Kanada Posta Kodu

Kanada posta kodu ile postalarınız uzun sürede değil çok daha kısa sürede ulaşabilir. Artık uzun süren evrakların ulaşmasını daha kısa sürede tamamlamak için Kanada posta kodunu kullanabilirsiniz. Yurtdışında bulunan resmi dairelerle yazışırken Kanada posta koduna ihtiyaç duyabilirsiniz.

Kanada'da Eğitim Posta Kodu: K0A 1B0

Kanada Posta Kodu

En büyük hayalinizi sonunda gerçekleştirdiniz ve yurtdışında yaşamaya mı başladınız? Ya da hep düşlediğiniz o okula girmeyi mi becerdiniz? Ya da hep gitmek istediğiniz o ülkede tatil mi yapıyorsunuz? Ve bu tatil normalden biraz uzun mu sürecek? Ve Kanada’da yani o hep hayal ettiğiniz ülkedesiniz artık ancak aileniz size bir paket yollamak istiyor fakat adresinizle gittiklerinde kargo firması sadece adresle gönderim yapamayacaklarını aynı zamanda posta kodu ihtiyaç duyduklarını söylüyor ancak siz posta kodunuza dair herhangi bir şey bilmiyorsunuz değil mi? Sorunuzu cevabı evetse size yardımcı olmak isteriz. Kanada posta kodu nedir diye bakacak olursak eğer Kanada posta kodunuzu doğru şekilde öğrenmeniz için bazı bilgilerinize sahip olmanız gerekmektedir.

Öncelikle hangi bölgede ve buna bağlı şehirde yaşıyorsunuz bunu bilmelisiniz. Eğer bunları biliyorsanız Kanada posta kodlarını 6 haneli olduğunu ayrıca bilmeniz gerektiğini söyleyelim. Bu kodlar 6 hanelidir ilk 3 hanenin sonunda bir boşluk bırakılır ve kalan 3 hane yazılır. Arada boşluk bırakmadığınız takdirde sorun yaşama ihtimaliniz yüksektir.

Kanada Posta Kodunu Öğrenme Yolları Nelerdir?

Kanada posta kodunu öğrenmeniz için ilk önemli etken bulunduğunuz eyalettir. Kanada sırasıyla Britanya Kolombiyası, Alberta, Ontario, Quebec, Nova Scotia, Manitoba, New Brunswick, New Foundland, Prince Edward Island, Saskatchewan, Northwest Territory, Nunavut, Yukon Territory eyaletlerinde oluşmaktadır.

Eğer bulduğunuz eyaleti biliyorsanız ve sıra şehre gelir. Bu 2 bilgiden sonra 6 haneli bu posta koduna doğru şekilde ulaşmak çok kolaydır.

Kanada Posta Kodu Nasıl Doğru Yazılır?

Kanada posta kodu 6 hanelidir. Bulunan eyalet ve şehir bu kodun nasıl yazıldığını etkiler. İlk 3 hane ile son üç hane arasında bir boşluk bırakılır. İlk 3 hane sırasıyla harf- rakam- harf, ikinci 3 hane ise sırasıyla rakam- harf- rakam olarak düzenlenmiştir.

Eğer yukarıdaki bilgilere sahipseniz Kanada posta kodunu bulmak çok kolaydır. Yine de yardım almak isterseniz alanında uzman kişilerden oluşan Eurostar markasına ait web sitesine bilgisayarınız üzerinden giriş yaparak da bilgi alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1