Küba Sigorta İşlemleri

Küba'yı bilmeyen ya da duymayan herhalde yoktur. Küba, Karayipler coğrafyasında yer alan, büyük bir ada ve çevresinde takım adalardan oluşmaktadır. Başkenti ise Havana'dır. Ülke sosyalist temelinde kendine has bir sistemle idare edilmektedir.

Küba'da Eğitim

Küba Öğrenci Sigorta İşlemleri

Küba’yı bilmeyen ya da duymayan herhalde yoktur. Küba, Karayipler coğrafyasında yer alan, büyük bir ada ve çevresinde takım adalardan oluşmaktadır. Başkenti ise Havana’dır. Ülke sosyalist temelinde kendine has bir sistemle idare edilmektedir. Bu uygulama geçmişte katı olsa da, günümüzde turizm ve ticaret açısından, çok daha esnek uygulamalar söz konusudur. Küba ile ülkemiz arasında her zaman yakın ilişkiler oldu demek yanlış olmaz. Bu güzel ve konum itibariyle son derece önemi olan ülkede, bir öğrenci olarak da bulunabilirsiniz. Neden olmasın? Küba Üniversiteleri kaliteli ve kendine özgü eğitimleri ile öne çıkmaktadır. Lisans eğitim seçenekleri, yüksek lisans ve doktora eğitimleri bakımından ülkenin eğitim seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, en yerinde seçenekleri, doğru destek ve hizmetleri sizlere sunmaktayız.

Eurostar İle Küba Vizesi ve Sigorta İşlemleri:

Öğrenci danışmanlarımızda, Küba’da eğitim ve yaşam, konaklama, giderler gibi tüm bilgileri alacaksınız. Bu ülkede eğitim yaptıktan sonra, size çok geniş olanaklar sunan Amerika Kıtası’nda kariyer imkanlarını değerlendirebilirsiniz. Uzun mesafe sizi ürkütmesin, uçuşlar sağlıklı ve düzenlidir. Öğrenci vizesi almalısınız ve vize almak için eklemeniz, hazırlamanız gereken belgeler bulunmaktadır. Pasaport, fotoğraflar, vize talepli başvuru formu, aile ve öğrencinin gelir durumuna ilişkin banka hesap özetleri, araç ile taşınmaz kayıtları, ailenin çalışması halinde bordro bilgileri, eğitim bilgileri olarak diploma ya da öğrenci belgesi, kabul eden üniversiteden ya da eğitim kurumundan alınan kabul belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, evli öğrencilerin evlilik cüzdanları, 18 yaşından küçükler için aileden alınan izin belgesi hazırlanmalıdır.

Küba sigorta işlemleri bakımından yapılması gereken ve zorunlu vize evrakları arasına eklenmesi gereken detaylar bulunmaktadır. Yurtdışına çıkan herkesin yaptırmasının uygun olduğu, yurtdışı seyahat sağlık sigortasını, Küba vize işlemleri için de yaptırmanız gerekmektedir. Bu sigorta ile ülkeye giriş yapmanızdan itibaren sigortanız geçerli olacaktır. En az 30.000 EURO ‘luk seyahat sigortası düzenletebilirsiniz. Bu kapsamda bir sağlık sigortası, ayakta tedavi ile hastanede yatarak tedavi hizmeti alabilirsiniz. Öte yandan, sigortalı olarak bir kurumdan diğer kuruma nakli gibi temel ve donanımlı yapılması gereken, elbette masraf açısından size yük olabilecek sağlık giderlerinin de karşılanması sigorta sayesinde mümkün olacaktır.

Küba sigorta işlemleri ülkemizde, vize başvurusu yapılmadan ve vize evraklarına da eklenerek yapılmalıdır. Poliçe üzerinde, kimlik bilgileri, eğitim nedeniyle gidiş ve uluslararası alanda geçerli olduğu şeklinde bilgilerin yer alması önem taşımaktadır. Bu nedenle, danışmanlarımızdan gerekli desteği alarak, sağlık sigortası poliçesi hazırlanırken dikkat edilmesi önem taşımaktadır. Küba sigorta işlemleri ile ülkede sağlık hizmetlerinden sorun yaşamadan yararlanabilirsiniz. Öğrenci olarak oturma izni aldıktan sonra, çok daha köklü ve donanımlı şekilde sağlık hizmetlerinden vatandaşlar ile aynı şekilde yararlanabilirsiniz. Küba sigorta işlemleri ile sorun yaşamayacaksınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1