Meksika Sigorta İşlemleri

Meksika, Kuzey Amerika kıtasında, öğrencilerimizin eğitim alabilecekleri ülkelerden biridir. Meksika sınırları içinde, hem kamuya ait, hem de özel üniversitelerin olduğunu belirtelim. Öğrencilerimiz bu ülkede eğitim seçeneklerini değerlendirebilirler.

Meksika'da Eğitim

Meksika Öğrenci Sigorta İşlemleri

Meksika, Kuzey Amerika kıtasında, öğrencilerimizin eğitim alabilecekleri ülkelerden biridir. Meksika sınırları içinde, hem kamuya ait, hem de özel üniversitelerin olduğunu belirtelim. Öğrencilerimiz bu ülkede eğitim seçeneklerini değerlendirebilirler. Meksika, ekonomik anlamda ABD üniversitelerinden çok daha uygun eğitim ve yaşam şartlarını ve rakamlarını sizlere sunmaktadır. Kalitesi gideren yükselen üniversitelerde, çok daha uygun rakamlarla eğitim alabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, en kaliteli ve avantajlı Meksika Üniversiteleri ile ülkede yaşam detayları noktasına bilgileri alabilirsiniz.

Meksika’da üniversite bünyesinde eğitim almak isteyen öğrencilerimizin öğrenci vizesi alması gerekmektedir. Bunun da belgeleri ve kuralları bulunmaktadır. Öğrencilerin 180 gün eğitim süresinde alacakları vizeler, kısa öğrenci vizeleridir. Bunun üzerinde süreler için de uzun süreli öğrenci vizesi alınması gerekmektedir. Öğrencilerimizin, eğitimin başlamasından önce 30 gün önceden vizenin alınması lazımdır ve bu sürenin dikkate alınması önem taşır. Bir başka deyişle, vize işlemlerinin ülkede eğitiminizin başlamasından 30 gün önce tamamlanmış olması gerekmektedir.

Eurostar İle Vize ve Sigorta İşlemleri:

Meksika öğrenci vizesi almak için, seyahat tarihinden başlayacak şekilde, minimum 6 ay geçerli olacak şekilde düzenlene pasaport, Ülkede eğitim göreceğiniz okuldan alınan kabul mektubu, anne baba ile öğrencimizin banka hesapları, taşınmaz kayıtları ve araç kayıtlarına ilişkin mal beyanlarını gösteren dökümler, bordro örnekleri, biyometrik fotoğraf eklenmelidir. Başvuruların bizzat, internet üzerinden değil, kişinin ya da temsilcisinin eliyle yapılması gerekmektedir. İnternet üzerinden başvurular kabul edilmez.

Meksika öğrenci vizesi alırken, seyahat sağlık sigortanızın yapılması da çok önemlidir. Meksika sigorta işlemleri bakımından, kesinlikle sağlık sigortanızı yaptırmalısınız. Bu sigorta seyahat süresince, yani ülkede kalma durumunuzu kapsar şekilde düzenlenmektedir. Meksika sigorta işlemleri olarak, en az 30.000 EURO bedelinde olarak, sağlık sigortalarınızı yaptırabilirsiniz. Bu işlemler için öğrenci danışmanlarımızdan hizmet alabilirsiniz. Sigorta sayesinde, bu ülkede zorlanmadan sağlık hizmetlerinden yararlanacaksınız. Hem özel hastanelerde, hem de kamu kurumlarında tedavilerinizi sigorta güvencesinde alabileceksiniz. Öte yandan, ülkeye giriş yapmanızdan sonra, Dışişleri Bakanlığı bünyesinde, oturum izni alma durumunuz söz konusu olacaktır. Bu süreçten sonra, sağlım sigortanız bakımından çok daha uygun rakamlarla poliçelerinizi yapabilirsiniz.

Meksika sigorta işlemleri noktasında, sağlık hizmetlerinden sigorta teminatında yararlanmak son derece önemlidir. Yabancı bir ülkede, iklim, yaşam şartları, sıcaklıklar, nem oranı elbette farklıdır. Bu noktada, sağlığınızda beklenmedik, ani birtakım olumsuzların olması da söz konusu olabilir. Bu şekilde bir problem yaşamanız durumunda, hemen sigorta poliçe bilgilerinizi girerek, tedavi için işlem yaptırabilirsiniz. Hem özel hastanelerde, hem de devlet hastanelerinde tedavi olabilirsiniz. Meksika sigorta işlemleri olarak, sağlık sigortasından başka, bir araç satın aldığınızda trafik, taşınmaz ile satın alma işlemleriniz olduğunda taşınmaz sigortası da yaptırabilirsiniz. Bu şekilde, eğitim yıllarınızda, beklenmedik bir zararla ya da durumla karşı karşıya kaldığınızda, sigorta teminatlarından yararlanabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1