Paraguay Askerlik Tecili

Erkek öğrencilerin yurtdışında eğitim almak istediklerinde yaptıkları en ciddi hataların başında askerlik erteleme işlemlerine gerekli önemi vermemek gelmektedir. Her ülke de farklı süreler de uygulanan bu durum hakkında kesinlikle araştırma yapmak ve yasal zorunlulukları yerine getirmek gerekmektedir.

Paraguay'da Eğitim

Paraguay Askerlik Tecili ve Erteleme İşlemleri

Erkek öğrencilerin yurtdışında eğitim almak istediklerinde yaptıkları en ciddi hataların başında askerlik erteleme işlemlerine gerekli önemi vermemek gelmektedir. Her ülke de farklı süreler de uygulanan bu durum hakkında kesinlikle araştırma yapmak ve yasal zorunlulukları yerine getirmek gerekmektedir. Özellikle Paraguay’da üniversite okumak isteyen kişiler mutlaka Milli Eğitim Bakanlığın ilgili birimlerinden Paraguay askerlik tecili veya benzeri konular hakkında gerekli bilgileri almalıdrlar.

En fazla 29 yaşına kadar ertelenebilen askerliklerini doktora veya yüksek lisans işlemleri için 35 yaşına kadar da erteleyebilen öğrenciler bu sayede bu süre boyunca askerlik hakkında ciddi sorunlar yaşamamaktadırlar. Her ne kadar kısa süren işlemler olsalar ile mutlaka zamanında yapılması gereken bu işlemler için öncelikle öğrencilerin öğrenci olduklarını kanıtlamaları gerekmektedir.

Üniversite eğitimi için Paraguay’ı tercih eden kişiler öncelikle eğitim belgeleri ile birlikte ülkemiz de yer alan Paraguay başkonsolosluğuna başvuruların yapmaları gerekmektedir. Aynı zamanda bu başvuruların Dış İşleri Bakanlığına da yapılması gerekmektedir. Daha sonra ise bakanlığın ilgili birimleri durumu askerlik şubesine bidirmekte ve bu sayede işlemler başlamış olmaktadır.

Askerlik erteleme süreleri hakkında gerekli bilgileri almak ve işlemleri devam ettirmek için mutlaka yaşanılan bölgenin konsolosluklarına müracaat etmek gerekmektedir. Oturma izni, çalışma izni, pasaport veya eğitim belgeleri ile başvurularını yapmaları gereken kişiler bu sayede yurtdışında kaldıkları süre boyunca askerlik konsunda herhangi bir sıkıntı çekmemektedirler.

Paraguay askerlik tecili ve benzeri konular hakkında bilgiler almak isteyen kişiler adresi üzerinden Paraguay başkonsolosluğuna ulşarak yapılan duyuruları tekip edebilirler. Aynı zamanda daha detaylı bilgiler almak isteyen kişiler 0533 471 40 66 nolu telefondan konsolos yetkililerine sorularını iletebilmektedirler. Her sene birçok Türk öğrencinin eğitim almak için tercih ettikleri Paraguay özellikle kaliteli eğitim sistemi ile dikkatleri çekmektedir.

Ancak öğrencilerin askerlik ile ilgili tecil işlemlerini yapmamaları kendilerine çok ciddi sıkıntılar olarak geri dönebilmektedir. +90 312 440 98 19 nolu faks numarasından da sorularına yanıt alabilen öğrenciler bu sayede gerekli işlemleri zamanında ve tam olarak yapabilmektedirler.

Önceden alınan konsolosluk randevularına kesinlikle gerekli belgeleri tam olarak temin etmiş bir şekilde gitmeleri gereken öğrenciler ülkemiz de yer alan Milli Eğitim Bakanlığının resmi birimlerinden de Paraguay askerlik tecili hakkında gerekli tüm bilgileri alabilmektedirler. Öğrencilik belgeleri ile öncelikle öğrenciliklerinin tanınmasını sağlamaları gereken öğrenciler bu sayede her ülke için farklılık göstermekte olan yasal süreler boyunca askerliklerini ertelemiş olabilmektedirler.

Eğer öğrenciler yasal olarak belirlenen 29 veya 35 yaşlarına kadar mezun olamamış iseler o zaman kendilerine 1’er sene daha hak tanınabilmektedir. Paraguay’da eğitim almak isteyen kişilerin dil veya hazırlık eğitimlerinden sonra lisans eğitimine devam edeceklerini kanıtlamaları gerekmektedir. Bu durum askerlik tecil süresini etkileyeceği için mutlaka bilinmesi gereken bir konudur.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1