Gürcistan'da Çevre Mühendisliği Eğitimi

Doğu komşularımızdan olan, son derece yakın ilişkilerimizin olduğu bir ülke Gürcistan, sıcak insanları, barış içinde, huzurlu yapısı ve güvenli olması, uygun yaşam koşulları ile öne çıkmaktadır.

Gürcistan'da Eğitim

İçindekiler

Gürcistan’da Çevre Mühendisliği Eğitimi

Doğu komşularımızdan olan, son derece yakın ilişkilerimizin olduğu bir ülke Gürcistan, sıcak insanları, barış içinde, huzurlu yapısı ve güvenli olması, uygun yaşam koşulları ile öne çıkmaktadır. Ülke ile ülkemiz arasında, vatandaşların giriş çıkışlarında vize uygulaması söz konusu değildir. Son derece yakın ilişkilerimiz olan, komşu ülkemizdir. İki ülke insanı birbirini sever ve tanır. Gürcistan’ın dikkat çeken özelliklerinden biri şüphesiz ki, okuma yazma oranının yüksek olması ve özellikle başkent Tiflis’te olan tarihi ve modern üniversiteleridir. Bu kurumlar, aynı zamanda Kafkasya Bölgesi’nin de önemli eğitim kurumlarıdır.
Gürcistan Üniversiteleri’nde öğrencilerimiz, bir sınav şartı olmadan kabul edilmektedir. Avantajları ile eğitim kurumları birçok ülkeden öğrencilerin dikkatini, çekmektedir. Bu noktada öğrencilerimiz kabul noktasında avantajlıdır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, anlaşmalı olduğumuz seçkin kurumlarda öğrenci olmanız için emek vermekteyiz.


Gürcistan’da Çevre Mühendisliği Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Mühendislik eğitimleri açısından beklentileri fazlasıyla karşılayan üniversiteler, çevre mühendisliği fakülteleri ile de tercih edilebilir. Eğitim dört senedir ve bu süre lisans yıllarıdır. Bundan önce, dil seviyesinin yüksek hale gelmesi için, İngilizce, Rusça ve Gürcüce eğitim dillerinde olabilmektedir. Mesleki eğitimde verilmektedir bu sürede. Öğrencilerimiz birden fazla dili öğrenebilirler.


Gürcistan’da Çevre Mühendisliği YÖK denkliği var mı?

Gürcistan Üniversiteleri Bologna kriterlerine uygun olarak, Avrupa Birliği eğitim standartlarında eğitim vermektedir. Bu noktada,YÖK tarafından tanınan, kalitesi kabul edilen kurumlardır. Dünya sıralamasında giderek üst sıralarda yer alan kurumların, diploma denkliği, YÖK denkliği açısından da avantajı bulunmaktadır.


Gürcistan’da Çevre Mühendisliği Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Yurtdışında eğitim alan öğrencilerimiz, özellikle kamu kurumlarında çalışmak ve resmi anlamda onaylatmak için YÖK denkliği başvuruları yapılmalıdır. YÖK kurumu inceleme yapar ve denklik sınavına girilmesine karar verilebilir.


Gürcistan’da Çevre Mühendisliği Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Gürcistan Üniversiteleri’nde çevre mühendisliği eğitiminizi alırken, ülkemizde tatillerde ve online olarak part time ya da full time şeklinde çalışabilirsiniz.


Gürcistan’da Çevre Mühendisliği Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Gürcistan Üniversiteleri, uygun fiyatları ile dikkat çekmektedir. Hazırlık sınıfı eğitimleri ve lisans eğitimleri 1.500 USD ‘den senelik olarak başlamaktadır.Bazı bölümlerde 2.000 USD ve üzerinde rakamlar da söz konusu olabilir. Ancak, harç miktarlarının alınan eğitim kalitesine kıyaslar asla yüksek olmadığını belirtelim.


Gürcistan’da Çevre Mühendisliği Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Gürcistan Üniversiteleri’nde, birbirinden seçkin yüksek eğitim kurumlarında, bir sınava girmeden çevre mühendisliği eğitimleri için başvurularınızı yapabilirsiniz.


Gürcistan’da Çevre Mühendisliği Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Üniversitelerin çevre mühendisliği bölümlerinde eğitim alan çok sayıda öğrencilerimiz bulunmaktadır.


Gürcistan’da Çevre Mühendisliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, okullar hakkında bilgi vermek ve başvurularında size yardımcı olmak için sizlerleyiz. Çevre mühendisliği eğitimleri almaya karar verdiyseniz,bir sınav şartı olmadan Gürcistan Üniversiteleri’nde bunu yapabilirsiniz. Lise eğitiminizi resmi olarak tamamlayarak,diplomanızı almanız gerekmektedir. Ülkemizde temel eğitimlerinizi tamamlamalısınız. Lise türü ve eğitim aldığınız bölümün önemi bulunmamaktadır.


Gürcistan’da Çevre Mühendisliği Okumanın Avantajları?

Komşu ülkemiz Gürcistan, sevimli ve planlı kentleri ile ulaşım açısından avantajlıdır. Hayat bu ülkede hem ekonomik, hem de huzurludur. Genç nüfus fazladır ve özellikle başkent Tiflis bir üniversite kentidir. Kaliteli eğitim kurumlarında, gençlerimiz sosyalleşme fırsatını da bularak, kampus içinde birçok imkandan yararlanarak eğitimlerini alırlar. Öte yandan, eğitim açısından da gençlerimiz beklentilerini fazlasıyla bulmaktadır.


