İspanyolca Üniversite Okumak

Paraguay'da üniversite okumak sanılandan çok daha kolay. Eurostar yurt dışı akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sınavsız eğitim alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en fazla tercih edilen alanlarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın.

Paraguay'da Eğitim

Paraguay’da Üniversite Okumak

Paraguay, Güney Amerika’da bulunan bir ülkedir. 7.5 milyonluk bir nüfusa sahip ve dünyanın en kalabalık 17. ülkesi olarak sıralanıyor. Başkenti Asunción’dur ve en büyük şehri, aynı zamanda ticaret ve kültür merkezi Concepción’dur. Asunción’un Universidad Nacional Pedro Henriy de Pinares (UNPHD) dünyanın en iyi 50 üniversitesi arasında yer almaktadır. Birçok uluslararası öğrencinin UNPHD’de eğitim görmesi bu üniversiteyi yurtdışında eğitim için ideal bir seçim haline getiriyor.

Paraguay’da hava, yıl boyunca sıcak havalardan kış aylarındaki soğuk havaya kadar değişmektedir. Paraguay’ın tropikal iklimi, ülkenin ılıman bölgelerinde meyve ve sebze yetiştirmeyi kolaylaştırır. Paraguay ayrıca altın, gümüş, petrol, demir cevheri, odun ve hidroelektrik gibi bol doğal kaynaklara sahiptir. Tarım, Paraguay ekonomisinin önemli bir parçasıdır; ülkenin işgücünün yaklaşık yüzde 80’ini istihdam ediyor ve ülkenin GSYİH’sının yüzde 58’ini üretiyor. Paraguay’da üretilen başlıca mahsul soya fasulyesidir, bunu mısır ve pamuk izlemektedir. Diğer endüstriler arasında tekstil, imalat ve inşaatın yanı sıra ulaşım ve hizmetler yer alır.

UNPHD’de okumak isteyen şehir dışından öğrenciler, Paraguay’a seyahatleri için kendi ülkelerinden otobüs bileti almalı veya bir okul ortağıyla konaklama rezervasyonu yapmalıdır. Şehir dışından gelen öğrenciler UNPHD’deki eğitimleri sırasında genellikle ev sahibi ailelerin yanında kalırlar 。 İşsiz uluslararası öğrenciler, UNPHD’deki eğitimleri sırasında para kazanmak için pansiyonlarda veya restoranlarda çalışırlar. Çoğu uluslararası öğrenci, yerel işletmelerde iş bulmak için uluslararası öğrencileri işe alan özel şirketler aracılığıyla iş bulur. Paraguay’daki eğitimleri sırasında iş bulmanın yanı sıra, uluslararası öğrenciler tatilleri sırasında genellikle aileleriyle birlikte evde kalırlar, böylece yurtdışındaki dönemlerini biriktirebilirler.

Her ne kadar dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde okumak kulağa hoş gelse de Heyecan verici bir olasılık gibi, birçok uluslararası öğrenci, günlük hayatın ev hayatına ne kadar benzer olduğu nedeniyle yurtdışında eğitim görmenin bu yönünü oldukça sıkıcı buluyor. Bu uluslararası öğrenciler, evlerinden uzaktayken evlerini özlemek yerine, kendi ülkelerinde okurken benzer durumlarla karşılaştıklarında daha çok ev özlemi duyarlar. Bu sorundan kaçınmak için, bu uluslararası öğrenciler, kendi ülkelerinde ev hasreti hissetmektense okurken çalışmayı daha rahat buluyorlar.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1