Ukrayna'da Çevre Mühendisliği Eğitimi

Ukrayna, doksanlı yıllarında başından itibaren, yani eski SSCB egemenliği sona erip, bağımsızlığını ilan etmesinin ardından, coğrafyada en dikkat çeken ülkelerden biri haline gelmiştir. Avrupa Birliği üyelik sürecinde olan ülke, başkent Kiev başta olmak üzere modern ve tarihi güzellikleri, doğası ile içiçe kentleri ile dikkat çekmektedir.

Ukrayna'da Eğitim

İçindekiler

Ukrayna’da Çevre Mühendisliği Eğitimi Var Mı?

Ukrayna, doksanlı yıllarında başından itibaren, yani eski SSCB egemenliği sona erip, bağımsızlığını ilan etmesinin ardından, coğrafyada en dikkat çeken ülkelerden biri haline gelmiştir. Avrupa Birliği üyelik sürecinde olan ülke, başkent Kiev başta olmak üzere modern ve tarihi güzellikleri, doğası ile içiçe kentleri ile dikkat çekmektedir. Ülke, hem bir turizm, hem de üniversite kentlerine sahiptir. Sevimli, güleryüzlü, medeni insanları ile dikkat çeken ülkenin, ülkemizle son derece sıkı bağları olduğunun altını çizelim. İki devlet arasında önemli ilişkiler bulunmakta olup,Ukrayna Halkı ile Türk Halkı birbirini tanır ve sever. Vize uygulaması bulunmamakta olup, düzenli uçak seferleri de bulunmaktadır.
Ukrayna Üniversiteleri, Avrupa Birliği ve Ukrayna arasında yapılan son derece önemli bir eğitim anlaşması uyarınca, mavi diploma, Europass vermektedir ve AB ülkeleri tarafından tanınmaktadır. Kurumlar Bologna esaslarına uygun şekilde eğitim verirler. Uluslararası anlamda geçerli diplomaları ile mezunlar birçok ülkede ve kurumda çalışabilirler. Bir sınav şartı olmadan öğrencilerimiz okullara kabul edilmektedir. Bu da öğrencilerimizin, istedikleri bölümde avantajlı şekilde eğitim almalarına olanak sağlar. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak öğrencilerimize bu konuda rehberlik etmekteyiz.


Ukrayna’da Çevre Mühendisliği Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Mühendislik eğitimleri almak için de Ukrayna Üniversiteleri’ni tercih edebilirsiniz. Çevre mühendisliği eğitimi almak isteyen gençlerimize de önerimiz ülke üniversiteleri hakkında danışmanlarımızdan bilgi almalarıdır. Çevre mühendisliği eğitimi dört sene sürmektedir. Bir eğitim senesi, yaklaşık dokuz ay ise hazırlık sınıflarında dil eğitimi verilmektedir. Eğitim dili Rusça veya İngilizce olarak kabul edilmektedir. Lisans seneleri dört yıldır.


Ukrayna’da Çevre Mühendisliği YÖK denkliği var mı?

Ukrayna Üniversiteleri YÖK tarafında tanınan ve uluslararası yetkinliği olan kurumlardır. Diplomaların YÖK denkliği de bulunmaktadır.


Ukrayna’da Çevre Mühendisliği Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Mezun olduktan sonra, diplomaların ülkemizde onaylanması ve eşdeğer kabul edilmesi için denklik başvurusu yapılır. Her öğrenci tarafından bireysel şekilde yapılan bu başvuru ile kurum tarafından inceleme yapılır. İnceleme ile denklik sınavına girilmesine karar verilebilir.


Ukrayna’da Çevre Mühendisliği Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Ülkede üniversite eğitiminize devam ederken, ülkemizde çalışabilirsiniz.


Ukrayna’da Çevre Mühendisliği Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Ukrayna’da üniversite harçları, 1200 USD’den başlar. Fakültelerin özelliklerine göre daha üst rakamlara çıkabilir ve kesinlikle ekonomik sınırlar söz konusudur. Mühendislik bölümler ve çevre mühendisliği fakülteleri 1500 USD civarındadır.


