Kamboçya Öğrenci Konaklama

Eğitim ve kariyer kararı veren tüm öğrenciler konaklama merkezlerini de merak etmektedirler. Kamboçya öğrenci konaklama fırsatını en lüks ve en ideal şekilde sağlıyor.

Kamboçya'da Eğitim

Kamboçya Öğrenci Yurtları ve Konaklama

Kamboçya’nın resmi adı Kamboçya Krallığıdır. Eskiden Khmer İmparatorluğu adıyla da bilinen Kamboçya Güneydoğu Asya’da bulunmaktadır. Ülke 181,035 km²’lik bir yüzölçümüne sahiptir. Kamboçya doğuda Vietnam ile komşudur. Başkenti Phnom Penh’dir. Para birimi ise Kamboçya Rieli’dir. Kamboçya’da resmi dil Kmerce’dir. Bayon, Angkor VatTa ProhmTonlé Sap Kamboçya’nın en önemli turistik yerleridir.

Kamboçya Türkiye’ye göre daha ucuz bir ülkedir. Yani Türkiye’de ki ile benzer standartlarda bir hayatı Kamboçya size çok daha ucuza sunmaktadır. Dolayısıyla Kamboçya’da eğitim masrafları Türkiye’de olduğundan çok daha az olmaktadır. Eğitim için Kamboçya üniversitelerini tercih etmeyi düşünen yabancı öğrenciler için Kamboçya öğrenci konaklama fiyatları çok caziptir.

Kamboçya üniversiteleri ülke dışından gelen öğrenciler için kendi bünyelerinde yurtlar bulundurmaktadır. Bu yurtlarla ilgili tüm sorumluluk ve yönetim üniversitelerdedir. Yurtlarda tercihe bağlı olarak en az iki kişilik olmak üzere 2-4 ve 6 kişilik odalar mevcuttur. Odalar da tv, duş, buz dolabı, çalışma masası gibi imkanlar standart olarak sunulmaktadır. Yurtlar da bir kütüphane bulunmakta, 24 saat ücretsiz ve sınırsız internet hizmeti de verilmektedir. Günde 3 öğün yemeğin de verildiği üniversite yurtlarında tüm hizmetler tek başlık altında aylık olarak tahsil edilmektedir. Yani yurtta konaklayan öğrenci aylık yurt ücreti haricinde hiçbir ödeme yapmamaktadır.

Kamboçya öğrenci konaklama  elbette sadece üniversite yurtlarıyla sınırlı değil elbette. Üniversite yakınlarında faaliyet göstermekte olan özel yurtlarda bulunmaktadır. Fakat uluslararası öğrencilerin tercihi genelde üniversite yurtları olmaktadır. Çünkü üniversite yurtlarının imkanları daha iyi olduğu gibi fiyat bakımından da özel yurtlara göre daha avantajlı bir konumdadır.

Üniversite ve özel yurtların haricinde Kamboçya öğrenci konaklama alternatiflerinden biri de kiralık stüdyo dairelerdir. Kamboçya’da uluslararası öğrencilerin üniversite yurtlarından sonra en çok tercih ettiği konaklama şekli bireysel olarak stüdyo daire kiralamaktır. Kamboçya’da uluslararası bir öğrenci rahatlıkla bir stüdyo daire kiralayabilmektedir. Stüdyo daireler metrekare olarak büyük olmadıklarından fiyatları oldukça makuldür. Kalabalık ortamlarda konaklamayı sevmeyen öğrenciler bu şekilde bir konaklamayı tercih etmektedirler. Fakat bu tarz bir konaklama tercih edilmesi halinde elektrik, su, internet ve yemek gibi masraflar tamamen öğrencinin üzerine kalmaktadır ve bunun ne kadar bir maliyet oluşturacağı tamamen öğrencinin yaşam tarzına bağlı olacağı ortadadır. Eğer sınırlı bir bütçeniz varsa bireysel olarak stüdyo daire kiralamak çok mantıklı olmayabilir. Çünkü değişken masraflar yüzünden ekonominiz bozulabilir.

Her halükarda yurtta kalmayı istemiyorsanız ve sınırlı bir bütçeniz varsa birkaç arkadaş edinerek birlikte daire kiralamak bir çözüm olabilmektedir. Bu sayede kira ve sair giderleriniz arkadaşlarınızla paylaşacağınızdan azalmış olacaktır. Hatta yurtta kalmaktan daha da avantajlı hale gelebilecektir.

Kamboçya öğrenci konaklama  ile ilgili uzman desteği ve yol gösterici bir rehberin yardımına başvurmak sayesinde size en uygun konaklama şeklini kolaylıkla seçebilirsiniz. Dilerseniz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı görevlilerimiz size gerekli rehberliği sunacaklardır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1