Norveç Posta Kodu

Norveç posta kodunu öğrenmek için bazen büyük zamanlar harcamak zorunda kalabiliriz. Fakat Norveç posta kodu öğrenmede zorluk çekmemeniz için Eurostar olarak tüm posta kodlarını bir tıklama kadar yakınınıza kolayca öğrenebileceğiniz bir duruma getirerek bir web sayfası oluşturdurk.

Norveç'te Eğitim Posta Kodu: 0026

Norveç Posta Kodu

Norveç başkenti Oslo olmak üzere, gelişmiş kentleri, seçkin yüksek öğrenim kurumları ile ülkemizden öğrencilerimiz tarafından da dikkati çekmektedir. Eğitimin hem yüksek oranlı, hem de kaliteli olması, öğrencilerimize sınavsız kabul imkanı sunulması son derece avantajlıdır. Bu nedenle, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, öğrencilerimize Norveç üniversiteleri hakkında bilgi vermekte ve yardımcı olmaktayız. Bu ülkeye gittiğinizde, adres alarak yerleşme aşamasına geçtiğinizde ülkemizden bazı gönderiler almanız söz konusu olacaktır. Bu nedenle, mutlaka Norveç posta kodu bilgilerini edinmelisiniz.

Yurtdışından yapılan gönderimlerde,özellikle, posta kodunun bilinmesi çok önemlidir. Öğrencilerimiz ailelerinden ve ülkemizdeki kurumlardan birçok eşya ve belgeyi posta ve kargo üzerinden alırlar. Ayrıca, daha ekonomik olması açısından, bazı ihtiyaçlarınızı online alışveriş siteleri üzerinden yapabilirsiniz. Bu durumda da kargo ile postalama olacağından posta kodunuzu bilmeniz önemlidir. Norveç uluslararası kodu NO olarak geçer. Bu ibareden sonra, bulunduğunuz alana göre yerel posta kodunu girmelisiniz. Oslo, Nordland, Telemark, Vestfold, Troms, Oppland, Oestfold gibi bölgelere ayrılmaktadır. Bu bölgelerin sınırlarına göre posta kodları da farklıdır.

Norveç Posta Kodu Nasıl Öğrenilir Nedir?

Norveç’e eğitim için ve elbette belirli bir süre için kalmak üzere giden öğrencilerimizin, mutlaka posta kodunu öğrenmeleri gerekmektedir. Her bölgenin posta kodu ayrıdır ve tüm detayları öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Örneğin, Midt Norge Bölgesi’nde posta kodları 7286’dan başlar ve 7770’e kadar devam eder. Buna göre, siz de bulunduğunuz semt ve ilçeye göre, posta kodunuzu öğrenmelisiniz.

Norveç Posta Kodu Hatasız Nasıl Yazılır?

Norveç posta kodunuzu hatasız şekilde girmek için, NO ibaresinden sonra, yerel ve sizin bölgenize ait olan posta kodunuzu girmelisiniz. Bundan sonra, elbette adresinizi de doğru şekilde ve tam olarak eklemelisiniz.


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1