece lise diplomanız ile Kamboçya’da tıp fakültesi okuma şansına sahip olabilirsiniz.

Kamboçya’da tıp eğitimi aldığınızda bu eğitimin 6 yıl süreceğini unutmamanız gerekir. Soğuk kanlı, yardımsever ve güçlü bir benlik yapısına sahip kişiler Kamboçya’da tıp okumak için başvuruda bulunabilirler.


Kamboçya’da Tıp Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı mı?

Tıp okuma hayalinizi sınavların engellemesine izin vermeyin. Aşırı masraf yapmadan sadece lise diplomanız ile Kamboçya’da tıp fakültesi okuma imkanına sahipsiniz. Yurtdışında tıp okumanın birçok faydası bulunmaktadır. Kamboçya tıp fakültesini bitirip Türkiye’ye döndüğünüzde rakiplerinizden ne kadar önde olduğunuzu göreceksiniz. Kamboçya tıp fakültesini bitirdikten sonra Türkiye’ye dönmek istemezseniz orada da iyi iş imkanlarına sahip olacaksınız.


Kamboçya’da tıp Okumak Zor mu?

Kamboçya tıp eğitimi konusunda modern imkanlara sahiptir. Kamboçya tıp fakültesinde bulunan hocalar alanında uzman eğitimcilerdir. Gelişmiş teknolojilerle alanında uzman hocalardan eğitim aldığınız için zorlanmayacaksınız.   Kamboçya tıp fakültesinde gelişmiş imkanlarla ucuz maliyete tıp eğitimi alma şansına sahipsiniz.


Kamboçya’da Tıp Fakültesi Türkçe Eğitim Veriyor mu?

Alanında uzman bir hekim olabilmek için dünyadaki gelişmeleri takip ediyor ve global dili biliyor olmanız gerekir. Dünyadaki öncü tıp fakültelerinden olan Kamboçya Tıp fakülteleri bu felsefe ile yola çıkmıştır. Kamboçya üniversiteleri tıp fakültesinden İngilizce eğitim alarak mezun olduğunuzda rakiplerinizden önde olduğunuzu göreceksiniz bu durum sizi iş hayatında bir adım önde tutacaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1