Kostarika Posta Kodu

Kostarika’da yaşayan vatandaşlarımıza ulaşmanın kolaylığını sağlamak amacıyla Kostarika posta kodu kullanılmaktadır. Yeniliklere geçiş yapan ülkede eğitim gören gençlere göndermek istediklerinizin adres kısmına ülke ve bölge Kostarika posta kodunu da mutlaka yazmalısınız.

Kostarika'da Eğitim Posta Kodu: 10101

Kostarika Posta Kodu

Eğer Kostarika’da yeni yaşamaya başlayan biriyseniz günlük hayatınızda sorun yaşamamak adına adresinizi doğru olarak bilmeniz zaman zaman hayat kurtaracak kadar önem taşır. Aksi takdirde kargonuzun size ulaşmaması gibi sorunlar yaşama ihtimaliniz çok yüksektir. Özellikle uluslararası kargo alacaksanız posta kodunuzu bilmek kargonuzu teslim alabilmek adına çok gereklidir. Kostarika’da yaşarken kullanmanız gereken posta kodunuzun doğru biçimde öğrenmek için oturduğunuz yerin il, kanton ve semt bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.

Kostarika ülkesinde kullanılan posta kodları 6 hanelidir, bitişik yazılır ve 10101- 70605 arasında devam eder. Kostarika 7 il ve 81 kanton şeklinde ayrılmıştır. Kostrika’nın illeri; San Jose, Alajuela, Limon, Cartago, Heredia, Puntarenas ve Guanacaste’dir. San Jose aynı zamanda Kostarika’nın başkentidir. Örneğin Provincia de Limón ilindeki Pocora kantonunun posta kodu 70603’tür. Verilen bu bilgilere uygun olarak posta kodunuzu öğrendikten sonra artık gönül rahatlığıyla gerekli olduğunda 2. ve 3. kişilere iletebilirsiniz. Bundan sonraki süreçte ailenizden biri size bir paket göndermek isterse posta kodunun da olduğu adresinizi bu kişiye verdiğiniz takdirde size yollanacak kargoya kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Kostarika Posta Kodu Nasıl Öğrenilir?

Kostarika posta kodunun oturduğunuz semte ait doğru halini öğrenmek için bulunduğunuz semtin bağlı bulunduğu ili ve kantonu bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgilere sahip olduktan sonra size en yakın yetkili makama giderek posta kodunuza ait bilgilere ulaşabilirsiniz. Böylelikle sorun yaşamadan kullanabileceğiniz post kodu eklenmiş tam adrese ulaşabilirsiniz.

Kostarika Posta Kodu Nasıl Doğru Yazılır?

Kostarika posta kodunu doğru yazmanız için gerekli bilgiler oturduğunuz semte ait il ve kanton bilgisidir. Bunlara sahip olduktan sonra ilgili makamlardan doğru posta kodunuza ulaşmak son derece kolaydır. Eğer aklınızda hata yapacağınıza dair bir korku varsa alanında uzman bir ekibe sahip Eurostar’ın web sitesinden doğru posta kodunuza dair bilgi alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1