Kolombiya Posta Kodu

Kolombiya posta kodu ile kolay haberleşme ve kolay iletişim sağlamak mümkün olacak. Özellikle Kolombiya’ya ticari evraklar göndermenizde gerekecek posta kodları büyük bir önem taşımaktadır. Kolombiya posta kodunu bilmenizin önemi büyüktür.

Kolombiya'da Eğitim Posta Kodu: 110121

Kolombiya Posta Kodu

Kolombiya’da dil eğitimi, üniversite eğitimi almak için bulunuyorsanız ya da oturma izniniz yeni çıktıysanız ve kendinize bir ev kiraladıysanız resmi ve günlük işlerinizi halletmek, dilediğiniz evrakları ve paketleri kargolamak veya kargo almak için bulunduğunuz semte ait adrese ihtiyacınız vardır. Adresinizin sokak, cadde, apartman ve daire bilgilerine çok kolay ulaşsanız da size ait posta koduna ulaşmak her zaman kolay olamamaktadır. Bu bilgileri en doğru biçimde öğrenebilmeniz için bulduğunuz bölgenin, şehrin ve semtin tam bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Kolombiya posta kodu bilgisi ile ilgili araştırma yapmadan önce bu bilgilere sahip olmanız doğru olacaktır.

Kolombiya posta kodları 6 hanelidir ve tamamen bitişik yazılıdır. Bulunduğunuz yere ait bölge, şehir ve semtin bilgisine sahip olduysanız eğer evinize ait posta koduna size en yakın postaneden, yetkili kurumlardan ya da internet üzerinden ilgili sitelerden ulaşabilirsiniz. Eğer posta kodunuza ulaştıktan sonra size kargo yapacak kişilere posta kodunuzun da olduğu tam adresi verirseniz kargonuz size kolaylıkla ve herhangi bir zarar almadan ulaşacaktır.

Kolombiya Posta Kodu Nedir ve Nasıl Öğrenilir?

Adresinize ait posta kodu hariç tüm bilgelere sahipseniz, semtinize ait posta kodunu bulmak çok basit olacaktır. Bu ülkede kullanılan 6 hanelidir. Örneğin El Encanto şehrinde kullanılan posta kodları 913010- 913017- 913018- 913019 vb. şeklindedir. Bu bilgilere postane veya resmi makamlar yoluyla sahip olduktan sonra tüm resmi işlerinizi ve gönderilerinizle ilgili işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kolombiya Posta Kodu Doğru Yazımı Nasıldır?

Kolombiya posta kodunu doğru şekilde yazmak çok kolaydır. Toplam 6 haneden oluşur. Bu haneler arasında boşluk olmadan posta kodu yazılmalıdır aksi takdirde kargonuzun size ulaşmaması gibi sorunlar yaşama ihtimaliniz yüksektir. Adresinizdeki posta harici bilgilere sahip olduktan sonra en yakın postaneden, resmi makamlar veya internet üzerinden posta koduna ulaşabilirsiniz. Ancak bu yerleri güvenilir bulmazsanız Eurostar firmasına ait siteden doğru bilgiye ulaşacağınıza emin olabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1