Kostarika Öğrenci Konaklama

Kampüslere yakın mesafede Kostarika öğrenci konaklama merkezleri oluşturmaktadır. Hangi üniversiteyi tercih ediyorsanız edin merkezi konaklama merkezleri ile sizlere sosyo-kültürel açıdan da faaliyet kolaylığı sağlamaktadır.

Kostarika'da Eğitim

Kostarika Öğrenci Yurtları ve Konaklama

İspanyolca dilinde zengin sakil anlamına gelmekte olan Kosta Rika, Orta Amerika da yer alır. Başkenti San Jose, para birimi Kosta Rika Kolonu’dur. Yaklaşık olarak 5 milyon nüfusu barındıran Kosta Rika’nın uluslararası telefon kodu ise +506’dır.

Kosta Rika gittiğiniz takdirde ayrılmak istemeyeceğiniz kadar güzel ve mutlu bir ülkedir. Öyle ki Merkezi İngiltere’de bulunan Yeni Ekonomiler Vakfının düzenli olarak her sene açıkladığı Mutlu Gezegen Endeksine göre 2018 yılında, daha önceki yıllarda olduğu gibi bir kez daha dünyanın en mutlu ülkesi seçildi.

Kosta Rika da ki insanlar öylesine mutlu ve hayata pozitif bakan insanlar ki tabiri yerindeyse kafalarına hiçbir şeyi takmıyorlar ve sağlıklarına zararlı dokunabilecek her türlü engeli ne pahasına olursa olsun ortadan kaldırıyorlar. Ülkenin enerji kaynakları her geçen yıl yenilenebilir enerjiye dönüştürülmektedir. Çok yakın bir gelecekte bunun %100’e ulaşmasını ümit etmektedirler. Kosta Rika bir Avrupa ülkesi olmamasına rağmen çok refah ve güvenli bir ülkedir. Kosta Rika hiçbir komşu ülkesi ile arasında bir tehdit bulunmamaktadır. Bu nedenle Kosta Rika’nın bir ordusu yoktur, tankları, tüfekleri, askeri helikopterleri ya da savaş uçakları bulunmaz. Tarımı, doğayı, temiz su kaynaklarını çok seven ve onları muhafaza eden bir bilince sahip olan Kosta Rikalılar uzun yaşama konusunda da dünyanın önde gelen ülkelerinden bir tanesidir. Ülkede çok sayıda 100 yaşını aşmış insan bulunmaktadır.

Bu kadar bilinçli bir halka sahip olan Kosta Rika’nın eğitime değer vermemesi elbette düşünülemez.  Kosta Rika bir devlet politikası olarak başta Kosta Rika öğrenci konaklama olmak üzere eğitimi her alanda desteklemektedir. Çok az bir nüfusa sahip olan ülke dünya beyinlerinin kendi ülkelerinde eğitim almaları için zaten birçok açıdan çok cazip olan ülkelerini daha da cazip hale getirecek fırsatlar sunmaktadır.  Bu yazımızda bu fırsatlardan biri olan Kosta Rika öğrenci konaklama imkânlarına Aklınızda bir fikir oluşması amacıyla kısaca vermeye çalışacağız.

Öncelikle şunu ifade etmek gerekir ki Kosta Rika’da eğitim almak için gelmiş uluslararası bir öğrenci iseniz sizi bekleyen bir tek yasal engel dahi bulamazsınız. Kosta Rika’nın yerli  öğrencileri hangi haklardan faydalanabiliyorsa uluslararası öğrenciler de aynı haklardan aynı şekilde faydalanabilmektedirler.  Hatta bazı durumlarda uluslararası öğrencilere tanınan hakların daha fazla olduğu da söylenebilir.

Kosta Rika’da bir üniversite ile görüşüp üniversitenin programlarından birini tercih etmeniz ile birlikte üniversite size ilk olarak  Kosta Rika öğrenci konaklama konusunda üniversiteden bir talebiniz bulunup bulunmadığını soracaktır. Eğer Kosta Rika’da konaklama konusunda başka bir düşünceniz yok ise size üniversite yurdunda bir yer ayarlayacaktır.

Yurt bana göre değil diyenlerdenseniz Kosta Rika öğrenci konaklama için üniversite çevresinde öğrencilere kiralanmak üzere özel olarak düzenlenmiş stüdyo daireler de bulabilirsiniz. Bu stüdyo daireler tek kişi kiralama bileceği bir gibi iki ya da üç kişi birlikte de kiralayabilmektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1