Gürcistan'da Ekonomi Eğitimi

Ekonomi eğitimi almak, kurumsal pek çok firmanın finans departmanında iş bulmak demektir. Üstelik bu bölümden mezun olan binlerce kişi, iş bulma süreci ile vakit kaybetmeden, yüksek maaşlara çalışma hayatına başlayabiliyor.

Gürcistan'da Eğitim

Gürcistan Ekonomi Eğitimi

Ekonomi eğitimi almak, kurumsal pek çok firmanın finans departmanında iş bulmak demektir. Üstelik bu bölümden mezun olan binlerce kişi, iş bulma süreci ile vakit kaybetmeden, yüksek maaşlara çalışma hayatına başlayabiliyor. Tabi bu bölüm ile ilgili olarak en çok aranan diğer bir özellik de yabancı dil biliyor olmak. Ülkemizde yabancı dil eğitim veren üniversitelerin ya puanları çok yüksek y da yıllık harçları. Dolayısıyla her öğrenci hayalinde var olan ekonomi bölümünü okuyamıyor. Bizler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firması olarak, çok daha az maliyetler, daha iyi eğitim veren üniversitelerin kapılarını aralıyoruz. Üstelik sizlere yurtdışı üniversite okumak deneyimi de sunuyoruz. Bu üniversitelerden bazıları da ülkemize çok yakın olan Gürcistan’da bulunuyor. Bu ülkede hem yabancı dil ekonomi eğitimi ucuza alabilir, hem de yurtdışında üniversite okuma deneyimini yaşayabilirsiniz.


Gürcistan’da Ekonomi Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Ekonomi eğitimi almak için öncelikle İngilizce, Gürcüce ve Rusça gibi dillerin öğrenilmesi gerekiyor. Bunun için üniversiteler ilk 1 yıl yalnızca yabancı dil ağırlıklı dersler veriyorlar. Ardından ise 4 yıl devam edecek olan lisans eğitim süreci başlıyor.


Gürcistan Ekonomi Eğitimi YÖK Denkliği Var mı?

Diplomanıza denklik alabilirsiniz. Ancak her üniversitenin YÖK denkliği bulunmuyor. Bunun için kayıt öncesi üniversite ile yazışmak gerekiyor. Bizler Eurostar olarak YÇK denkliği bulunan üniversiteleri sizin için araştırıyoruz. Ancak YÖK denkliği bulunmasa dahi bu bölümden mezun olduktan sonra rahat iş bulacağınızın da garantisini veriyoruz.


Gürcistan Ekonomi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

YÖK denkliği daha çok devlet memuru olmak isteyen gençleri ilgilendiren bir sınav. Ancak bu tip bölümlerden mezun olan kişiler, zaten özel sektörde çok daha yüksek getirili işlere sahip olabiliyor. Ancak memur olarak devam edecekseniz, diplomanızın tanınması için YÖK’ün sınavına girmeniz ve başarılı olmanız şart.


Gürcistan’da Ekonomi Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Ekonomi bölümünü yalnızca Gürcistan’da değil, herhangi farklı bir yurtdışı üniversitesinde okusanız dahi kolayca ülkemizde iş bulabilirsiniz. Ancak bu ülkede okuma avantajınız birden fazla yabancı dil öğrenme fırsatı olacaktır.


Gürcistan’da Ekonomi Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Gürcistan’daki üniversitelerin çoğu başkent Tiflis’te bulunuyor. 3.500 – 4.000 USD gibi yıllık bedellere bu ülkede eğitiminize devam edebilirsiniz. Ülkemizdeki pek çok özel üniversiteden daha ucuz olan Gürcistan üniversiteleri, hazırlık eğitimi için de aylık 300 USD bir bedel talep etmektedir.


Gürcistan’da Ekonomi Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Gürcistan üniversiteleri herhangi bir sınav olmaksızın kayıt yaptırabilirsiniz. Bizler bu aşamada öğrencilerimize destek vermekteyiz. Ancak her okulda olduğu gibi üniversite içerisinde çeşitli derslerden sınava girmeniz gerekecektir.


Gürcistan’da Ekonomi Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Gürcistan ülkemizde 1 sata mesafede bulunuyor. Ülkemizin sınır komşusu olması, öğrencilerin avantajına. Öğrenciler hafta sonu dahi ailelerini görmeye gelebiliyor. Dolayısıyla bu ülke, en çok Türk nüfusunun bulunduğu ülkelerin başında geliyor. Yalnızca ekonomi bölümünden mezun olan öğrenci sayısı yılda binin üzerindedir.


Gürcistan’da Ekonomi Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Öncelikle ülkemizdeki herhangi bir liseden mezun olmalısınız. Çünkü Gürcistan üniversitelerine kayıt yapabilmemiz için lise diplomanız gerekmektedir. Kayıt tarihini kaçırmamalı ve en yakın acentemize, diplomanız ile beraber kimlik belgenizi de getirmelisiniz.


Gürcistan’da Ekonomi Okumanın Avantajları?

Bu ülkede eğitim görmenin en büyük avantajı şüphesiz Türkiye’ye olan yakınlığıdır. Ayrıca Gürcistan pahalı bir ülke olmadığı için, öğrencilere rahat bir sosyal yaşantı da sunmaktadır. Tabi üniversitelerin Rusça, İngilizce, Gürcüce eğitim veriyor olması da diğer avantajlardan yalnızca biridir.


