Norveç Sigorta İşlemleri

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile, bu ülkenin seçkin ve Avrupa'da eğitim kalitesi açısından bir numara olan üniversitelerinde eğitim almaya ne dersiniz? Siz de Avrupa'da, üstelik kıtanın en özel ve gelişmiş ülkelerinden birinde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini alabilirsiniz.

Norveç'te Eğitim

Norveç Öğrenci Sigorta İşlemleri

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile, bu ülkenin seçkin ve Avrupa’da eğitim kalitesi açısından bir numara olan üniversitelerinde eğitim almaya ne dersiniz? Siz de Avrupa’da, üstelik kıtanın en özel ve gelişmiş ülkelerinden birinde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini alabilirsiniz. Ülkemizden öğrencilerimiz sınav şartı olmadan, lise diplomaları ile kabul edilmektedir. Bu öğrencilerimiz son derece önemli bir avantajdır. Bir puan uygulaması da olmadan, mezuniyet belgelerinizle eğitim almanız büyük bir şans ve önerimiz bu şansı değerlendirmeniz. Bunun için öğrenci danışmanlarımızdan destek ve bilgi alabilirsiniz.

Eurostar İle Norveç Vizesi İşlemleri ve sigorta işlemleri:

Norveç ülkemizden turistik, iş seyahati ya da eğitim amaçlı olsun, girişlerde vize isteyeb ülkelerden biridir. Norveç bir Avrupa Birliği ülkesi olmayıp, vize başvuruları ülkenin konsolosluğuna yapılmaktadır. Öğrenci olarak vize başvurusunda bulunacak gençlerimiz, Norveç Konsolosluğu’nun ilgili vize departmanına hitaben bir dilekçe yazmalıdır. Öğrencilerimizin mezun oldukları okuldan alacakları ve yeni tarihli olması gereken öğrenci belgesi, öğrenci henüz 18 yaşını doldurmamış ise, reşit olmadığından ailesinden alınacak izin belgesi, ailenin işveren olması durumunda, imza sirküleri, bordrolu olmaları durumunda ise buna ilişkin çalışma belgeleri, kredi kartları bilgileri, banka hesap bilgileri, taşınmaz ile araç kayıtları gibi belgeler, istene miktarda ve ölçülerde alınmış vesikalık fotoğraf, pasaport, seyahat süresini kapsayacak şekilde hazırlanan 30.000 EURO teminat bedelli seyahat sağlık sigortası, varsa ailenin Norveç vizesi örnekleri belgelerin eklenmesi gerekmektedir. s

Norveç sigorta işlemleri ve genel anlamda vize işlemleri noktasında öğrenci danışmanlarımızdan her konuda bilgi alabilirsiniz ve başvurularınız da öğrenci danışmanlarımızdan takip edilmektedir. Öğrencilerin yurtdışında eğitim için seyahat yapmalarında, mutlaka seyahat sağlık sigortalarından yararlanmaları gerekmektedir. Ülkemizde bunu hem bankalar nezdinde, hem de sigorta firmalarına yaptırabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımız size Norveç sigorta işlemleri konusunda size a dan z ye yardımcı olacaklar, poliçe rakamları ve ödemeleri ile süresi, kapsamı gibi tüm bilgileri size donanımlı şekilde vereceklerdir. Yurtdışına çıkıldığında, ister seyahat amaçlı gidilsin, ister iş seyahati, eğitim amaçlı olsun, mutlaka seyahat sağlık sigortasının yapılması gerekmektedir. Vize başvurularınızda bu poliçenin varlığı kesinlikle aranacaktır.

Ülkede kalma sürenize göre sigorta poliçesinin süresinin olması çok önemlidir. Buna göre poliçe düzenlemesi yapılmalıdır. Norveç sigorta işlemleri kapsamında, öğrencilerimiz seyahat sağlık sigortasını yaptırarak, oturma izni alana kadar sürede bu sigortadan sağlık ihtiyaçlarında yararlanacaktır. Bundan sonra, ülkeye giriş yapılmasında sonra, Dışişleri Bakanlığı bünyesinde, oturma izni alınması işlemleri söz konusu olmaktadır. Bu şekilde oturma izni alarak, sağlık hizmetlerinden sigorta ödemeleri kapsamında çok ekonomik rakamlarla tedavilerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Norveç sağlık sistemi açısından son derece gelişmiş hizmetler vermektedir. Özellikle sağlık sigortası ile mükemmel hizmet alacağınızdan emin olabilirsiniz. Hem kamu hastanelerinde, hem de özel hastanelerde siz de sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1