Gürcistan’da Arap Dili ve Edebiyatı bitirenler, mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız, olarak, her zaman eğitim sırasında ve sonrasında da gençlerimizin yanındayız. Birçok mezunumuz olduğunu da belirtelim.


Gürcistan’da çevre mühendisliği eğitim sonrası bursları- burslu veya ücretsiz çevre mühendisiği okuyabilir miyim?

Öğrencilerimiz, çevre mühendisliği eğitimlerini alırken, bir yandan da burs olanakları ile maddi anlamda rahatlayabilirler. Gürcistan bünyesine ve üniversitelerin tüzel kişilikleri olarak burs imkanlarının sunulduğunu belirtelim. Ayrıca ülkemiz bünyesinde kamu alanında ve özel kurumlar bünyesinde verilen burs ile kredi imkanlarından da yararlanabilirsiniz.


Gürcistan’da Çevre Mühendisliği okuyup Türkiye’de çalışmak:

Çevre mühendisliği eğitimleriniz tamamladıktan sonra, ülkemizde çalışma tercihini yapabilirsiniz. Kamu alanında çalışmak ve diplomanızın resmiyet kazanması için YÖK denklik başvurularınızı yapınız. Özel sektörde farklı alanlarda da çalışabilirsiniz.


Gürcistan’da Çevre Mühendisliği Okumak Şartları:

Gürcistan Üniversiteleri’nde çevre mühendisliği okumaya karar verdikten sonra, danışmanlarımızdan yardım alarak başvurularınızı yapabilirsiniz. Liseden mezun olun ve ülkemizdeki sınava girmiş olabilirsiniz. İstediğiniz bölüme girememiş olabilirsiniz. Bu durumda, asla eğitim hayatınız bitmiş değil. Çevre mühendisliği eğitimi almak için ülke üniversiteleri sizleri bekliyor.


Gürcistan’da Çevre Mühendisliği Taban Puanları:

Gürcistan Üniversiteleri’nde taban puan sistemi öğrencilerimizde söz konusu değildir.


Gürcistan’da Çevre Mühendisliği Eğitimi Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Lisans senelerine geçen öğrencilerimiz,birinci sınıfın sonunda başlayarak yatay geçiş imkanlarını kullanabilirler. Bu uygulamanın en önemli şartı öğrencilerimizin yüksek not ortalamasının olmasıdır.


Gürcistan’da Çevre Mühendisliği okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Ön kayıt süreleri ve asıl kayıt süreleri olan Mayıs ile Eylül ayları içinde başvurularınızı yapabilirsiniz. Apostil şerhli ve noter onaylı Lise diploması aslı ve örneği, transkript, ikametgah belgeniz ve başvuru formunuz, belirtilen sayı ve ebatta fotoğraf, pasaport aslı, sabıka kaydı gibi eklenmesi gereken evrak ile birlikte başvurularınızı yapabilirsiniz.


Gürcistan’da Çevre Mühendisliği okumak istiyorum:

Yaşam şartlarının kolay olduğu, öğrencilerimizin alışma sürecinde zorlanmadıkları, ülkemize komşu olan Gürcistan’da eğitim almaya karar vermek elbette doğru bir karar. Öğrencilerimiz, sınav şartı olmadan, özenli ve kaliteli eğitim veren okullarda öğrenci olabilirler. Her öğrenci ile yakından ilgilenilen sınıflarda, derslerin derinlemesine özümsenmesi sağlanmaktadır. Alanlarında önemli isimler olan hocalar da her zaman öğrencilerinin yanındadır.


Gürcistan’da Çevre Mühendisliği Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Ekonomik anlamda rahatlamak, yaşam olanakları noktasında zorlanmamak bu ülkede mümkündür. Konaklama için yurtları tercih edebilirsiniz. Başkentte daire kiralayabilirsiniz ve aylık kiralar 200 USD ile 400 USD arasında değişmektedir. Bir öğrenci için aylık 100 USD de harcamaları için yetmektedir.


Gürcistan’da Çevre Mühendisliği okumak mantıklı mı?

Avrupa Birliği kriterleri olan, Euroass, Mavi diploma ile mezun olmak,kaliteli bir eğitim almak, gençlerimiz, öğrencilerimiz için son derece mantıklıdır. Öğrenciler hem derslerini donanımlı şekilde alacaklar, hem de sosyalleşme imkanı bulacaklar.Herşeyden önce mutlu bir üniversite öğrencisi olacaklarından eminiz. Kültürel ve sanatsal etkinlikler, spor aktiviteleri,çevre gezileri gibi detaylarla kampus yaşamları renklenecek.


Gürcistan’da Çevre Mühendisliği okumak zor mu?

Öğrencilerimiz çevre mühendisliği eğitimlerini alırken, her an öğretmenleri ile bir araya gelebilirler. Derslerde ya da derslerin dışında,akıllarına takılan bir soruyu ya da anlamadıkları bir konuyu sorabilirler. Kampus içinde, geniş ve modern laboratuarlar, çalışma alanları, bilgisayar ve internet donanımları,öğrencilerin çalışmalarını pekiştirmektedir. Hem teorik olarak, hem de mesleki eğitimlerini pratik şekilde alarak kendileriniz geliştireceklerdir. Hocaların yüksek seviyelerde olması, öğrencilerin mesleki eğitimlerini donanımlı ve kendine güvenen şekilde almalarını sağlamaktadır.


Gürcistan’da Çevre Mühendisliği eğitimi veren üniversitelerin Çevre Mühendisliği fakülteleri var mı?

Türkçe destekli mühendislik bölümleri, çevre mühendisliği bölümleri noktasında eğitim detayları hakkında en doğru bilgileri danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1