Ukrayna’da Çevre Mühendisliği Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Ukrayna Üniversiteleri, bünyesinde 100 bine yakın yabancı öğrenciye eğitim olanağı sunmaktadır ve bunların arasında öğrencilerimiz de bulunmaktadır. Ülkemizde uygulanan ÖSS sınav sistemi, Ukrayna Üniversiteleri’nde esas kabul edilmemektedir. Bu şekilde bir sınav sistemi de uygulanmamaktadır. Bir sınava girmeden, öğrencilerimiz lise diplomaları ile eğitimlerine kabul edilebilirler.


Ukrayna’da Çevre Mühendisliği Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Yurtdışından eğitim almak için ülkeye gelen öğrenciler arasında, elbette Türk öğrencilerimiz de bulunmaktadır. Öğrencilerimizin çevre mühendisliği eğitimleri devam etmektedir.


Ukrayna’da Çevre Mühendisliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı rehberliğimizden yararlanarak, siz de kurumlarda öğrenci olabilirsiniz. Hem eğitim başvurularınız için, hem de eğitim yıllarınızda ve mezuniyetinizden sonra rehberliğimizden yararlanabileceksiniz. Ukrayna Üniversiteleri’nde çevre mühendisliği eğitimi almak için mutlaka liselerin fen bölümlerinden mezun olmanız gerekmiyor. Ülkemizde, herhangi bir liseden mezun olmanız yeterli olup, bölüm de önemli değildir. Eğitim tamamlanmış ve lise diploması alınmış olmalıdır.


Ukrayna’da Çevre Mühendisliği Okumanın Avantajları?

Ukrayna, ülkemize yakın konumda, huzurlu, yakın ilişkilerimiz olan bir ülkedir. Öğrencilerimizin oturma izni almaları son derece kolaydır ve vize uygulaması da bulunmamaktadır. Uygun uçak biletleri ile ulaşım mümkündür. Lise diplomanızla, seçkin ve modern eğitim verilen çevre mühendisliği fakültesinde eğitim alabilirsiniz. Bilgisayar donanımları, kampus genelinde internet sistemi, modern ve geniş kapsamlı çalışma imkanı sunan laboratuarlar,alanlarında önemli isimler olan hocalar sizleri beklemektedir.


Ukrayna’da Çevre Mühendisliği bitirenler, mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız, yirmi yılın üzerinde süredir siz gençlerimize yurtdışında en avantajlı eğitim olanaklarını sunmaktadır. Ukrayna Üniversiteleri çevre mühendisliği fakültelerinde eğitim alarak mezun olan çok sayıda gencimiz bulunmaktadır.


Ukrayna’da Çevre Mühendisliği eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz Çevre Mühendisliği okuyabilir miyim?

Ukrayna kapsamında ve ülkemizden alabileceğiniz çeşitli burs olanakları ise bütçenizi eğitim yıllarınızda rahatlatabilirsiniz. Buna göre, üniversitelerin eğitim yılı başlamadan önce yayınlamakta oldukları burs ilanlarını takip edebilirsiniz ve başvurabilirsiniz. Notlarınızı yükse tutmaya gayret edin ve burs şansınızı artırın. Ülkemizden yurtdışında eğitim alan öğrencilerimize sunulan burs olanaklarını da değerlendirebilirsiniz.


Ukrayna’da Çevre Mühendisliği okuyup Türkiye’de çalışmak:

Çevre mühendisliği eğitiminizi tamamladıktan sonra, uluslararası anlamda geçerli diplomanız geniş çalışma olanaklarını sizlere sağlamaktadır. Ülkemizde çalışma olanaklarını da tercih edebilirsiniz. Özel sektörde çeşitli firmalarda kariyer yapabilirsiniz ve kamu alanında da çalışma olanaklarında karar kılabilirsiniz. Devlet kademelerinde çalışmak için diploma YÖK denkliği noktasında sıkıntı yaşamayacaksınız.


