Ukrayna'da Ekonomi Eğitimi

Yurtdışında üniversite eğitimi almayı hedefleyen öğrencilerimiz için Ukrayna, birçok yönden avantajlıdır ve kesinlikle değerlendirilmesi gereken bir eğitim fırsatıdır. Ukrayna, ülkemizin kuzey yönünde bulunur ve Karadeniz'e kıyısı olan ülkelerden biridir. Huzurlu, güvenli, medeni insanları eğitimli, Avrupa Birliği ile yakın ilişkileri ve işbirlikleri olan bir ülkedir.

Ukrayna'da Eğitim

Ukrayna’da Ekonomi Okumak

Yurtdışında üniversite eğitimi almayı hedefleyen öğrencilerimiz için Ukrayna, birçok yönden avantajlıdır ve kesinlikle değerlendirilmesi gereken bir eğitim fırsatıdır. Ukrayna, ülkemizin kuzey yönünde bulunur ve Karadeniz’e kıyısı olan ülkelerden biridir. Huzurlu, güvenli, medeni insanları eğitimli, Avrupa Birliği ile yakın ilişkileri ve işbirlikleri olan bir ülkedir. Temiz ve güvenli, planlı kentleri ile tam bir üniversite şehri olan yerleşimleri dikkat çekmektedir. Ukrayna ile ülkemiz arasında ilişkiler de son derece sıcaktır ve gelişmiştir. Birçok alanda işbirliği bulunmaktadır. Ukrayna’da birçok Türk vatandaşımız, Türkiye’mizde ise birçok Ukrayna vatandaşı bulunmaktadır. Ukraynalılar, Kırım Tatarları’nın da katkısıyla, ki bu ülkede yaşayan soydaşlarımızdır, Türk İnsanı’nı tanır ve her zaman sempati duyarlar.
Ukrayna’nın öğrencilerimiz açısından da son derece önemli olduğunu belirtelim. Ukrayna Üniversiteleri’nde eğitim alan çok sayıda öğrencimiz bulunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, anlaşmalı olduğumuz kaliteli üniversiteler ile gençlerimizin başarılı olması için en seçkin ve avantajlı okulları öğrencilerimize sunmaktayız. Ekonomi eğitimi almak isteyen gençlerimiz de üniversiteleri tercih edebilirler.


Ukrayna’da Ekonomi Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Ukrayna’da ekonomi eğitimi dört senedir. Lisans eğitimlerinden önce öğrencilerin hazırlık sınıfında dil eğitimleri almaları söz konusu olmaktadır. Ülkemizden öğrencilerimiz de dil seviyeleri yeterli değilse,mecburi olarak dil eğitimlerine alınmaktadır. Üniversitelerde eğitim dili Rusça ya da İngilizce olarak kabul edilmektedir. Eğitim, 9 ay sürmektedir ve aynı zamanda mesleki dil eğitimi de verilmektedir.


Ukrayna’da Ekonomi Eğitimi YÖK denkliği var mı?

Lizbon Anlaşması ile Ukrayna Üniversiteleri Bologna esaslarına, Avrupa Birliği üniversite kriterlerine uygun olarak eğitim vermektedir. Bu durum kesinlikle önemlidir ve öğrencilerimiz için avantajlıdır. Diplomaların AB bünyesinde ve uluslararası olarak tanınması anlamına gelmektedir. Ülkemiz,YÖK kurumu tarafından da okullar tanınmaktadır ve diploma denklik unsurları mevcuttur.


Ukrayna’da Ekonomi Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Ukrayna’da ekonomi eğitimlerinizi almanızdan sonra, diplomalarınızın denkliği için denklik başvurularınızı yapabilirsiniz. Diploma denkliği ile aldığınız eğitim ülkemizde de geçerli ve eşdeğer kabul edilecektir. Özellikle askeri işlemlerin ve sürelerin belirlenmesinde, kamu alanlarında çalışmak için yapılacak başvurularda diploma denkliğinin olması son derece önemlidir. Denklik başvurularında yapılan inceleme ile gençlerimizin denklik sınavına girmesine karar verilebilir.


