Norveç Telefon Kodu

Yeni yerler keşfetmeyi ve gezmeyi seven kişiler için en çok tercih edilen ülkelerden birisi de Norveç’tir. Sizin de çevrenizden birisi Norveç’e gezmeye gittiyse Norveç Telefon kodunu tuşlayarak ziyaretine gidemediğiniz kişileri hemen arayabilirsiniz.

Norveç'te Eğitim Telefon Kodu: +47

Norveç Telefon Kodu

Hem eğitim hem iş hem de yaşam koşulları açısında ülkede yaşayanlara büyük imkanlar sunun Norveç küçük bir Avrupa ülkesidir. Çevrenizde veya ailenizde Norveç’e okumaya, çalışmaya veya yaşamaya gidenler olabilir. Her ne kadar uçakla kolaylıkla ulaşın bir uzaklıkta olsa buraya giden kimseleri sık sık görme gibi bir imkan yoktur. Bu insanları sık sık göremeyeceğiniz için onları karşı özlem duymanız kadar normal bir şey yoktur. Bu özlemden dolayı sürekli onlarla iletişim kalmak istiyor olabilirsiniz. Bu iletişim için de kablosuz internet ve/ veya 4g ile çalışan sohbet uygulanmalarını maliyet açısından sizi yormayacağı için tercih ediyorsunuzdur. Ancak internet hem her yerde olmadığı için hem de her yerde mobil internet tam kapasite çalışmadığı için sorunlar yaşamanız ve kendinize bu tip durumlarda kullanabileceğiniz başka bir yöntem aramanız son derece normaldir.

Bu tip durumlarda kullanabileceğiniz en pratik yöntem uluslararası iletişim paketi tanımlanmış mobil veya sabit hatlar ile Norveç’i aramaktadır. Bu tip aramalarda dikkat edilecek bir unsur vardır. O da Norveç telefon kodudur.

Norveç Telefon Kodu Nedir?

İnternette sorun yaşadığınızda telefonla Norveç’i aramaya kalktığınızda önce Norveç telefon kodu olan +47’yi ardından size sevdiğiniz kişi tarafından verilen Norveç telefon numarasını tuşlamalısınız. Bu kodu hem mobil hattı ararken hem de sabit bir hattı ararken kullanma zorunluluğunuz vardır. Çünkü bu kodu tuşlamadığınızda arama ülkeye yönlenmeyeceği için karşı tarafa ulaşma gibi bir olanak bulunmamaktadır.

(+47) Nerenin Kodudur?

Türkiye’den sabit veya mobil hattınızla Norveç’e yapacağınız aramalarda telefon numarasından önce tuşlamanız gereken +47 Norveç telefon kodudur. Bu kod diğer ülkelerden Norveç’e yapılan aramaların bağlanması için zorunlu bir telefon kodudur.

Norveç Telefon Kodu Nasıl Öğrenilir?

Bu kodu öğrenmek için başvuracağınız farklı yollar olsa da en kolay yurtdışında Türklere danışmanlık veren Eurostar’ın ekibinden ücretsiz olarak yardım istemektir.


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1