Ukrayna’da Çevre Mühendisliği Okumak Şartları:

Ukrayna’de çevre mühendisliği eğitimi almak için lise eğitiminizi tamamlamalısınız. Lise diplomanızı almanızla birlikte, başvurularınızı danışmanlarımızdan rehberlik alarak, belgeler ile hazırlayıp, süresi içinde yapabilirsiniz.


Ukrayna’da Çevre Mühendisliği Taban Puanları:

Ukrayna Üniversitelerinde öğrencilerimizin kabul edilmesinde taban puan esası bulunmamaktadır.


Ukrayna’da Çevre Mühendisliği Eğitimi Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Çevre mühendisliği eğitimi alırken, hazırlık sınıfı hariç olmak üzere, öğrencilerimiz, lisans yıllarında ülkemizdeki bir çevre mühendisliği fakültesine yatay geçiş yapabilirler. Yatay geçiş başvurularında bulunmak için not ortalamanızın yüksek olması gerekmektedir.


Ukrayna’da Çevre Mühendisliği okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Çevre mühendisliği eğitimini almak için, kayıt sürelerini doğru değerlendirmek ve süresini takip etmek önemlidir. Yurtdışında Ukrayna Üniversiteleri’ne ilgi ve talep yoğundur. En doğrusu, öğrenci danışmanlarımızla hareket etmek ve rehberlik almak. Eylül ayının ikinci yarısından itibaren üniversitelerin yeni ders yılı başlamaktadır. Temmuz ayı sonuna kadar kayıt başvurularının yapılması söz konusu olmaktadır. Buna göre, kayıtlarınız için ne kadar erken başvuru yaparsanız, kontenjanlar için o kadar yeriniz sağlam olur. Bu nedenle, ihmal etmemelisiniz. Diploma, transkript, pasaport aslı gibi talep edilen belgeleri resmi makamlarca onaylatarak hazırlamalısınız.


Ukrayna’da Çevre Mühendisliği okumak istiyorum:

Ukrayna’da çevre mühendisliği eğitimi almak kesinlikle yerinde bir karar. Hem ülkemizden öğrencilerimiz, hem de birçok öğrenciden öğrenciler ile birlikte, medeni ve kozmopolit bir ortamda eğitim alabilirsiniz. Özenle seçilen ve başarılı hocalar derslerinize girecek. Ekonomik eğitim olanakları ile bütçenizi zorlamadan üstelik seçkin bir eğitim alacaksınız.


Ukrayna’da Çevre Mühendisliği Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Peşin ya da parça parça ödeme şansı sunulan harç rakamları kesinlikle sizi zorlamayacak. Uygun konaklama rakamları ve seçenekleri ile güvenle kalacaksınız. Bunun dışında, yaklaşık olarak aylık 100 USD gibi bir bütçe ile giderlerinizi karşılayabileceksiniz.


Ukrayna’da Çevre Mühendisliği okumak mantıklı mı?

Mavi diploma yani Europass diploma ile mezun olmak kesinlikle avantajlı. Ukrayna Üniversiteleri size bunu sunacak sevgili gençler. Ayrıca, sizinle yakından ilgilenecek bir eğitmen kadrosu ile eğitiminizi kendinizi ifade etme şansı ile alacaksınız. Kampus içinde sosyal anlamda kaliteli zaman geçirmeniz için uygun tesisler ve olanaklar da size sunulacak.


Ukrayna’da Çevre Mühendisliği okumak zor mu?

Her zaman rehberlik yapacak ve sorularınızı yanıtlayacak hocalarınız ile zorlanmadan eğitiminizi alacaksınız.


Ukrayna’da Çevre Mühendisliği eğitimi veren üniversitelerin Çevre Mühendisliği fakülteleri var mı?

Çevre mühendisliği eğitimi kapsamında Türkçe ya da Türkçe destekli eğitimlerin en güncel bilgilerini danışmanlığımızdan takip edebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1