Ukrayna’da Ekonomi Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Üniversitede ekonomi eğitimlerinizi alırken, bir yanda da ülkemizde çalışma olanaklarını değerlendirebilirsiniz.


Ukrayna’da Ekonomi Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Ukrayna Üniversiteleri’nde, gerçekten diğer ülkelerin üniversitelerine oranla, avantajlı ve uygun fiyatlı eğitimler alabilirsiniz. 1.500 USD’den başlayan rakamlarla ekonomi eğitimlerinizi alacaksınız. Okul harçlarını birden fazla taksitle ödeme imkanınız da bulunmaktadır. Bu sayede, ödemelerinizi planlayarak zorlanmadan bütçenizi ayarlanabilirsiniz. Aylık masraflarınız için de ortalama 100 USD ile bütçe yapabilirsiniz.


Ukrayna’da Ekonomi Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Ukrayna Üniversiteleri’nin en önemli özelliklerinden biri, ülkemizdeki sistemden farklı olarak, bir sınav sisteminin olmamasıdır. Öğrencilerimiz sınava girmeden, puan alma stresi yaşamadan amaçladıkları bölümlere girebilirler. Lise diplomanızla, ekonomi eğitimleri için başvurularınızı yapabilirsiniz.


Ukrayna’da Ekonomi Eğitimi Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

100 bine yakın yabancı öğrenci, günümüzde Ukrayna Üniversiteleri’nde eğitim almaktadır. Öğrencilerimiz de üniversitelere haklı olarak son derece büyük ilgi göstermektedir. Ekonomi her zaman geçerli çalışma alanları sunmaktadır ve kaliteli eğitim sunan, geçerli diploma veren ülke ekonomi fakültelerinde birçok öğrencimiz eğitim almaktadır.


Ukrayna’da Ekonomi Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımız ile okul seçimlerinizi, başvurularınızı ve okula kabullerinizi eksiksiz şekilde gerçekleştireceksiniz. Lise eğitiminizi tamamladıktan sonra, diplomanızı aldınız ve artık okula başvurunuzu yapabilirsiniz. Belgelerinizi hazırlayarak kayıt sürelerinde başvurularınızı yapmalısınız.


Ukrayna’da Ekonomi Okumanın Avantajları?

Ukrayna Üniversiteleri, ekonomi eğitimleri almak için birçok açıdan son derece avantajlıdır. Ekonomi eğitiminizi kaliteli ve alanlarında parmakla gösterilen hocalarınızdan, sizinle tek tek ve özenle ilgileneceklerinden emin olarak eğitim alacaksınız. Mezun olduktan sonra, Europass diplomanız ile bu ülke ve Avrupa Ülkeleri gibi birçok ülkede, elbette ülkemizde de çalışabilirsiniz. Kendinize güveniniz olarak mezun olacaksınız, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini de planlayabilirsiniz. Ekonomik olarak zorlanmadan, bütçenizi ayarlayarak eğitiminiz devam ettirebilirsiniz.


Ukrayna’da Ekonomi bitirenler, mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız bünyesinde, birçok öğrencimiz Ukrayna Üniversiteleri’nde eğitim aldı ve mezunlarımızın sayısı da oldukça fazla.


Ukrayna’da Ekonomi eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz Ekonomi okuyabilir miyim?

Ukrayna Üniversiteleri’nde burs olanaklarından yararlanarak, eğitiminizi gerçekten uygun rakamlarla hatta ücretsiz olarak karşılayabilirsiniz. Hem ülkemiz bünyesinde, kamu kurumlarımız ve özel teşebbüsler tarafından verilen burslara başvurabilirsiniz. Ukrayna’da, kamu kurumları ile üniversitelerin bursları bulunur. Öğrencilerimi de başvurabilirler.