Gürcistan’da Ekonomi Bitirenler, Mezunlarınız Var mı?

Eurostar olarak her yıl on binlerce öğrenciyi yurtdışındaki üniversitelere yerleştiriyoruz. Bu öğrencilerimizden pek çoğu yurtdışında akademik ve kariyer hayatına devam ederken, pek çoğu da ülkeye dönerek kurumsal firmalarda ve devlette işe giriyor. Dolayısıyla ekonomi bölümünden de mezun olan yüzlerce öğrencimiz olduğundan söz edebiliyoruz.


Gürcistan’da Ekonomi Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Okuyabilir Miyim?

Bu ülke burs imkânları konusunda öğrenci ayrımı yapmamaktadır. Üstelik ülkemizde aldığınız bursları, bu ülkede üniversite okurken de almaya devam edebilirsiniz. Özellikle başarılı öğrenciler için hem Gürcistan hükümeti, hem de özel kaynaklar burs imkânı sağlamaktadır. Tabi not ortalaması eğitim süreci boyunca yüksek olmalıdır.


Gürcistan’da Ekonomi Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Bu işin belki de en kolay kısmıdır. Çünkü ülkemizdeki büyük finansal yapılanmalar, bankalar ve holdingler ekonomi bölümünden mezun olmuş, yabancı dil bilenler ile yakından ilgilenmektedir. Üstelik yüksek maaşlar ve sosyal imkânlar ile.


Gürcistan’da Ekonomi Okumanın Şartları

Eğer lise mezunuysanız Gürcistan’da üniversite okuyabilirsiniz. Tabi bunun için en önemli kıstas kayıt zamanını geçirmemek. Yani mayıs ayı itibari ile kaydınızın tamamlanması gerekiyor. Ardından dönem başında okulunuzdaki eğitim hayatına başlayabilirsiniz.


Gürcistan Ekonomi Eğitimi Taban Puanları

Gürcistan hükümeti, Türk öğrencileri herhangi bir sınav olmaksızın okullarına kabul ediyor. Bazı üniversitelerde lise diploması not ortalaması önemli rol oynayabiliyor. Ancak genel olarak bu üniversitelerde okumak için herhangi bir taban puan gerekmiyor.


Gürcistan Ekonomi Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Başarılı öğrenciler için bu çok kolay bir adımdır. Gürcistan’da Türk Hükümeti tarafından tanınan üniversitelerde okuyan öğrenciler belli bir başarı notunun üzerine çıktıkları andan ülkemize geçiş yapabilirler. Ancak bu geçiş hazırlık sınıfında mümkün olmayacaktır ve 2. Sınıftan sonra söz konusu olacaktır.


Gürcistan Ekonomi Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Gürcistan’da da kayıt tarihleri diğer üniversitelerdekiyle aynıdır. 4 yıllık lisans eğitimi için mayıs ayı içerisinde tarafımızla görüşmelisiniz. Çünkü belli bir kontenjan açılıyor ve bu kontenjan dolduğunda diğer yılı beklemeniz gerekebiliyor. Bu nedenle mayıs ayı itibari ile başlayan kayıt sürecinde, bizlere lise diplomanızı ve kimlik belgenizi iletmeniz gerekmektedir.


Gürcistan’da Ekonomi Okumak istiyorum

Bunu istiyor olmanız hayli doğal. Çünkü bu ülke hem ülkemize çok yakın, hem ucuz, hem de yabancı dil eğitimi imkânı sunuyor. Kısacası bir öğrencinin beklediği her türlü imkân bulunuyor. Bunun yanı sıra Gürcistan üniversiteleri, mezun ettikleri öğrencilerine mavi diploma da vermektedir. Bu diploma sayesinde diğer tüm Avrupa Ülkelerinde iş bulabilir, hayallerinize bu ülkelerde devam edebilirsiniz.


Gürcistan’da Ekonomi Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı mı?

Gürcistan’daki üniversiteler de tıpkı ülkemizdeki gibi yıllık harç bedelleri ile hizmet vermektedir. Yıllık ortalama 2.500 – 3000 USD gibi rakamlara bu ülkede eğitim almak mümkün. Zaten ortalama bir üniversitede de aynı rakamları ödemek durumunda kalıyorsunuz. Üstelik üniversite sınavına gireniz de şart. Gürcistan çok farklı uluslardan öğrenci kabulü yapan bir ülke olduğu için son derece sosyal bir ülke.


Gürcistan’da Ekonomi Okumak Mantıklı mı?

Birden fazla yabancı dile hâkim olabileceğiniz, kaliteli üniversitelerde eğitim alabileceğiniz ve çok farklı kültürleri tanıyabileceğiniz bir ülke Gürcistan.


Gürcistan’da Ekonomi Okumak Zor mu?

Yabancı dil ekonomi okumak kolay olmasa da, mezun olduğunuzda donanımlı ve kalifiye olacağınıza emin olabilirsiniz. Yardımsever akademisyenlerin de yardımı ile 5 yıllık başarılı bir eğitim hayatı geçirebilirsiniz.


Gürcistan’da Türkçe Ekonomi Eğitimi Veren Üniversitelerin Ekonomi Fakülteleri Var mı?

Gürcistan’da eğitim dili Gürcüce, Rusça ve İngilizcedir. Ancak çok sayıda Türk öğrenci bu ülkede eğitim aldığı için, derslerde zaman zaman Türkçe konuşmak da mümkündür.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1