Meksika Posta Kodu

Meksika posta kodunu etkileyen sebepler arasında şehirlerin büyüklüğü de yer almaktadır. Meksika adres bilgilerinizi girerken öncelikle Meksika posta kodunun bağlı olduğu adresin hangi bölgede bulunduğunu bilmeniz gerekmektedir. Kargolarınızı göndereceğiniz kişiye Meksika posta kodu ile iletebilirsiniz.

Meksika'da Eğitim Posta Kodu: 00810

Meksika Posta Kodu

ABD’ye yakın olması, kıtanın gelişmiş ülkelerinden biri olması ile dikkat çeken Meksika, turizm amaçlı seyahatlerin yanında, eğitim almak  isteyen gençlerimiz için de avantajlı bir ülke haline gelmiştir. Ülke üniversitelerine bir sınav şartı olmadan kabul edilebilirsiniz. Bu şekilde, seçkin eğitim kurumlarında eğitim alabilirsiniz. Meksika ülkemizden uzak konumda olan bir ülkedir ve burada bulunan öğrencilerimiz de sıkça ülkelerinden gönderileri alırlar. Eğitiminizle ilgili bir belge, ailenizin ya da yakınlarınızın gönderecekleri eşyalar ya da belgeler gibi birçok postayı alma durumunuz olacaktır. Siz de gönderiler yapabilirsiniz. Bu nedenle, gönderimlerinizin eksiksiz olması için Meksika posta kodunu bilmek önemlidir.

Meksika birçok bölgeye ayrılmıştır ve idare bu şekilde yapılmaktadır. Campece, Baja California ve Baja California Sur, Colima, Chiapas, Durango, Veracruz, Yucatan, Zacatecas, Sonora, San Luis Potosi, Morelos ve diğer  birçok bölge bulunmaktadır. Bölgelerin içinde ise kentler ve ilçeler yerel yönetimlerin bir parçasıdır.

Meksika Posta Kodu Nasıl Öğrenilir Nedir?

Meksika posta kodu 00810 olarak belirlenmiştir. Bu uluslararası ülke posta kodu olup, bir de her adresin bağlı olduğu şehre göre değişen posta kodları bulunmaktadır. Gönderi yaparken ve alırken bu kodun da girilmesi gerekir. Posta kodları hakkında detayları almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı internet sitemizden her zaman yardım ve bilgi alabilirsiniz. Resmi ve özel kurumlara adres bilgilerinizi verirken de posta kodunuzu eklemeyi unutmamalısınız.

Meksika Posta Kodu Hatasız Nasıl Yazılır?

Meksika posta kodu olan 00810 yazıldıktan sonra, adresinize göre yerel posta kodunuzu da eklemeyi ihmal etmemelisiniz. Yurtdışında yaşana ve eğitim alan gençlerimizin mutlaka, hem geçmişte eğitim aldıkları kurumlardan, hem de ailelerinden ve yakınlarından gönderiler almaları kaçınılmazdır. Posta kodunuzu doğru girin ve gönderileriniz kaybolmasın.


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1