Ukrayna’da Ekonomi okuyup Türkiye’de çalışmak:

Ekonomi eğitiminizi aldıktan sonra elbette, mezun olmanızla birlikte ülkemizde çalışabilirsiniz. Çalışma olanaklarınızı genişletmek için de diploma denkliği işlemlerini yapabiliriniz.


Ukrayna’da Ekonomi Okumak Şartları:

Ukrayna Üniversiteleri’nde öğrenci olmak kesinlikle zor değil. Öğrencilerimiz lise eğitimlerini tamamladıktan sonra, eğitim almak için başvurabilirler. Lise türünüzün önemi bulunmamaktadır. Mutlaka belirli bir liseden ve matematik bölümünden mezun olmalısınız şeklinde bir kural bulunmamaktadır. Kayıt sürelerini takip ederek, kontenjanlar bitmeden, belgelerinizi hazırlayarak kayıt olarak siz de öğrenci olabilirsiniz.


Ukrayna’da Ekonomi Taban Puanları:

Ekonomi bölümü için taban puanı uygulaması bulunmamaktadır.


Ukrayna’da Ekonomi Eğitimi Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Eğitim dili olarak, Rusça ya da İngilizce hazırlık sınıfı eğitiminizi tamamladıktan sonra, lisans senelerinizde, birinci sınıf sonundan son sınıfa kadar yatay geçiş için başvurabilirsiniz. Bu şekilde, ekonomi eğitimine ülkemizdeki bir ekonomi fakültesinde devam edebilirsiniz.


Ukrayna’da Ekonomi okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Ekonomi eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz, Temmuz ayı içinde, ay sonuna kadar başvurularını yapmalılar. Hem hazırlık sınıfında eğitim alacak gençlerimiz, hem de lisans sınıflarında eğitimlerine devam eden gençlerimiz için aynı tarihler geçerlidir. Erken davranmak ve kayıt konusunda geç kalmamak önemlidir. Lisediploması, transkript, fotoğraf, sabıka kaydı, fotoğraf, pasaport gibi belgelerinizi ilk okula kabul işlemlerinde eklemeniz gerekmektedir.


Ukrayna’da Ekonomi okumak istiyorum:

Ukrayna Üniversiteleri son derece planlı ve imkanların çeşitli olduğu imkanlara sahiptir. Hem derslerinizi seçkin hocalarınızdan alabilir, hem de kalan zamanlarınızda, sosyal tesislerden, spor salonlarından,açık ve kapalı etkinlik alanlarından, küttüphane, dinlenme alanları, kafelerden yaralanabilirsiniz. Yurtlar da kalmanız için uygundur.


Ukrayna’da Ekonomi Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Ukrayna ekonomik olanakları bakımından son derece cazip ve üniversitelerin harçları da kesinlikle avantajlıdır. Aylık olarak 100 USD gibi bir bütçe ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Yurtlar hem ülke, hem de yurtdışından öğrencileri kabul etmektedir. Kiralık daire seçenekleri de çeşitli ve uygun rakamlıdır.


Ukrayna’da Ekonomi okumak mantıklı mı?

Ukrayna’da ekonomi eğitimi almak son derece mantıklı, çünkü mavi diploma alacaksınız. Kaliteli bir eğitimden geçeceksiniz ve size yol gösterecek hocalarınız olacak. Uygun rakamlarla, hem şahsi, hem de ailenizin bütçesini zorlamadan eğitiminizi sürdüreceksiniz.


Ukrayna’da Ekonomi okumak zor mu?

Ekonomi eğitimi almak kesinlikle zor değil. Sizinle ilgilenecek akademisyenler olacak. Etüt odalarında derslerinizi tekrarlayabilirsiniz. Kaynak ulaşımı için, kütüphaneler hazır ve bilgisayar ile internet ulaşımı son derece kolay.


Ukrayna’da Ekonomi eğitimi veren üniversitelerin Ekonomi fakülteleri var mı?

Türkçe destekli veren ya da Türkçe olarak eğitim veren ekonomi fakülteleri hakkında tüm bilgileri öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1