İspanyolca Üniversite Okumak

Küba'da üniversite okumak sanılandan çok daha kolay. Eurostar yurt dışı akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sınavsız eğitim alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en fazla tercih edilen alanlarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın.

Küba'da Eğitim

Küba’da Üniversite Okumak

Fidel Castro’nun ölüm haberi çıktığından beri birçok insan Küba’daki yaşam hakkında sorular soruyor. En büyük endişelerden biri eğitim sistemiyle ilgili. Çocuklar üniversiteye gidebilecek mi? İstedikleri konuları çalışabilecekler mi? Arkadaş edinmek veya sosyalleşmek zor olur mu? İnternetiniz ve bilgisayarınız olur mu?

Küba’daki eğitim sistemi zorludur, ancak eğitiminizi tamamladığınızda çok ödüllendiricidir. Öğrenciler eğitimlerine genellikle altı yaşında anaokulunda başlarlar. Ayrıca üç ila altı yaş arasındakiler için anaokulu ve ilkokullar da bulunmaktadır. Bir sonraki aşama, meslek kursları, spor ve akademik dersleri içeren ortaokuldur. Öğrenciler genellikle orta öğretimlerini bir final sınavına girerek tamamlarlar. Oradan, zamanlarını üniversitede nasıl geçirecekleri onlara kalmış.

Küba’da yaşamanın maliyeti diğer ülkelere göre çok ucuz—öğrencilerin eğitimleri sırasında sadece yiyecek ve barınma için yeterli paraya ihtiyacı var. Üniversite kafeteryalarında yemek yemek ücretsizdir, ancak restoranlarda yemek yemek ve paket servis siparişi vermek ücretlidir. Ancak öğrenciler yarı zamanlı işlerde çalışarak veya yerel topluluklar için gönüllü işler yaparak ekstra para kazanabilirler. Ayrıca, komünist hükümeti sayesinde Küba’da öğrenci kredisi veya hibesi bulunmadığını da belirtmekte fayda var.

Tarihinin çoğu için çok pahalı olmasına rağmen, Havana son zamanlarda yabancı yatırım şirketlerinin ekonomik iyileştirmeleri sayesinde öğrenciler için daha uygun fiyatlı hale geldi. Airbnb ve Expedia gibi. Öğrenciler, özel yurtlar yerine ev sahibi ailelerle veya üniversite yurtlarında yaşayarak da ucuz konaklama bulabilirler. Öğrencilerin üniversitede geçirdikleri süre boyunca sosyalleşebilecekleri pek çok yer vardır. Üniversitelerin işlettiği barlar, öğrencilerin o gece daha sonra eve gitmeden önce diğer öğrencilerle tanışıp birlikte sosyalleşebilecekleri popüler yerlerdir. Alternatif olarak, herhangi bir davranış veya dil kısıtlaması olmaksızın herkesin takılabileceği parklar veya plazalar vardır.

Küba’da okumak ilk bakışta zor gibi görünse de, aslında orada bir eğitim almak, öğrencilere sağladıkları tüm ücretsiz şeyleri hesaba kattığınızda oldukça kolay ve ödüllendirici olabilir! Kübalı öğrenciler, üniversitelerdeki ücretsiz yemek ve internet erişiminin yanı sıra, ülke genelindeki üniversite yerlerinde bulunan rahat sosyal atmosfer nedeniyle, okurken arkadaş edinmekte çok az zorluk çekiyorlar. Her şey düşünüldüğünde, Küba’da okumak, tuhaflıklarına katlanmak istediğiniz sürece başka bir yerde okumaktan çok farklı görünmeyebilir!

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1